Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic
Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic

5 luty 2018

CSM dołącza do Dentesu Stomatologia

Drugim zespołem, który zapewnił sobie grę w grupie mistrzowskiej został CSM. Bardzo ważne zwycięstwa odnoszą Ledy, Szturmowcy i PRZ.

CSM zagra o pierwszą ligę, Dentes z kolejnymi wygranymi

CSM czekał kolejny maraton. Trzy mecze, tym razem z niżej notowanymi rywalami obyły się bez niespodzianek. CSM na początek wysoko ograł Torpedę 18:2, następnie pewnie wygrał z Green Speed Express 7:3, by na zakończenie rozegrać bardzo ciężki bój z PWW Bandą. Zmęczenie dawało znać o sobie, a wynik spotkania praktycznie cały mecz oscylował wokół remisu. Żółto-czarnych na prowadzenie w 15. minucie wyprowadził Roland Mayer, ale cztery minuty później wyrównał Jarosław Rydz. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem błąd w rozegraniu wykorzystał Mayer, który chwilę przed końcową syreną zapewnił trzecie niedzielne zwycięstwo. CSM po siódmej kolejce dopisał dziewięć punktów i zameldował się na drugim miejscu. Do Dentesu traci obecnie cztery punkty i ma dwa spotkania mniej rozegrane.

Lider również pokazał, że zasługuje na prowadzenie w lidze. Po ciężkim meczu pokonał Szturmowców, którzy dzielnie się trzymali w pierwszej odsłonie. Druga połowa należała już do Dentesu, który dwukrotnie trafił do siatki i ostatecznie pokonał pomarańczowo-czarną przeszkodę 3:1. Drugie spotkanie to już spacerek i pogrom. Stomatolodzy strzelili aż 21 bramek Torpedzie nie tracąc ani jednej.

Ledy bliżej gry w grupie mistrzowskiej

Na trzecie miejsce wskoczyły Ledy, które w meczach z bezpośrednimi rywalami zgarnęli komplet sześciu punktów. W obu spotkaniach pomarańczowo-czarni odnieśli zasłużone zwycięstwa. Z MMP, które dzień wcześniej osiągnęło największy sukces w historii istnienia (drugie miejsce w turnieju pamięci Powstania Wielkopolskiego), wygrali 5:0, aż trzy gole dające prowadzenie, zdobywając w przeciągu półtorej minuty. W drugim meczu, z Orłami Huberta Ledy zwyciężyły 9:3. Do awansu do grupy mistrzowskiej brakuje już im niewiele.

Orły Huberta i PWW zagrają w grupie pocieszenia

W pierwszej kolejce w 2018 roku doszło do roszady na pozycji lidera. PWW Banda po przegranej z Orłami Huberta spadła na drugie miejsce, a liderem zostały właśnie Orły. Nie minął miesiąc, a oba zespoły solidarnie wypadły z gry o pierwszą szóstkę drugiego frontu. Dwa remisy i cztery porażki z rzędu. To dorobek Orłów po objęciu pozycji lidera. W niedzielę zespół Huberta musiał uznać wyższość Szturmowców i Ledów. Z tą pierwszą drużyną Orły przegrały 1:3, z tą drugą wyżej, bo 3:9. PWW po wskoczeniu na fotel lidera przed świętami tylko raz wygrało, a aż siedem razy schodziło z boiska jako pokonane. Nie inaczej było w niedzielę. Przegrali pechowo 1:2, ale przegrali. O meczu piszemy wyżej przy okazji opisywania pojedynków z udziałem CSM-u.

Małe derby Winograd dla PRZ

Na start siódmej kolejki odbyły się małe derby Winograd, w których PRZ zmierzył się z Avengersami. Niebiesko-biali wygrali rzutem na taśmę. Do przerwy przegrywali 2:3. Avengersi w 20. minucie za sprawą Dawida Walkowiaka wyszli na dwubramkowe prowadzenie i gdy wydawało się, że zgarną trzecie z rzędu zwycięstwo w pogoń za korzystnym rezultatem ruszyli rywale. W 21. minucie PRZ złapał kontakt. Kolejne gole padały co 120 sekund, a oba trafienia na swoje konto zapisał niezawodny Michał Wyrwa, który w derbach skompletował hattricka. Napastnik PRZ wyrównał, a minutę przed końcem zdobył bramkę na 5:4. Kilkanaście sekund później wzorowo zachował się w defensywie, gdy wybił piłkę zmierzającą do bramki na rzut rożny. Przyjaźni wygrało 5:4 i wróciło do pierwszej szóstki.

Wyniki 7. kolejki 2. WL Ligi | 4 lutego

PRZ – Avengers 5:4 (2:3)
11’ 23’ 25’ Michał Wyrwa, 6’ Krzysztof Piechowiak, 21’ Łukasz Norek – 8’ 11’ Łukasz Nowacki, 12’ Damian Jaśkowiak, 20’ Dawid Walkowiak
1-5
Michał Wyrwa (PRZ)

LED Lighting Team – MMP 5:0 (3:0)
10’ 11’ Bartosz Turek, 11’ Damian Woytyniak, 14’ 25’ Krzysztof Filas
Damian Woytyniak (LED Lighting Team)
2-3
Bartosz Turek (LED Lighting Team)

Szturmowcy – Orły Huberta 3:1 (1:0)
13’ Dariusz Bednarz, 21’ Sebastian Cepiński, 26’ Tomasz Nieżurawski – 15’ Stanisław Bednarz
0-4
Dariusz Bednarz (Szturmowcy)

LED Lighting Team – Orły Huberta 9:3 (5:0)
3’ 4’ 5’ 17’ 26’ Krzysztof Filas, 11’ 12’ Damian Woytyniak, 18’ 22’ Bartosz Turek – 18’ Stanisław Bednarz, 24’ Michał Rybka, 25’ Marcin Biel
1-1
Krzysztof Filas (LED Lighting Team)

Szturmowcy – Dentes Stomatologia 1:3 (1:1)

12’ Dariusz Mieczkowski – 10’ Piotr Ciesielski, 18’ Krzysztof Szenfeld, 23’ Paweł Bienert
1-2
Krzysztof Szenfeld (Dentes Stomatologia)

Dentes Stomatologia – SHP Torpeda Koninko 21:0 (7:0)
8’ 15’ 20’ 22’ 23’ 24’ Sławomir Żurek, 9’ 14’ 15’ 17’ Przemysław Bienert, 11’ 18’ 25’ 26’ Jan Tomkowiak, 5’ 13’ 23’ Krzysztof Szenfeld, 7’ Paweł Bienert
0-0
Sławomir Żurek (Dentes Stomatologia)

CSM – SHP Torpeda Koninko 18:2 (7:0)
2’ 2’ 6’ 6’ 10’ 17’ 18’ 19’ 21’ 22’ 23’ Marcin Mentel, 4’ 13’ 26’ Łukasz Sałata, 14’ Roland Mayer, 18’ Mariusz Grześkowiak, 21’ Michał Wojciechowski, 24’ Dariusz Wichłacz - 15' 24' Daniel Olejniczak
0-0
Marcin Mentel (CSM)

Green Speed Express – CSM 3:7 (2:3)
7’ 18’ Michał Witczak, 10’ Patryk Chmielewski – 4’ 18’ Roland Mayer, 12’ 24’ Łukasz Sałata, 2’ Marcin Mentel, 16’ Mariusz Grześkowiak, 26’ Dariusz Wichłacz
0-4
Roland Mayer (CSM)

PWW Banda – CSM 1:2 (0:0)
19’ Jarosław Rydz – 15’ 26’ Roland Mayer