Powrót do listy wiadomości

Najnowsze wiadomości

5 luty 2018

Pucharowe niespodzianki PRZ i Avengersów

Rywalizacja w grupach powoli dobiega końca. Część drużyn już wie, że zagra w następnej rundzie, część już zakończyła przygodę z pucharem. W niedzielę awans do kolejnych gier zapewniły sobie pierwszoligowe EW, Chłosta i Volkswagen-Odlewnia oraz drugoligowcy – Avengers, Orły Huberta i LED Lighting Team.

Wcześniej grę w następnej rundzie zapewniły sobie: RKS Chuwdu, DWL, Dentes Stomatologia, MMP i OPL Team. 

EW blisko ćwierćfinału

Dwoma zwycięstwami rywalizację grupową zakończyło EW, które wygrało swoją grupę z dorobkiem dziewięciu oczek. Sześć z nich będzie się liczyć w klasyfikacji pierwszych miejsc (najlepsze dwie ekipy awansują bezpośrednio do 1/4). Na tą chwilę Pasy zajmuję najwyższą lokatę i czekają na rozstrzygnięcia trzech grupach. EW w niedzielę wygrało dwa spotkania, które będą się liczyć w tej klasyfikacji. Finaliści poprzedniej edycji zwyciężyli Ledów 2:1 i Szturmowców 2:0. Do 1/8 finału przepustkę wywalczył LED Lighting Team. 

EW musi obecnie czekać na rozstrzygnięcia w grupach B, D i F. W tej pierwszej o bezpośredni awans do ćwierćfinału zagra SSL Grant, który przed tygodniem skromnie pokonał Avengersów. Drugoligowcy zrehabilitowali się za tą porażkę i niespodziewanie wygrali aż 5:0 z mateco Grunwald zapewniając sobie tym samym grę w drugiej rundzie. Beniaminek pierwszej ligi, aby myśleć o awansie musi pokonać SSL minimum trzema bramkami. W grupie D na prowadzeniu jest PRZ, który sprawił nie lada sensację ogrywając 3:0 Siupakabrę! Winogradzianom do rozegrania pozostał jeden pojedynek, w którym zmierzą się z Poznaniakami. PRZ do awansu do 1/8 potrzebuje remisu, ale ma jeszcze szanse na ćwierćfinał. W przypadku zwycięstwa dwiema bramkami w klasyfikacji pierwszych miejsc przeskoczą EW. Poznaniacy aby myśleć o dalszej grze będą musieli ograć PRZ. Siupakabra musi trzymać kciuki za remis lub wygraną drugoligowca. 

Kolejnym zespołem, który może zagrozić EW jest Chłosta, czyli obrońca trofeum. Beniaminek pierwszej ligi w dwóch meczach wywalczył komplet punktów i szybko objął prowadzenie w grupie F. Wywalczył awans i dał również awans Volkswagenowi-Odlewnia, z którym zmierzy się w walce o zwycięstwo w eliminacjach. Każda dwubramkowa wygrana Chłosty lub zwycięstwo jednym golem (3:2 i wyższe) da lepsze miejsce od EW. 

Zwycięski remis Orłów Huberta

Orły Huberta po dwóch bolesnych przegranych w lidze, które przekreśliły szansę na grę w grupie mistrzowskiej, rozegrały bardzo dobre spotkanie przeciwko OPL Team-owi. Do awansu beniaminek drugiego frontu potrzebował przynajmniej remisu lub nawet jednobramkowej przegranej. Orły nie zamierzały kalkulować i od razy wzięły się do pracy. Wynik otworzyły w drugiej minucie. OPL wyrównał w czwartej ustalając wynik zawodów, które zakończyły się remisem, czyli korzystnym rezultatem dla Orłów. 

Wyniki fazy grupowej Pucharu WL Ligi | 4 lutego 

mateco Grunwald – Avengers 0:5
4’ 10’ Dawid Walkowiak, 3’ Adam Adamiak, 6’ Michał Tomaszewski, 7’ Łukasz Nowacki
1-0
Dawid Walkowiak (Avengers)

PRZ – Siupakabra 3:0
5’ 6’ Michał Wyrwa, 8’ Rafał Krystkowiak
1-0
Michał Wyrwa (PRZ)

LED Lighting Team – EW 1:2
4’ Krzysztof Filas – 2’ Marcin Szulerowicz, 6’ Jakub Pawlaczyk
0-1
Jakub Pawlaczyk (EW)

Szturmowcy – EW 0:2
7’ Michał Niedźwiedzki, 9’ Michał Dąbrowski
Karol Gracz (Szturmowcy)
0-1
Michał Niedźwiedzki (EW)

OPL Team – Orły Huberta 1:1
4’ Ernest Maćkowiak – 2’ Michał Rybka
2-1
Ernest Maćkowiak (OPL Team)

Green Speed Express – Chłosta 1:3
8’ Patryk Chmielewski – 1’ Marek Woroch, 3’ Robert Sobczak, 4’ Dominik Bednarek
0-1
Marek Woroch (Chłosta)

PWW Banda – Chłosta 0:2
2’ Mateusz Wiśniewski, 9’ Szymon Korczyk
0-0
Szymon Korczyk (Chłosta)

Pokaż wiadomości