Powrót do listy wiadomości

Najnowsze wiadomości

3 luty 2018

Starcie medalistów i derby Winograd

Najbliższa niedzielna kolejka zapowiada się niezwykle ciekawie. W pierwszej lidze będziemy emocjonować się dwoma pojedynkami na szczycie, w których Chuwdu zmierzy się z Siupakabrą i EW z OPL Team. 

W cieniu hitów

Dwa mecze wychodzą zdecydowanie na czoło rywalizacji w siódmej serii. O 11:30 rozpocznie się, drugi w tym sezonie, pojedynek pomiędzy Chuwdu i Siupakabrą. Oba zespoły miały już okazję rywalizować ze sobą podczas pierwszego dnia rozgrywek podczas obecnej kampanii. W meczu o Superpuchar WL Ligi zdecydowanie lepsze było Chuwdu, które pokonało brązowych medalistów ubiegłego sezonu 3:1. Również przed niedzielnym starciem mistrzowie poprzedniego sezonu są faworytem. Po porażce z Poznaniakami na inaugurację ligowych zmagań RKS wygrał pięć meczów z rzędu i żeby zachować szansę na dogonienie EW nie może sobie pozwolić nawet na remis. Siupakabra po efektownym starcie złapała zadyszkę i obecnie zajmuje odległe szóste miejsce. W swoich drugich niedzielnych meczach obaj medaliści będą faworytami. Siupakabra zmierzy się ostatnim mateco Grunwald, a Chuwdu sprawdzi po raz drugi w przeciągu siedmiu dni SSL Grant, który w zeszłą niedzielę postraszył mistrza. Przegrał zaledwie 1:2. 

W drugiej części siódmej kolejki odbędzie się drugi hit – derby Winograd, które będą miały dużą stawkę. EW po dziewięciu zwycięstwach z rzędu pewnie przewodzi stawce i zmierza po drugie mistrzostwo w historii. OPL Team liczy się za to walce o medale i będzie chciał utrzeć nosa rywalowi, z którym nigdy w historii nie wygrał. Zwycięstwo da im miejsce w ścisłej czołówce, w której przy obecnie prezentowanej formie mogą na dłużej zagościć. W poprzednim sezonie dwukrotnie lepsze było EW. Nie będzie to jedyny mecz ligowy z udziałem OPL. W drugim pojedynku winogradzianie zmierzą się z Chłostą, która w tym roku prezentuje dobrą formę. Beniaminek ma jednak problem z wygrywaniem. 

Rozpoczyna się walka o utrzymanie

Dwie drużyny, które zamykają ligową stawkę w tym sezonie zmierzą się po raz pierwszy. Mecz zadecyduje o tym, która drużyna po siódmej kolejce będzie ostatnia. Mateco podczas obecnej kampanii raz zremisowało z DWL, ale dwukrotnie oddało swoje spotkania bez walki co spowodowało odjęcie dwóch oczek. Obecnie Grunwald ma jeden ujemny punkt. Volkswagen przegrał wszystkie dotychczasowe starcia, ale i tak ma przewagę nad mateco. W poprzedniej kampanii oba zespoły rywalizowały na drugim froncie. Mecze kończyły przekonywującymi zwycięstwami. Czarno-czerwoni wygrali 9:6, a Volkswagen pokonał 4:0. Przed starciem z Odlewnią mateco zagra jeszcze z Siupakabrą, które po ostatnich niepowodzeniach będzie chciała wrócić na właściwe tory. Będzie to drugi pojedynek obu zespołów w tej edycji. W pierwszym starciu Siupa wygrała aż 10:1. 

Volkswagena czeka bój z SSL, z którym w pierwszej rundzie pechowo przegrał 1:2 tracąc gola w ostatnich sekundach. Dzięki tej wygranej Grant uciekł ze strefy spadkowej i ma nad nią już sześć punktów przewagi. Zwycięstwo w starciu z Odlewnią będzie dużym krokiem w kierunku utrzymania. 

Kto z kim w 7. kolejce 1. WL Ligi?

10:15 – mateco Grunwald (10.) – Siupakabra (6.) / 1:10
11:00 – mateco Grunwald (10.) – Volkswagen-Odlewnia (9.) / 0:4, 9:6
11:30 – Siupakabra (6.) – RKS Chuwdu (4.) / 3:7, 3:5, 4:4
12:00 – SSL Grant (8.) – Volkswagen-Odlewnia (9.) / 2:1, 3:1
12:40 – SSL Grant (8.) – RKS Chuwdu (4.) / 1:2, 3:16, 3:6
16:00 – EW (1.) – OPL Team (5.) / 8:5, 5:2
17:00 – Chłosta (7.) – OPL Team (5.) / 5:6

Pauzuje: DWL, Poznaniacy

Nasze typy

mateco Grunwald – Siupakabra 2
mateco Grunwald -Volkswagen-Odlewnia X
Siupakabra - RKS Chuwdu X
SSL Grant - Volkswagen-Odlewnia X
SSL Grant - RKS Chuwdu 2
EW - OPL Team 1
Chłosta - OPL Team 2

Pokaż wiadomości