Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic

Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic

29 styczeń 2018

Dentes Stomatologia zagra w grupie mistrzowskiej

Na dwie kolejki przed zakończeniem fazy zasadniczej Dentes prowadzi w tabeli z pięcioma punktami przewagi. W meczu na szczycie zremisował z CSM-em 3:3. W dalszej klasyfikacji panuje niesamowity ścisk. O pięć wolnych miejsc w grupie mistrzowskiej powalczy aż dziesięć drużyn.

Avengersi uciekają z dołu tabeli​​​​​​​

Pojedynki w drugiej lidze rozpoczęli Avengersi, którzy przed kolejką zajmowali przedostatnie miejsce. Bardzo szybko z niego uciekli. W pierwszym pojedynku wysoko ograli ostatnią Torpedę 11:1, a w swoim drugim spotkaniu sprawili nie lada niespodziankę pokonując CSM. Avengersi wygrywali w tym meczu 2:0, ale nie zdołali utrzymać prowadzenia do końca pierwszej części. CSM zdobył dwa gole, trzeciego dokładając na początku drugiej połowy. Avengersi grali do końca i walczyli o jakąkolwiek zdobycz punktową. W 21. minucie wyrównał Piotr Szczęśniak. Dwa ciosy, które powaliły na deski CSM wyprowadzili Łukasz Nowacki i Szczęśniak. Gole padały odpowiednio w 25. i 26. minucie. Avengersi zatrzymali CSM i awansowali do pierwszej dziesiątki utrzymując tym samym szanse na grę w grupie mistrzowskiej.

Mecz na szczycie na remis. Dentes awansuje do grupy mistrzowskiej

CSM po meczu z Avengersami czekały dwa trudniejsze pojedynki z Ledami i Dentesem. Gdy wydawało się, że żółto-czarni złapią zadyszkę, której potwierdzeniem miała być porażka z przedostatnią drużyną, to bardzo szybko udowodnili, że był to jedynie wypadek przy pracy. Ledów CSM pokonał 5:2, a następnie zremisował po emocjonującym meczu z Dentesem. Żołto-czarni wygrywali do przerwy 3:1, ale po zmianie stron zabrakło już sił i lider zdołał wyrównać. Oba zespoły podzieliły się punktami. Remis był zasłużony.

Zeszłotygodniowe zwycięstwo nad Avengersami było pierwszym dla PWW w tym roku. I jak dotąd jedynym. W szóstej kolejce lepsze od PWW były Ledy, które wygrały gładko 6:0 i Dentes. Lider po remisie w meczu na szczycie pokonał Bandę 6:2 i został pierwszą ekipą, która zameldowała się w grupie mistrzowskiej.

MMP przegrywa, ale zachowuje pozycje wicelidera

Szczęścia w niedzielne popołudnie nie miał MMP, który szóstą serię zaczynał na pozycji wicelidera i co ciekawe na tym miejscu ją zakończył. Zawodnicy grający w białych trykotach nie sprostali Szturmowcom i Gietewu. Z pomarańczowo-czarnymi po ciekawym starciu przegrali 4:6. Gietewu było lepsze o trzy gole. Dzięki zwycięstwu czerwono-czarni zaczęli się poważnie liczyć w walce o pierwszą szóstkę. Do MMP tracą trzy oczka przy jednym meczu mniej rozegranym. Szturmowcy po wygranej nad wiceliderem przegrali ze Spiski Team, które przed tym pojedynkiem zajmowało … przedostatnie miejsce. Czarno-żółci pomimo zwycięstwa 4:1 ani drgnęli w ligowej klasyfikacji, ale zrównali się punktami z Green Speed Express.

Wyniki 6. kolejki 2. WL Ligi | 28 stycznia

Avengers – SHP Torpeda Koninko 11:1 (5:1)
15’ 17’ 21’ 22’ Dawid Walkowiak, 1’ 24’ Łukasz Nowacki, 5’ 10’ Mateusz Szymanowski, 6’ 9’ Adam Adamiak, 16’ Piotr Szczęśniak - 9' Łukasz Bajerlein
0-0
Dawid Walkowiak (Avengers)

Avengers – CSM 5:3 (2:2)
7’ 21’ 26’ Piotr Szczęśniak, 4’ Mateusz Szymanowski, 25’ Łukasz Nowacki – 10’ Łukasz Sałata, 12’ Marcin Mentel, 15’ Piotr Szczęśniak (samob.)
0-0
Piotr Szczęśniak (Avengers)

LED Lighting Team – CSM 2:5 (1:3)
10’ Damian Targowski, 23’ Robert Kubacki – 10’ 11’ 20’ Marcin Mentel, 4’ 25’ Mariusz Grześkowiak
1-1
Marcin Mentel (CSM)

LED Lighting Team – PWW Banda 6:0 (3:0)
2’ 7’ 10’ 23’ Krzysztof Filas, 26’ Damian Targowski, 26’ Damian Woytyniak
2-3
Krzysztof Filas (LED Lighting Team)

Dentes Stomatologia – CSM 3:3 (1:3)
9’ Damian Tomczak, 14’ Jan Tomkowiak, 20’ Oskar Woźniak – 10’ 11’ Marcin Mentel, 2’ Michał Fertsch
2-2

Dentes Stomatologia – PWW Banda 6:2 (4:1)
7’ 19’ Przemysław Bienert, 8’ Oskar Woźniak, 9’ Piotr Ciesielski, 12’ Krzysztof Szenfeld, 23’ Sławomir Żurek
0-2
Przemysław Bienert (Dentes Stomatologia)

MMP – Szturmowcy 4:6 (3:3)
7’ 11’ 23’ Sebastian Przybysławski, 10’ Piotr Niedźwiedź – 5’ 13’ Mateusz Jezierski, 9’ Karol Gracz, 18’ Łukasz Mania (samob.), 19’ Dawid Nowicki, 25’ Dariusz Mieczkowski
3-3
Sebastian Przybysławski (MMP)

Szturmowcy – Spiski Team 1:4 (0:3)
16’ Paweł Milanowski – 7’ 8’ Tomasz Eleryk, 4’ Jakub Seifert, 26’ Wojciech Zych
Karol Gracz (Szturmowcy), Tomasz Eleryk (Spiski Team)
4-2
Wojciech Zych (Spiski Team)

MMP – Gietewu 2:5 (1:1)
13’ Sebastian Wiórek, 16’ Mateusz Czerniejewicz – 20’ 24’ Adam Radzicki, 21’ 26’ Dominik Kajzerski, 10’ Krzysztof Kwaśniewski