Image video hosting by TinyPic
Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic
Image video hosting by TinyPic
Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic

Powrót do listy wiadomości

Najnowsze wiadomości

29 styczeń 2018

OPL Team i MMP awansują do fazy finałowej

Poznaliśmy kolejne dwie drużyny, które zagrają w następnej rundzie Pucharu WL Ligi. Do RKS Chuwdu, DWL i Dentesu Stomatologia dołączyły OPL Team oraz MMP. 

Zwycięski start SSL Grant

Pucharowe zmagania rozpoczęła grupa B, która wystartowała jako ostatnia. W pojedynku zwycięzców Pucharu WL Ligi sprzed dwóch sezonów i beniaminka drugiej ligi lepszy okazał ten pierwszy. SSL Grant wygrał skromnie 1:0, a gola na wagę trzech punktów efektownym uderzeniem zdobył Ryszard Andrzejewski. 

Rekordowe zwycięstwo EW

Niespodzianki nie było w pojedynku EW z Torpedą. Pojedynek drużyn, które zajmują dwa bieguny w klasyfikacji WL Ligi podczas obecnej kampanii zakończył się rekordowym zwycięstwem w historii rozgrywek o Puchar WL Ligi. EW w przeciągu dziesięciu minut zdobyło aż dwanaście bramek i po pierwszym meczu wskoczyło na pozycję lidera swojej grupy. Utrzymać jej jednak nie mogli, bo tego samego dnia Ledy grały ze Szturmowcami, czyli dwie ekipy, które przed tygodniem wygrały swoje mecze z Torpedą. LED Lighting Team dzięki zabójczym trzem minutom pokonał rywala 3:0 i objął prowadzenie w grupie F. Awansu pozbawić może ich tylko cud, czyli wysoka przegrana z EW przy zwycięstwie Szturmowców z Pasami. Jednak dopóki piłka w grze nie możemy ogłosić awansu Ledów do kolejnej rundy. 

MMP i OPL zagrają w kolejnej rundzie

W dalszej fazie znalazł się drugi przedstawiciel drugiej ligi. W przypadku grupy C nie mogło być inaczej, gdyż była to grupa składająca się tylko z drugoligowców. Przed tygodniem awans wywalczył Dentes, w niedzielę tej sztuki dokonał MMP, któremu wystarczył remis z Gietewu. Mecz zakończył się wynikiem bezbramkowym.

Remis w pojedynku Orłów Huberta ze Spiski Team był na rękę OPL Team-owi, któremu do szybkiego awansu potrzebna była jedna wygrana. Już po pierwszym pucharowym boju pierwszoligowiec zapewnił sobie grę w fazie finałowej. OPL wygrał ze Spiski 2:0 i w następnym meczu zagra o bezpośredni awans do 1/4 finału. Orłom Huberta do gry w 1/8 wystarczy nawet jednobramkowa … przegrana. 

Wyniki fazy grupowej Pucharu WL Ligi | 28 stycznia

Avengers – SSL Grant 0:1 
8’ Andrzejewski Ryszard
1-0
Ryszard Andrzejewski (SSL Grant)

EW – SHP Torpeda Koninko 12:0 
1’ 2’ 10’ Jakub Pawlaczyk, 4’ 4’ 7’ Tomasz Smura, 1’ 8’ Michał Dąbrowski, 5’ 8’ Dawid Kaczmarek, 6’ Marcin Szulerowicz, 9’ Paweł Sobczak
0-0
Tomasz Smura (EW)

LED Lighting Team – Szturmowcy 3:0
6’ 7’ Krzysztof Filas, 8’ Bartosz Turek
0-1
Krzysztof Filas (LED Lighting Team)

MMP – Gietewu 0:0
1-0
Łukasz Mania (MMP)

OPL Team – Spiski Team 2:0
2’ Bartłomiej Olejniczak, 6’ Ernest Maćkowiak
3-0
Bartłomiej Olejniczak (OPL Team)

Pokaż wiadomości