Image video hosting by TinyPic
Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic

Powrót do listy wiadomości

Najnowsze wiadomości

3 luty 2018

Starcie medalistów i derby Winograd

Najbliższa niedzielna kolejka zapowiada się niezwykle ciekawie. W pierwszej lidze będziemy emocjonować się dwoma pojedynkami na szczycie, w których Chuwdu zmierzy się z Siupakabrą i EW z OPL Team. 

W cieniu hitów

Dwa mecze wychodzą zdecydowanie na czoło rywalizacji w siódmej serii. O 11:30 rozpocznie się, drugi w tym sezonie, pojedynek pomiędzy Chuwdu i Siupakabrą. Oba zespoły miały już okazję rywalizować ze sobą podczas pierwszego dnia rozgrywek podczas obecnej kampanii. W meczu o Superpuchar WL Ligi zdecydowanie lepsze było Chuwdu, które pokonało brązowych medalistów ubiegłego sezonu 3:1. Również przed niedzielnym starciem mistrzowie poprzedniego sezonu są faworytem. Po porażce z Poznaniakami na inaugurację ligowych zmagań RKS wygrał pięć meczów z rzędu i żeby zachować szansę na dogonienie EW nie może sobie pozwolić nawet na remis. Siupakabra po efektownym starcie złapała zadyszkę i obecnie zajmuje odległe szóste miejsce. W swoich drugich niedzielnych meczach obaj medaliści będą faworytami. Siupakabra zmierzy się ostatnim mateco Grunwald, a Chuwdu sprawdzi po raz drugi w przeciągu siedmiu dni SSL Grant, który w zeszłą niedzielę postraszył mistrza. Przegrał zaledwie 1:2. 

W drugiej części siódmej kolejki odbędzie się drugi hit – derby Winograd, które będą miały dużą stawkę. EW po dziewięciu zwycięstwach z rzędu pewnie przewodzi stawce i zmierza po drugie mistrzostwo w historii. OPL Team liczy się za to walce o medale i będzie chciał utrzeć nosa rywalowi, z którym nigdy w historii nie wygrał. Zwycięstwo da im miejsce w ścisłej czołówce, w której przy obecnie prezentowanej formie mogą na dłużej zagościć. W poprzednim sezonie dwukrotnie lepsze było EW. Nie będzie to jedyny mecz ligowy z udziałem OPL. W drugim pojedynku winogradzianie zmierzą się z Chłostą, która w tym roku prezentuje dobrą formę. Beniaminek ma jednak problem z wygrywaniem. 

Rozpoczyna się walka o utrzymanie

Dwie drużyny, które zamykają ligową stawkę w tym sezonie zmierzą się po raz pierwszy. Mecz zadecyduje o tym, która drużyna po siódmej kolejce będzie ostatnia. Mateco podczas obecnej kampanii raz zremisowało z DWL, ale dwukrotnie oddało swoje spotkania bez walki co spowodowało odjęcie dwóch oczek. Obecnie Grunwald ma jeden ujemny punkt. Volkswagen przegrał wszystkie dotychczasowe starcia, ale i tak ma przewagę nad mateco. W poprzedniej kampanii oba zespoły rywalizowały na drugim froncie. Mecze kończyły przekonywującymi zwycięstwami. Czarno-czerwoni wygrali 9:6, a Volkswagen pokonał 4:0. Przed starciem z Odlewnią mateco zagra jeszcze z Siupakabrą, które po ostatnich niepowodzeniach będzie chciała wrócić na właściwe tory. Będzie to drugi pojedynek obu zespołów w tej edycji. W pierwszym starciu Siupa wygrała aż 10:1. 

Volkswagena czeka bój z SSL, z którym w pierwszej rundzie pechowo przegrał 1:2 tracąc gola w ostatnich sekundach. Dzięki tej wygranej Grant uciekł ze strefy spadkowej i ma nad nią już sześć punktów przewagi. Zwycięstwo w starciu z Odlewnią będzie dużym krokiem w kierunku utrzymania. 

Kto z kim w 7. kolejce 1. WL Ligi?

10:15 – mateco Grunwald (10.) – Siupakabra (6.) / 1:10
11:00 – mateco Grunwald (10.) – Volkswagen-Odlewnia (9.) / 0:4, 9:6
11:30 – Siupakabra (6.) – RKS Chuwdu (4.) / 3:7, 3:5, 4:4
12:00 – SSL Grant (8.) – Volkswagen-Odlewnia (9.) / 2:1, 3:1
12:40 – SSL Grant (8.) – RKS Chuwdu (4.) / 1:2, 3:16, 3:6
16:00 – EW (1.) – OPL Team (5.) / 8:5, 5:2
17:00 – Chłosta (7.) – OPL Team (5.) / 5:6

Pauzuje: DWL, Poznaniacy

Nasze typy

mateco Grunwald – Siupakabra 2
mateco Grunwald -Volkswagen-Odlewnia X
Siupakabra - RKS Chuwdu X
SSL Grant - Volkswagen-Odlewnia X
SSL Grant - RKS Chuwdu 2
EW - OPL Team 1
Chłosta - OPL Team 2

Pokaż wiadomości