Image video hosting by TinyPic
Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic
Image video hosting by TinyPic
Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic

Powrót do listy wiadomości

Najnowsze wiadomości

5 luty 2018

Pucharowe niespodzianki PRZ i Avengersów

Rywalizacja w grupach powoli dobiega końca. Część drużyn już wie, że zagra w następnej rundzie, część już zakończyła przygodę z pucharem. W niedzielę awans do kolejnych gier zapewniły sobie pierwszoligowe EW, Chłosta i Volkswagen-Odlewnia oraz drugoligowcy – Avengers, Orły Huberta i LED Lighting Team.

Wcześniej grę w następnej rundzie zapewniły sobie: RKS Chuwdu, DWL, Dentes Stomatologia, MMP i OPL Team. 

EW blisko ćwierćfinału

Dwoma zwycięstwami rywalizację grupową zakończyło EW, które wygrało swoją grupę z dorobkiem dziewięciu oczek. Sześć z nich będzie się liczyć w klasyfikacji pierwszych miejsc (najlepsze dwie ekipy awansują bezpośrednio do 1/4). Na tą chwilę Pasy zajmuję najwyższą lokatę i czekają na rozstrzygnięcia trzech grupach. EW w niedzielę wygrało dwa spotkania, które będą się liczyć w tej klasyfikacji. Finaliści poprzedniej edycji zwyciężyli Ledów 2:1 i Szturmowców 2:0. Do 1/8 finału przepustkę wywalczył LED Lighting Team. 

EW musi obecnie czekać na rozstrzygnięcia w grupach B, D i F. W tej pierwszej o bezpośredni awans do ćwierćfinału zagra SSL Grant, który przed tygodniem skromnie pokonał Avengersów. Drugoligowcy zrehabilitowali się za tą porażkę i niespodziewanie wygrali aż 5:0 z mateco Grunwald zapewniając sobie tym samym grę w drugiej rundzie. Beniaminek pierwszej ligi, aby myśleć o awansie musi pokonać SSL minimum trzema bramkami. W grupie D na prowadzeniu jest PRZ, który sprawił nie lada sensację ogrywając 3:0 Siupakabrę! Winogradzianom do rozegrania pozostał jeden pojedynek, w którym zmierzą się z Poznaniakami. PRZ do awansu do 1/8 potrzebuje remisu, ale ma jeszcze szanse na ćwierćfinał. W przypadku zwycięstwa dwiema bramkami w klasyfikacji pierwszych miejsc przeskoczą EW. Poznaniacy aby myśleć o dalszej grze będą musieli ograć PRZ. Siupakabra musi trzymać kciuki za remis lub wygraną drugoligowca. 

Kolejnym zespołem, który może zagrozić EW jest Chłosta, czyli obrońca trofeum. Beniaminek pierwszej ligi w dwóch meczach wywalczył komplet punktów i szybko objął prowadzenie w grupie F. Wywalczył awans i dał również awans Volkswagenowi-Odlewnia, z którym zmierzy się w walce o zwycięstwo w eliminacjach. Każda dwubramkowa wygrana Chłosty lub zwycięstwo jednym golem (3:2 i wyższe) da lepsze miejsce od EW. 

Zwycięski remis Orłów Huberta

Orły Huberta po dwóch bolesnych przegranych w lidze, które przekreśliły szansę na grę w grupie mistrzowskiej, rozegrały bardzo dobre spotkanie przeciwko OPL Team-owi. Do awansu beniaminek drugiego frontu potrzebował przynajmniej remisu lub nawet jednobramkowej przegranej. Orły nie zamierzały kalkulować i od razy wzięły się do pracy. Wynik otworzyły w drugiej minucie. OPL wyrównał w czwartej ustalając wynik zawodów, które zakończyły się remisem, czyli korzystnym rezultatem dla Orłów. 

Wyniki fazy grupowej Pucharu WL Ligi | 4 lutego 

mateco Grunwald – Avengers 0:5
4’ 10’ Dawid Walkowiak, 3’ Adam Adamiak, 6’ Michał Tomaszewski, 7’ Łukasz Nowacki
1-0
Dawid Walkowiak (Avengers)

PRZ – Siupakabra 3:0
5’ 6’ Michał Wyrwa, 8’ Rafał Krystkowiak
1-0
Michał Wyrwa (PRZ)

LED Lighting Team – EW 1:2
4’ Krzysztof Filas – 2’ Marcin Szulerowicz, 6’ Jakub Pawlaczyk
0-1
Jakub Pawlaczyk (EW)

Szturmowcy – EW 0:2
7’ Michał Niedźwiedzki, 9’ Michał Dąbrowski
Karol Gracz (Szturmowcy)
0-1
Michał Niedźwiedzki (EW)

OPL Team – Orły Huberta 1:1
4’ Ernest Maćkowiak – 2’ Michał Rybka
2-1
Ernest Maćkowiak (OPL Team)

Green Speed Express – Chłosta 1:3
8’ Patryk Chmielewski – 1’ Marek Woroch, 3’ Robert Sobczak, 4’ Dominik Bednarek
0-1
Marek Woroch (Chłosta)

PWW Banda – Chłosta 0:2
2’ Mateusz Wiśniewski, 9’ Szymon Korczyk
0-0
Szymon Korczyk (Chłosta)

Pokaż wiadomości