Image video hosting by TinyPic
Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic

Powrót do listy wiadomości

Najnowsze wiadomości

10 luty 2018

Pierwszy mecz sezonu

 Dziś i jutro odbędzie się ósma seria spotkań w halowej WL Lidze. Czeka nas pierwszy z dwóch meczów sezonu, w którym liderujące EW zmierzy się z broniącym tytułu mistrzowskiego RKS Chuwdu. 

Pierwszy mecz sezonu

EW i RKS Chuwdu w tym sezonie panują na WL Lidze. Pasy wygrywają mecz za meczem i pewnie przewodzą pierwszoligowej stawce. Mistrzowie po zdobyciu Superpucharu zanotowali porażkę z Poznaniakami, po której nie ma już śladu. Chuwdu wygrało pozostałe spotkania i zajmuje pozycję wicelidera. Dla RKS-u to pojedynek o być albo nie być. Na horyzoncie nie widać innej ekipy, która mogłaby zagrozić EW, więc mistrzowie muszą udowodnić swoją wyższość w bezpośrednim pojedynku. Za Chuwdu przemawia historia gier obu zespołów. Pasy nigdy nie pokonały RKS-u, trzykrotnie przegrywając i zaledwie raz remisując. 

EW oprócz pojedynku z Chuwdu zmierzy się przed hitem z SSL Grant, a mistrz po rozegraniu meczu z liderem sprawdzi mateco Grunwald. W obu tych spotkaniach faworytów łatwo wskazać i każdy inny wynik niż zwycięstwa pierwszych dwóch zespołów będą sensacją. 

Grają o brąz i utrzymanie

Ważne pojedynki czekają również cztery zespoły zajmujące miejsca od 3 do 6. Między innymi tą czwórkę czekają mecze bezpośrednie. Trzeci Poznaniacy, którzy przed tygodniem wygrali turniej pamięci Powstania Wielkopolskiego, zmierzą się z OPL Team. Winogradzianie tracą do rywala zaledwie dwa punkty, więc mecz będzie miał dużą stawkę. Każde zwycięstwo praktycznie będzie liczyło się podwójnie. Poznaniaków czeka jeszcze starcie z nieobliczalnym SSL, a OPL z pogromcą Siupakabry, ale ostatnim w tabeli mateco. Siupa ma za sobą fatalne tygodnie, po których zbliżyła się do drużyn zainteresowanych grą o utrzymanie. Właśnie taki cel będzie przyświecał brązowym medalistom poprzedniej edycji. Przynajmniej w tej kolejce. Siupakabra zagra przeciwko DWL, który ma chrapkę na włączenie się do walki o medale oraz walczącemu o zachowanie ligowego bytu Volkswagenowi-Odlewnia. Sześć punktów pozwoli na złapanie oddechu i powrót do gry o medale. Porażki mocno zweryfikują te plany. DWL przed starciem z Siupą zmierzy się z Volkswagenem-Odlewnią. W przypadku Wiary Lecha również liczy się tylko zdobycie kompletu punktów, które pozwolą na włączenie się do rywalizacji o podium. W ubiegłą sobotę DWL grający pod szyldem Logo Print zajął trzecie miejsce na turnieju powstańczym. W lidze również chcieliby powtórzyć sukces. 

Kto z kim w 8. kolejce 1. WL Ligi? | 10-11 lutego

10 lutego (sobota)

13:45 - SSL Grant (8.) – EW (1.) / 1:3, 4:8
14:25 - SSL Grant (8.) – Poznaniacy (3.) / 10:1, 0:1
14:55 – EW (1.) - RKS Chuwdu (2.) / 0:2, 3:3, 4:6
15:25 – Poznaniacy (3.) - OPL Team (4.) / 3:4
15:55 - RKS Chuwdu (2.) - mateco Grunwald (10.) / 8:5
16:35 - mateco Grunwald (10.) - OPL Team (4.) / 5:5

11 lutego (niedziela)

09:00 – DWL (5.) - Volkswagen-Odlewnia (9.) / 6:2, 3:2, 0:1
09:40 – DWL (5.) – Siupakabra (6.) / 2:2, 4:4, 4:10
10:20 - Volkswagen-Odlewnia (9.) – Siupakabra (6.) / 0:3, 2:4, 3:1

Pokaż wiadomości