Powrót do listy wiadomości

Najnowsze wiadomości

8 luty 2018

Liczby siódmej kolejki

Cztery ekipą kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa. W pierwszej lidze dominują EW i Chuwdu, w drugiej Dentes Stomatologia i CSM. 

EW i RKS Chuwdu – passę zwycięstw kontynuują liderze elity, którzy w niedzielę mieli do rozegrania dwa pojedynki z wymagającymi rywalami. Chuwdu trochę się namęczyło aby pokonać dwie przeszkody, ale liczą się punkty, a tych mistrzowie uzbierali sześć. Wygrali z Siupakabrą i SSL. EW w derbach Winograd wysoko ograło OPL Team. Między liderem i wiceliderem jest obecnie dziewięć punktów różnicy. Chuwdu ma jednak dwa mecze mniej rozegrane. 

Dentes Stomatologia i CSM – podobnie jak w pierwszej lidze, tak i w drugiej ton rywalizacji nadają dwie drużyny. Dentes i CSM solidarnie wygrały swoje mecze (Dentes dwa, CSM trzy) i umocniły się na czele tabeli. Obie są też pewne gry w grupie mistrzowskiej. 

Volkswagen-Odlewnia – dobrze rozpoczęli rywalizację o utrzymanie. Po siedmiu porażkach z rzędu w końcu przyszła kolejka, po której Odlewnia wyjeżdżała z podniesionym czołem. Volkswagen rozegrał dwa spotkania z zespołami, które są zainteresowane walką o zachowanie ligowego bytu. Udało się pokonać mateco Grunwald i zremisować z SSL Grant. Odlewnia nie wydostała się ze strefy spadkowej, ale zmniejszyła dystans do bezpiecznych lokat do trzech punktów. 

LED Lighting Team – pomarańczowo-czarni rozkręcają się z każdą kolejką i są bardzo blisko wywalczenia prawa gry w grupie mistrzowskiej. W ubiegłą niedzielę wygrali dwa ważne spotkanie z drużynami, które również walczą o szóstkę. MMP pokonali 5:0, Orły Huberta 9:3. 

PRZ – po trzech tygodniach przerwy PRZ wrócił na WL Ligę. Ponad 21 dni temu zajmował drugie miejsce, a siódmą serię rozpoczynał z siódmej lokaty. Rozegrali bardzo dobry mecz z Avengersami. Małe derby Winograd układały się po myśli beniaminka, ale ostatecznie zakończyły się sukcesem PRZ, który wywalczył trzy punkty rzutem na taśmę. 

mateco Grunwald – przed siódmą kolejką zajmowali ostatnie miejsce z karnym punktem na koncie. Niedzielne zmagania rozpoczęli od wysokiej przegranej w pucharze z Avengers, a następnie zanotowali pierwsze pierwszoligowe zwycięstwo w historii pokonując nie byle kogo, bo jedną z bardziej utytułowanych ekip halowych rozgrywek – Siupakabrę. Opuścili dziesiątą lokatę, ale po chwili na nią wrócili po porażce z Volkswagenem-Odlewnią, która przed meczem z mateco była na ostatnim miejscu. 

OPL Team – przyjechali po sześć punktów, wyjeżdżali z trzema. OPL miał sprawić niespodziankę w pojedynku z EW, na którą liczyło sporo ekip, ale musiał uznać wyższość rozpędzonego lidera, który okazał się lepszy o sześć bramek. OPL szybko się podniósł i pokazał, że w tym sezonie będzie się liczył w walce o czołowe lokaty.

Siupakabra – co się dzieje z dwukrotnymi mistrzami WL Ligi i brązowymi medalistami poprzedniego sezonu? Tego nikt nie wie. Zespół, który miał wspólnie z Chuwdu i EW walczyć o mistrzostwo jest bliżej gry o utrzymanie. Podczas poprzedniej kolejki Siupa okazała się słabsza od mistrzów i mateco Grunwald, dla którego było to pierwsze zwycięstwo w historii występów w 1. WL Lidze. Dodatkowo brązowi medaliści poprzedniej edycji doznali bolesnej porażki w Pucharze WL Ligi z PRZ. Obecnie Siupakabra na zwycięstwo czeka od pięciu meczów. 

Orły Huberta – jeszcze na początku roku awansowali na pierwsze miejsce. Wydawało się, że Orły ze spokojem wywalczą awans do grupy mistrzowskiej. Minął miesiąc i beniaminek wypadł z pierwszej szóstki, jeszcze przed ostatnią kolejką pierwszej rundy. Czarę goryczy przelały dwa ostatnie mecze fazy zasadniczej, w których Orły musiały radzić sobie bez zmienników. Przegrali oba spotkania z bezpośrednimi rywalami i w następnej rundzie zagrają w grupie pocieszenia. 

Liczby 7. kolejki

1. WL Liga
 
Ilość rozegranych meczów: 7 (44)
Ilość meczów zakończona walkowerem: 0 (2)
Ilość strzelonych bramek: 58 (329)
Średnia ilość bramek na mecz: 8,29 (7,48)
Wygrane: 6 (39)
Remisy: 1 (5)
Najwyższa wygrana: 8:2 – EW – OPL Team
Najwięcej bramek w meczu: 16 (10:6 – OPL Team - Chłosta)
Żółte kartki: 4 (18)
Czerwone kartki: 1 (4)
Najlepszy atak: 12 – OPL Team
Najlepsza obrona: 2 - EW
Najsłabszy atak: 4 – SSL Grant 
Najsłabsza obrona: 14 – OPL Team 
Najwięcej fauli: 10 – Volkswagen-Odlewnia
Najmniej fauli: 1 – OPL Team
 
Passy
 
Trwające
 
10 zwycięstw z rzędu – EW
7 zwycięstw z rzędu – RKS Chuwdu
5 meczów bez zwycięstwa – SSL Grant, Siupakabra
4 porażki z rzędu – Chłosta
2 zwycięstwa z rzędu – Poznaniacy

Przerwane

10 meczów bez zwycięstwa – mateco Grunwald
7 porażek z rzędu – Volkswagen-Odlewnia
5 meczów bez porażki – OPL Team

2. WL Liga
 
Ilość rozegranych meczów: 9 (68)
Ilość strzelonych bramek: 88 (552)
Średnia ilość bramek na mecz: 9,78 (8,12)
Wygrane: 9 (58)
Remisy: 0 (10)
Najwyższa wygrana: 21:0 – Dentes Stomatologia - SHP Torpeda Koninko
Najwięcej bramek w meczu: 21 (21:0 – Dentes Stomatologia – SHP Torpeda Koninko)
Żółte kartki: 2 (26)
Czerwone kartki: 0 (0)
Najlepszy atak: 27 - CSM
Najlepsza obrona: 1 – Dentes Stomatologia
Najsłabszy atak: 0 – MMP 
Najsłabsza obrona: 39 – SHP Torpeda Koninko
Najwięcej fauli: 5 – Avengers, CSM, Orły Huberta
Najmniej fauli: 0 – Green Speed Express, SHP Torpeda Koninko
 
Passy
 
Trwające

12 porażek z rzędu – SHP Torpeda Koninko
11 meczów bez porażki – Dentes Stomatologia
8 meczów bez porażki – PRZ
6 meczów bez zwycięstwa – Orły Huberta
5 meczów bez porażki – CSM
3 zwycięstwa z rzędu – Gietewu, LED Lighting Team
3 porażki z rzędu – Green Speed Express, MMP, PWW Banda

Przerwane

3 zwycięstwa z rzędu – Avengers

Pokaż wiadomości