Powrót do listy wiadomości

Najnowsze wiadomości

2 luty 2018

FC Štilić obronił tytuł mistrzowski!

Grający Juventusem Turyn FC Štilić  po raz drugi z rzędu wygrał e-WL Ligę. Na finiszu wyprzedził o dwa punkty OPL Team (FC Barcelona). Brązowe medale zdobył CSM (Borussia Dortmund). 

Stawkę półfinalistów Pucharu e-WL Ligi uzupełniły grające Hiszpanią FC Galary. 

FC Štilić mistrzem

W czwartek w Ośrodku Kibice Razem zakończyliśmy ligową rywalizację drugiego sezonu e-WL ligi. Siedem drużyn, które tego dnia pojawiły się na Śródce rozegrały łącznie trzynaście meczów, a spotkania odbywały się równocześnie na dwóch stanowiskach. 

O mistrzostwo do ostatniego meczu walczył FC Štilić z OPL, zaś o trzecią lokatę CSM z Galarami. Pierwsza dwójka tego dnia miała do rozegrania po cztery mecze, w których musieli zdobyć jak największą zdobycz punktową, a każda porażka lub remis przybliżała rywala do zdobycia upragnionego tytułu. OPL na początku ograł DWL 2:0, by później przed ostatnim meczem dwa razy zremisować: 1:1 z Galarami i 2:2 z CSM. Natomiast obrońcy tytułu wygrali i przegrali z Galarami oraz zremisowali po kapitalnym meczu z CSM-em 3:3. Przed ostatnią kolejką obie te drużyny miały taką samą ilość punktów. OPL najpierw zmierzył się z szóstą drużyną ligi - DWL i ten mecz zremisował, strzelając bramkę dopiero w końcówce meczu. Ten wynik dla Štilicia oznaczał jedno .... przynajmniej remis w meczu z Galarami da im drugie mistrzostwo z rzędu. Mecz, który emocjonował wszystkich, którzy tego dnia pojawili się w KR wygrał Štilić 3:2 i to oni, ponownie zostali najlepszą drużyną na wirtualnych boiskach. Trzecie miejsce wywalczył CSM, którego zawodnik Tomasz Łysiak z 53 golami został najlepszym strzelcem ligi.

W grupie pocieszenia odbyły się dwa spotkania: Białe Rataje wygrały z Pobiedzikami 4:2 i zremisowały z DWL 2:2. W obu meczach Ratajscy grający Chelsea do przerw przegrywali 0:2. Do KR-u nie dojechał LED Lighting Team i wszystkie jego mecze zostały zweryfikowane jako wynik 3:0 na korzyść rywali.

Wyniki 14. kolejki e-WL Ligi | 1 lutego

DWL - OPL Team 0:2
FC Štilić - FC Galary 1:0
CSM - DWL 2:0
FC Galary - FC Štilić 2:1
OPL Team - DWL 1:1
FC Štilić - FC Galary 3:2
OPL Team - CSM 2:2
FC Štilić - CSM 3:3
OPL Team - FC Galary 1:1
CSM - FC Galary 1:2
FC Galary - CSM 0:2
Białe Rataje - Pobiedziki 4:2
Białe Rataje - DWL 2:2
Białe Rataje - LED Lighting Team 3:0 (walkower)
Pobiedziki - LED Lighting Team 3:0 (walkower)
Białe Rataje - LED Lighting Team 3:0 (walkower)
DWL - LED Lighting Team 3:0 (walkower)

FC Galary uzupełniają Final Four

Poznaliśmy ostatnią drużynę, która zapewniła sobie awans do finału Pucharu rozgrywanego w loży STS na Inea Stadionie. Są to FC Galary, które w drugim meczu po raz drugi pokonały DWL. 

Wyniki 1/4 finału Pucharu e-WL Ligi | 1 lutego

FC Galary – DWL 2:0
stan meczu: 2-0

Pozostałe mecze 1/4 finału

OPL Team - Pobiedziki 2-0
FC Galary – DWL 2-0
FC Štilić – LED Lighting Team 2-1
CSM – Białe Rataje 2-1

Awans do półfinału: OPL Team, FC Galary, FC Štilić, CSM

Pokaż wiadomości