Powrót do listy wiadomości

Najnowsze wiadomości

29 styczeń 2018

OPL Team i MMP awansują do fazy finałowej

Poznaliśmy kolejne dwie drużyny, które zagrają w następnej rundzie Pucharu WL Ligi. Do RKS Chuwdu, DWL i Dentesu Stomatologia dołączyły OPL Team oraz MMP. 

Zwycięski start SSL Grant

Pucharowe zmagania rozpoczęła grupa B, która wystartowała jako ostatnia. W pojedynku zwycięzców Pucharu WL Ligi sprzed dwóch sezonów i beniaminka drugiej ligi lepszy okazał ten pierwszy. SSL Grant wygrał skromnie 1:0, a gola na wagę trzech punktów efektownym uderzeniem zdobył Ryszard Andrzejewski. 

Rekordowe zwycięstwo EW

Niespodzianki nie było w pojedynku EW z Torpedą. Pojedynek drużyn, które zajmują dwa bieguny w klasyfikacji WL Ligi podczas obecnej kampanii zakończył się rekordowym zwycięstwem w historii rozgrywek o Puchar WL Ligi. EW w przeciągu dziesięciu minut zdobyło aż dwanaście bramek i po pierwszym meczu wskoczyło na pozycję lidera swojej grupy. Utrzymać jej jednak nie mogli, bo tego samego dnia Ledy grały ze Szturmowcami, czyli dwie ekipy, które przed tygodniem wygrały swoje mecze z Torpedą. LED Lighting Team dzięki zabójczym trzem minutom pokonał rywala 3:0 i objął prowadzenie w grupie F. Awansu pozbawić może ich tylko cud, czyli wysoka przegrana z EW przy zwycięstwie Szturmowców z Pasami. Jednak dopóki piłka w grze nie możemy ogłosić awansu Ledów do kolejnej rundy. 

MMP i OPL zagrają w kolejnej rundzie

W dalszej fazie znalazł się drugi przedstawiciel drugiej ligi. W przypadku grupy C nie mogło być inaczej, gdyż była to grupa składająca się tylko z drugoligowców. Przed tygodniem awans wywalczył Dentes, w niedzielę tej sztuki dokonał MMP, któremu wystarczył remis z Gietewu. Mecz zakończył się wynikiem bezbramkowym.

Remis w pojedynku Orłów Huberta ze Spiski Team był na rękę OPL Team-owi, któremu do szybkiego awansu potrzebna była jedna wygrana. Już po pierwszym pucharowym boju pierwszoligowiec zapewnił sobie grę w fazie finałowej. OPL wygrał ze Spiski 2:0 i w następnym meczu zagra o bezpośredni awans do 1/4 finału. Orłom Huberta do gry w 1/8 wystarczy nawet jednobramkowa … przegrana. 

Wyniki fazy grupowej Pucharu WL Ligi | 28 stycznia

Avengers – SSL Grant 0:1 
8’ Andrzejewski Ryszard
1-0
Ryszard Andrzejewski (SSL Grant)

EW – SHP Torpeda Koninko 12:0 
1’ 2’ 10’ Jakub Pawlaczyk, 4’ 4’ 7’ Tomasz Smura, 1’ 8’ Michał Dąbrowski, 5’ 8’ Dawid Kaczmarek, 6’ Marcin Szulerowicz, 9’ Paweł Sobczak
0-0
Tomasz Smura (EW)

LED Lighting Team – Szturmowcy 3:0
6’ 7’ Krzysztof Filas, 8’ Bartosz Turek
0-1
Krzysztof Filas (LED Lighting Team)

MMP – Gietewu 0:0
1-0
Łukasz Mania (MMP)

OPL Team – Spiski Team 2:0
2’ Bartłomiej Olejniczak, 6’ Ernest Maćkowiak
3-0
Bartłomiej Olejniczak (OPL Team)

Pokaż wiadomości