29 styczeń 2018

Dentes Stomatologia zagra w grupie mistrzowskiej

Na dwie kolejki przed zakończeniem fazy zasadniczej Dentes prowadzi w tabeli z pięcioma punktami przewagi. W meczu na szczycie zremisował z CSM-em 3:3. W dalszej klasyfikacji panuje niesamowity ścisk. O pięć wolnych miejsc w grupie mistrzowskiej powalczy aż dziesięć drużyn.

Avengersi uciekają z dołu tabeli​​​​​​​

Pojedynki w drugiej lidze rozpoczęli Avengersi, którzy przed kolejką zajmowali przedostatnie miejsce. Bardzo szybko z niego uciekli. W pierwszym pojedynku wysoko ograli ostatnią Torpedę 11:1, a w swoim drugim spotkaniu sprawili nie lada niespodziankę pokonując CSM. Avengersi wygrywali w tym meczu 2:0, ale nie zdołali utrzymać prowadzenia do końca pierwszej części. CSM zdobył dwa gole, trzeciego dokładając na początku drugiej połowy. Avengersi grali do końca i walczyli o jakąkolwiek zdobycz punktową. W 21. minucie wyrównał Piotr Szczęśniak. Dwa ciosy, które powaliły na deski CSM wyprowadzili Łukasz Nowacki i Szczęśniak. Gole padały odpowiednio w 25. i 26. minucie. Avengersi zatrzymali CSM i awansowali do pierwszej dziesiątki utrzymując tym samym szanse na grę w grupie mistrzowskiej.

Mecz na szczycie na remis. Dentes awansuje do grupy mistrzowskiej

CSM po meczu z Avengersami czekały dwa trudniejsze pojedynki z Ledami i Dentesem. Gdy wydawało się, że żółto-czarni złapią zadyszkę, której potwierdzeniem miała być porażka z przedostatnią drużyną, to bardzo szybko udowodnili, że był to jedynie wypadek przy pracy. Ledów CSM pokonał 5:2, a następnie zremisował po emocjonującym meczu z Dentesem. Żołto-czarni wygrywali do przerwy 3:1, ale po zmianie stron zabrakło już sił i lider zdołał wyrównać. Oba zespoły podzieliły się punktami. Remis był zasłużony.

Zeszłotygodniowe zwycięstwo nad Avengersami było pierwszym dla PWW w tym roku. I jak dotąd jedynym. W szóstej kolejce lepsze od PWW były Ledy, które wygrały gładko 6:0 i Dentes. Lider po remisie w meczu na szczycie pokonał Bandę 6:2 i został pierwszą ekipą, która zameldowała się w grupie mistrzowskiej.

MMP przegrywa, ale zachowuje pozycje wicelidera

Szczęścia w niedzielne popołudnie nie miał MMP, który szóstą serię zaczynał na pozycji wicelidera i co ciekawe na tym miejscu ją zakończył. Zawodnicy grający w białych trykotach nie sprostali Szturmowcom i Gietewu. Z pomarańczowo-czarnymi po ciekawym starciu przegrali 4:6. Gietewu było lepsze o trzy gole. Dzięki zwycięstwu czerwono-czarni zaczęli się poważnie liczyć w walce o pierwszą szóstkę. Do MMP tracą trzy oczka przy jednym meczu mniej rozegranym. Szturmowcy po wygranej nad wiceliderem przegrali ze Spiski Team, które przed tym pojedynkiem zajmowało … przedostatnie miejsce. Czarno-żółci pomimo zwycięstwa 4:1 ani drgnęli w ligowej klasyfikacji, ale zrównali się punktami z Green Speed Express.

Wyniki 6. kolejki 2. WL Ligi | 28 stycznia

Avengers – SHP Torpeda Koninko 11:1 (5:1)
15’ 17’ 21’ 22’ Dawid Walkowiak, 1’ 24’ Łukasz Nowacki, 5’ 10’ Mateusz Szymanowski, 6’ 9’ Adam Adamiak, 16’ Piotr Szczęśniak - 9' Łukasz Bajerlein
0-0
Dawid Walkowiak (Avengers)

Avengers – CSM 5:3 (2:2)
7’ 21’ 26’ Piotr Szczęśniak, 4’ Mateusz Szymanowski, 25’ Łukasz Nowacki – 10’ Łukasz Sałata, 12’ Marcin Mentel, 15’ Piotr Szczęśniak (samob.)
0-0
Piotr Szczęśniak (Avengers)

LED Lighting Team – CSM 2:5 (1:3)
10’ Damian Targowski, 23’ Robert Kubacki – 10’ 11’ 20’ Marcin Mentel, 4’ 25’ Mariusz Grześkowiak
1-1
Marcin Mentel (CSM)

LED Lighting Team – PWW Banda 6:0 (3:0)
2’ 7’ 10’ 23’ Krzysztof Filas, 26’ Damian Targowski, 26’ Damian Woytyniak
2-3
Krzysztof Filas (LED Lighting Team)

Dentes Stomatologia – CSM 3:3 (1:3)
9’ Damian Tomczak, 14’ Jan Tomkowiak, 20’ Oskar Woźniak – 10’ 11’ Marcin Mentel, 2’ Michał Fertsch
2-2

Dentes Stomatologia – PWW Banda 6:2 (4:1)
7’ 19’ Przemysław Bienert, 8’ Oskar Woźniak, 9’ Piotr Ciesielski, 12’ Krzysztof Szenfeld, 23’ Sławomir Żurek
0-2
Przemysław Bienert (Dentes Stomatologia)

MMP – Szturmowcy 4:6 (3:3)
7’ 11’ 23’ Sebastian Przybysławski, 10’ Piotr Niedźwiedź – 5’ 13’ Mateusz Jezierski, 9’ Karol Gracz, 18’ Łukasz Mania (samob.), 19’ Dawid Nowicki, 25’ Dariusz Mieczkowski
3-3
Sebastian Przybysławski (MMP)

Szturmowcy – Spiski Team 1:4 (0:3)
16’ Paweł Milanowski – 7’ 8’ Tomasz Eleryk, 4’ Jakub Seifert, 26’ Wojciech Zych
Karol Gracz (Szturmowcy), Tomasz Eleryk (Spiski Team)
4-2
Wojciech Zych (Spiski Team)

MMP – Gietewu 2:5 (1:1)
13’ Sebastian Wiórek, 16’ Mateusz Czerniejewicz – 20’ 24’ Adam Radzicki, 21’ 26’ Dominik Kajzerski, 10’ Krzysztof Kwaśniewski