Image video hosting by TinyPic
Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic
Image video hosting by TinyPic
Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic

Powrót do listy wiadomości

Najnowsze wiadomości

3 luty 2018

Poznaniacy wygrywają 8. turniej pamięci Powstania Wielkopolskiego!

Zwycięstwem Poznaniaków zakończyła się ósma edycja turnieju pamięci Powstania Wielkopolskiego. Srebrne medale powędrowały na szyje MMP, brązowe wywalczył Logo Print. 

Turniej był współfinansowany przez Miasto Poznań. Patronem głównym rozgrywek było Wielkopolskie Muzeum Niepodległości i Muzeum Powstania Wielkopolskiego.

Sprawdź wyniki turnieju - kliknij tutaj 

Niespodzianki MMP i Galarów

W sobotnie popołudnie do rywalizacji o zwycięstwo przystąpiło dziewięć ekip. Rozgrywki rozpoczęła grupa A, w której zagrało pięć zespołów. Po trzeciej kolejce na parkiecie pojawiły się drużyny z grupy B. 

Zmagania w grupie A wygrali Poznaniacy, którzy do ostatniego spotkania ścigali się z Galarami. Przed ostatnimi meczami debiutanci byli na pierwszym miejscu i do zwycięstwa w fazie grupowej potrzebowali remisu. Poznaniacy nie pozostawili wątpliwości i pokonali rywala 3:0 wygrywając rywalizację w grupie A. Galary zajęły drugą pozycję. Na trzecim fazę eliminacyjną zakończyły Poznańskie Orły, które jako jedyne urwały punkty Poznańskim Orłom. Kolejne lokaty zajęły Remo i Lorak. 

W grupie B spotkały się cztery ekipy, które występują obecnie na WL Lidze. Trzech pierwszoligowców – EW, SSL Grant i … DWL grające jako Logo Print oraz drugoligowy wicelider MMP. Po pierwszych meczach zaskoczenia nie było. EW wygrało z Logo Print, SSL pokonał MMP, a następnie Pasy ograły Granta. Niespodzianki zaczęły się od trzeciego meczu. MMP okazał się lepszy od Logo Print, a następnie od EW! Zwycięstwo w grupie zapewnił im remis SSL z LP. Drugoligowcy wygrali grupę, a przedstawicieli elity posłali do baraży i ćwierćfinału, sami awansując do 1/2 finału!

Logo Print i Galary przebijają się do półfinału

Logo Print zajął ostatnie miejsce w grupie B i trafił do baraży. Aby awansować do półfinału musiał pokonać aż trzy przeszkody, czyli rozegrać tyle samo meczów ile w grupie. Długą podróż do 1/2 rozpoczęli od wysokiej wygranej nad Lorakiem 6:0. Następnie przyszedł mecz z Poznańskimi Orłami, w którym zwycięstwo dało przepustkę do drugiego, podczas turnieju, starcia z EW. Pojedynek zakończył się bezbramkowym remisem, a o tym kto awansuje do półfinału decydowały rzuty karne. Te lepiej wykonywali zawodnicy Logo Print, którzy zrewanżowali się za zeszłoroczną porażkę w serii „jedenastek” w finale turnieju. Zostali trzecim półfinalistą. 

Czwartą ekipą, która zameldowała się w półfinale zostały Galary, które do fazy pucharowej przystąpiły od 1/4. Ich rywala wyłonił baraż pomiędzy Remo i SSL Grant. Wygrała go ta pierwsza ekipa. Mecz z Galarów z Remo był rewanżem za grupowy pojedynek, w którym lepsze było FCG. Dziesięciominutowe starcie nie wyłoniło zwycięzcy. Wyłoniły go rzuty karne, w których kapitalnie bronił bramkarz Galarów. Obronił wszystkie trzy „jedenastki” i wprowadził swoją ekipę do 1/2 finału. 

Finałowe demolki

Pierwszy półfinał był zaskoczeniem. Zmierzyły się w nim MMP i FC Galary. Oba zespoły grały przez cały turniej znakomicie i w pełni zasłużyły na grę w tej fazie rozgrywek. Wyścig po finał i pewny medal wygrało MMP. Bramki Piotra Niedźwiedzia i Adama Hoedke dały zwycięstwo 2:0 i minimum srebrne krążki. 

Drugiego finalistę wyłonił seria rzutów karnych. Po bezbramkowym remisie w tym elemencie piłkarskiego rzemiosła Poznaniacy okazali się lepsi od Logo Print i awansowali do meczu o złoto. 

Pojedynki o medale nie były porywającymi widowiskami. Logo Print zdobył brązowe krążki po rozgromieniu Galarów aż 6:0. Dwie bramki mniej w finale zdobyli Poznaniacy, którzy ograli MMP 4:0. 

Po zakończeniu finału odbyła się ceremonia wręczania pucharów i nagród. Najlepszych udekorowali Pan Marcin Wiśniewski – kierownik kustosz Muzeum Powstania Wielkopolskiego, Pan Robert Maciejewski – kustosz Muzeum Powstania Wielkopolskiego, Pan Radosław Majchrzak – prezes Stowarzyszenia Kibiców Lecha Poznań i Pan Edgar Trzcieliński – habitatON, który ufundował dla zwycięzców flagi powstańcze. 

Podsumowanie 8. turnieju pamięci Powstania Wielkopolskiego

1. miejsce – Poznaniacy
2. miejsce – MMP
3. miejsce – Logo Print
Król strzelców – Stanisław Makowski (Logo Print)
Najlepszy bramkarz – Maciej Niezborała (MMP)

Klasyfikacja końcowa

1. Poznaniacy
2. MMP
3. Logo Print
4. FC Galary
5. EW
6. Remo
7. SSL Grant
8. Poznańskie Orły
9. Lorak

Zwycięzcy turniejów pamięci Powstania Wielkopolskiego

2011 - EW
2012 - EW
2013 - EW
2014 - EW
2015 - FC Kiekrz
2016 - Siupakabra
2017 - EW
2018 - Poznaniacy

Pokaż wiadomości