Image video hosting by TinyPic
Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic
Image video hosting by TinyPic
Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic

Powrót do listy wiadomości

Najnowsze wiadomości

8 luty 2018

Liczby siódmej kolejki

Cztery ekipą kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa. W pierwszej lidze dominują EW i Chuwdu, w drugiej Dentes Stomatologia i CSM. 

EW i RKS Chuwdu – passę zwycięstw kontynuują liderze elity, którzy w niedzielę mieli do rozegrania dwa pojedynki z wymagającymi rywalami. Chuwdu trochę się namęczyło aby pokonać dwie przeszkody, ale liczą się punkty, a tych mistrzowie uzbierali sześć. Wygrali z Siupakabrą i SSL. EW w derbach Winograd wysoko ograło OPL Team. Między liderem i wiceliderem jest obecnie dziewięć punktów różnicy. Chuwdu ma jednak dwa mecze mniej rozegrane. 

Dentes Stomatologia i CSM – podobnie jak w pierwszej lidze, tak i w drugiej ton rywalizacji nadają dwie drużyny. Dentes i CSM solidarnie wygrały swoje mecze (Dentes dwa, CSM trzy) i umocniły się na czele tabeli. Obie są też pewne gry w grupie mistrzowskiej. 

Volkswagen-Odlewnia – dobrze rozpoczęli rywalizację o utrzymanie. Po siedmiu porażkach z rzędu w końcu przyszła kolejka, po której Odlewnia wyjeżdżała z podniesionym czołem. Volkswagen rozegrał dwa spotkania z zespołami, które są zainteresowane walką o zachowanie ligowego bytu. Udało się pokonać mateco Grunwald i zremisować z SSL Grant. Odlewnia nie wydostała się ze strefy spadkowej, ale zmniejszyła dystans do bezpiecznych lokat do trzech punktów. 

LED Lighting Team – pomarańczowo-czarni rozkręcają się z każdą kolejką i są bardzo blisko wywalczenia prawa gry w grupie mistrzowskiej. W ubiegłą niedzielę wygrali dwa ważne spotkanie z drużynami, które również walczą o szóstkę. MMP pokonali 5:0, Orły Huberta 9:3. 

PRZ – po trzech tygodniach przerwy PRZ wrócił na WL Ligę. Ponad 21 dni temu zajmował drugie miejsce, a siódmą serię rozpoczynał z siódmej lokaty. Rozegrali bardzo dobry mecz z Avengersami. Małe derby Winograd układały się po myśli beniaminka, ale ostatecznie zakończyły się sukcesem PRZ, który wywalczył trzy punkty rzutem na taśmę. 

mateco Grunwald – przed siódmą kolejką zajmowali ostatnie miejsce z karnym punktem na koncie. Niedzielne zmagania rozpoczęli od wysokiej przegranej w pucharze z Avengers, a następnie zanotowali pierwsze pierwszoligowe zwycięstwo w historii pokonując nie byle kogo, bo jedną z bardziej utytułowanych ekip halowych rozgrywek – Siupakabrę. Opuścili dziesiątą lokatę, ale po chwili na nią wrócili po porażce z Volkswagenem-Odlewnią, która przed meczem z mateco była na ostatnim miejscu. 

OPL Team – przyjechali po sześć punktów, wyjeżdżali z trzema. OPL miał sprawić niespodziankę w pojedynku z EW, na którą liczyło sporo ekip, ale musiał uznać wyższość rozpędzonego lidera, który okazał się lepszy o sześć bramek. OPL szybko się podniósł i pokazał, że w tym sezonie będzie się liczył w walce o czołowe lokaty.

Siupakabra – co się dzieje z dwukrotnymi mistrzami WL Ligi i brązowymi medalistami poprzedniego sezonu? Tego nikt nie wie. Zespół, który miał wspólnie z Chuwdu i EW walczyć o mistrzostwo jest bliżej gry o utrzymanie. Podczas poprzedniej kolejki Siupa okazała się słabsza od mistrzów i mateco Grunwald, dla którego było to pierwsze zwycięstwo w historii występów w 1. WL Lidze. Dodatkowo brązowi medaliści poprzedniej edycji doznali bolesnej porażki w Pucharze WL Ligi z PRZ. Obecnie Siupakabra na zwycięstwo czeka od pięciu meczów. 

Orły Huberta – jeszcze na początku roku awansowali na pierwsze miejsce. Wydawało się, że Orły ze spokojem wywalczą awans do grupy mistrzowskiej. Minął miesiąc i beniaminek wypadł z pierwszej szóstki, jeszcze przed ostatnią kolejką pierwszej rundy. Czarę goryczy przelały dwa ostatnie mecze fazy zasadniczej, w których Orły musiały radzić sobie bez zmienników. Przegrali oba spotkania z bezpośrednimi rywalami i w następnej rundzie zagrają w grupie pocieszenia. 

Liczby 7. kolejki

1. WL Liga
 
Ilość rozegranych meczów: 7 (44)
Ilość meczów zakończona walkowerem: 0 (2)
Ilość strzelonych bramek: 58 (329)
Średnia ilość bramek na mecz: 8,29 (7,48)
Wygrane: 6 (39)
Remisy: 1 (5)
Najwyższa wygrana: 8:2 – EW – OPL Team
Najwięcej bramek w meczu: 16 (10:6 – OPL Team - Chłosta)
Żółte kartki: 4 (18)
Czerwone kartki: 1 (4)
Najlepszy atak: 12 – OPL Team
Najlepsza obrona: 2 - EW
Najsłabszy atak: 4 – SSL Grant 
Najsłabsza obrona: 14 – OPL Team 
Najwięcej fauli: 10 – Volkswagen-Odlewnia
Najmniej fauli: 1 – OPL Team
 
Passy
 
Trwające
 
10 zwycięstw z rzędu – EW
7 zwycięstw z rzędu – RKS Chuwdu
5 meczów bez zwycięstwa – SSL Grant, Siupakabra
4 porażki z rzędu – Chłosta
2 zwycięstwa z rzędu – Poznaniacy

Przerwane

10 meczów bez zwycięstwa – mateco Grunwald
7 porażek z rzędu – Volkswagen-Odlewnia
5 meczów bez porażki – OPL Team

2. WL Liga
 
Ilość rozegranych meczów: 9 (68)
Ilość strzelonych bramek: 88 (552)
Średnia ilość bramek na mecz: 9,78 (8,12)
Wygrane: 9 (58)
Remisy: 0 (10)
Najwyższa wygrana: 21:0 – Dentes Stomatologia - SHP Torpeda Koninko
Najwięcej bramek w meczu: 21 (21:0 – Dentes Stomatologia – SHP Torpeda Koninko)
Żółte kartki: 2 (26)
Czerwone kartki: 0 (0)
Najlepszy atak: 27 - CSM
Najlepsza obrona: 1 – Dentes Stomatologia
Najsłabszy atak: 0 – MMP 
Najsłabsza obrona: 39 – SHP Torpeda Koninko
Najwięcej fauli: 5 – Avengers, CSM, Orły Huberta
Najmniej fauli: 0 – Green Speed Express, SHP Torpeda Koninko
 
Passy
 
Trwające

12 porażek z rzędu – SHP Torpeda Koninko
11 meczów bez porażki – Dentes Stomatologia
8 meczów bez porażki – PRZ
6 meczów bez zwycięstwa – Orły Huberta
5 meczów bez porażki – CSM
3 zwycięstwa z rzędu – Gietewu, LED Lighting Team
3 porażki z rzędu – Green Speed Express, MMP, PWW Banda

Przerwane

3 zwycięstwa z rzędu – Avengers

Pokaż wiadomości