Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic
Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic

29 styczeń 2018

EW, Poznaniacy i RKS Chuwdu na szóstkę

Faworyci nie zawiedli i zgodnie wywalczyli sześć punktów. Ciekawy przebieg miał mecz OPL – DWL, który zakończył się remisem 4:4.

Komplety punktów faworytów

Pierwsza część kolejki w pierwszej lidze obyła się bez niespodzianek. RKS Chuwdu i EW zakończyły niedzielne zmagania z kompletem punktów. Mistrzowie rozgromili grającego w czterech Volkswagena-Odlewnię 10:1 i po trudnym meczu pokonali Granta. SSL postawił twarde warunki. Wynik spotkania został ustalony jeszcze przed przerwą, gdy Patryk Łapiński zdobył bramkę kontaktową. W drugiej części gole już nie padły. Chuwdu dowiozło prowadzenie 2:1 i zakończyło dzień z sześcioma oczkami, które dały awans na pozycję wicelidera. O tym czy ją utrzymają miały zdecydować mecze rozegrane popołudniu.

EW również nie zawiodło. Pasy wygrały z tymi samymi rywalami i umocniły się na czele tabeli. Volkswagena pokonali 5:1, natomiast SSL-a, podobnie jak Chuwdu, po ciężkim boju 4:2. W pojedynku przeciwko Grantowi EW dwukrotnie traciło prowadzenie, ale na zakończenie pierwszej części schodziło ze skromną jednobramkową zaliczką. Po zmianie stron oglądaliśmy jednego gola, który został zdobyty równo z syreną kończącą pojedynek. Była to bramka pieczętująca wygraną Pasów.

Poznaniacy na szóstkę, kapitalny mecz OPL Team-u z DWL

Utartym szlakiem przez mistrza i lidera poszli także Poznaniacy, którym również udało się ugrać sześć punktów. Na początek pokonali mateco Grunwald 7:2, a następnie stoczyli emocjonujący pojedynek z Chłostą, którą udało się ograć 7:6. Beniaminek broniący w tym sezonie Pucharu WL Ligi łatwo skóry nie sprzedał. Mecz miał … cztery oblicza. Początek spotkania należał do Poznaniaków, którzy wygrywali 2:0 i 3:1. Na przerwę schodzili jednak z remisem 3:3. Chłosta śmielej zaatakowała, dzięki czemu drugą część gry rozpoczynała bez straty. W 22. minucie było już po zawodach. Przynajmniej tak się wydawało. Poznaniacy wygrywali 7:3, a do zakończenia spotkania pozostały zaledwie cztery minuty. Beniaminek nie poddał się. W 23. minucie udało się zdobyć dwa gole, a dwie minuty później złapać kontakt, który dał zatrzymywany czas w ostatnich 60 sekundach. Chłosta atakowała, ale nie udało się wywalczyć upragnionego punktu. Ostatni strzał, równo z syreną kończącą zawody, obił słupek. Poznaniacy wygrali 7:6 i utrzymali drugie miejsce. Oczko niżej pozostał DWL. Reprezentanci Wiary Lecha stoczyli dwa ciekawe pojedynki, z których wywalczyli cztery punkty. Podobnie jak Poznaniacy jedną bramką pokonali Chłostę. Pierwsi na prowadzenie wyszli zawodnicy beniaminka. Bardzo szybko wyrównał bramkarz DWL Michał Pecold, a w ostatniej akcji pierwszej części gola, jak się później okazało, na wagę zwycięstwa zdobył Piotr Makowski. Po zmianie stron bramek już nie oglądaliśmy. DWL dowiózł prowadzenie do końca. Wcześniej Wiara Lecha zremisowała 4:4 z OPL Team. Był to zdecydowanie najlepszy mecz szóstej serii gier, a być może najlepszy w obecnym sezonie. Były bramki, kapitalne interwencje bramkarzy, ale i również kartki, które pokazały jak duże emocje wywołał pojedynek. Zaczęło się od nieprzynoszących goli ataków DWL. OPL skupił się na defensywie i wyprowadzaniu kontr. Robił to tak kapitalnie, że po dwunastu minutach wygrywał 3:0! DWL jeszcze przed przerwą udało się w końcu trafić do siatki. Dał on nadzieję na lepszą drugą część, która rozpoczęła od … żółtej kartki. Wiara Lecha grała w osłabieniu, a mimo to zdobyła gola kontaktowego. Kolejne dziewięć minut nie przyniosło bramki, aż do 24. minuty. Faul zawodnika OPL, rzut karny i do piłki podchodzi grający między słupkami Michał Pecold. Wyrównuje stan gry. Po chwili Wiara Lecha łapie drugą żółtą kartkę. Tym razem zawodnicy z Winograd nie popełniają błędu, a wykorzystują przewagę na boisku. Na 4:3 trafił Dawid Kowalewski, który po raz drugi wpisał się na listę strzelców. DWL odpowiedział błyskawicznie. Indywidualną akcję zakończył Maciej Łaszyński ustalając wynik meczu na 4:4. W ostatniej minucie pomimo ataków z obu stron wynik nie uległ już zmianie.

OPL Team meczem z DWL kończył niedzielne granie. Wcześniej wywalczył awans do kolejnej rundy Pucharu WL Ligi i pokonał mateco Grunwald 7:3, dzięki czemu wskoczył w tabeli na piąte miejsce. Do drugich Poznaniaków traci pięć punktów, ale ma aż trzy mecze mniej rozegrane.

Wyniki 6. kolejki 1. WL Ligi | 28 stycznia

RKS Chuwdu – Volkswagen-Odlewnia 10:1 (6:0)
1’ 4’ 9’ 12’ 21’ 24’ 25’ Wojciech Tabiszewski, 8’ 20’ Michał Adamski, 3’ Łukasz Sękowski – 15’ Rafał Stolarski
1-0
Wojciech Tabiszewski (RKS Chuwdu)

RKS Chuwdu – SSL Grant 2:1 (2:1)
8’ Wojciech Tabiszewski, 10’ Artur Adamski – 13’ Patryk Łapiński
2-1
Artur Adamski (RKS Chuwdu)

EW – Volkswagen-Odlewnia 5:1 (4:0)
9’ 10’ Jan Makowski, 4’ Tomasz Smura, 8’ Dawid Kaczmarek, 16’ Michał Dąbrowski – 16’ Jakub Chyży
4-3
Jan Makowski (EW)

EW – SSL Grant 4:2 (3:2)
2’ 12’ Tomasz Smura, 8’ Marcin Szulerowicz, 26’ Jan Makowski – 3’ Ryszard Andrzejewski, 10’ Tomasz Dutkiewicz
4-1
Tomasz Smura (EW)

OPL Team – mateco Grunwald 7:3 (3:1)
5’ 7’ 14’ 26’ Ernest Maćkowiak, 8’ 22’ 23’ Dawid Kowalewski – 13’ 18’ Arkadiusz Steinke, 22’ Paweł Wawrzyniak
2-2
Ernest Maćkowiak (OPL Team)

OPL Team – DWL 4:4 (3:1)
10’ 25’ Dawid Kowalewski, 7’ Bartłomiej Olejniczak, 12’ Ernest Maćkowiak – 13’ Dawid Norek, 15’ Stanisław Makowski, 24’ Michał Pecold, 25’ Maciej Łaszyński
Franciszek Klimczak (OPL Team), Dawid Norek, Arkadiusz Siejek (obaj DWL)
Marcin Cofta (OPL Team)
3-4
Stanisław Makowski (DWL)

mateco Grunwald – Poznaniacy 2:7 (1:4)
6’ Paweł Wawrzyniak, 14’ Arkadiusz Steinke – 1’ 10’ 11’ 17’ Jakub Kowalik, 12’ Michał Siatkowski, 19’ Paweł Jarecki, 24’ Grzegorz Olejniczak
Damian Krypczyk (mateco Grunwald)
2-0
Jakub Kowalik (Poznaniacy)

Chłosta – DWL 1:2 (1:2)
3’ Dominik Bednarek – 4’ Michał Pecold, 13’ Piotr Makowski
1-0
Michał Pecold (DWL)

Chłosta – Poznaniacy 6:7 (3:3)
10’ 12’ Mateusz Bednarek, 23’ 25’ Daniel Mankiewicz, 7’ Szymon Korczyk, 23’ Jakub Kowalik (samob.) – 3’ 6’ 19’ 22’ Jakub Kowalik, 9’ 14’ Marcin Wojtalik, 18’ Grzegorz Olejniczak