Powrót do listy wiadomości

Najnowsze wiadomości

10 luty 2018

Pierwszy mecz sezonu

 Dziś i jutro odbędzie się ósma seria spotkań w halowej WL Lidze. Czeka nas pierwszy z dwóch meczów sezonu, w którym liderujące EW zmierzy się z broniącym tytułu mistrzowskiego RKS Chuwdu. 

Pierwszy mecz sezonu

EW i RKS Chuwdu w tym sezonie panują na WL Lidze. Pasy wygrywają mecz za meczem i pewnie przewodzą pierwszoligowej stawce. Mistrzowie po zdobyciu Superpucharu zanotowali porażkę z Poznaniakami, po której nie ma już śladu. Chuwdu wygrało pozostałe spotkania i zajmuje pozycję wicelidera. Dla RKS-u to pojedynek o być albo nie być. Na horyzoncie nie widać innej ekipy, która mogłaby zagrozić EW, więc mistrzowie muszą udowodnić swoją wyższość w bezpośrednim pojedynku. Za Chuwdu przemawia historia gier obu zespołów. Pasy nigdy nie pokonały RKS-u, trzykrotnie przegrywając i zaledwie raz remisując. 

EW oprócz pojedynku z Chuwdu zmierzy się przed hitem z SSL Grant, a mistrz po rozegraniu meczu z liderem sprawdzi mateco Grunwald. W obu tych spotkaniach faworytów łatwo wskazać i każdy inny wynik niż zwycięstwa pierwszych dwóch zespołów będą sensacją. 

Grają o brąz i utrzymanie

Ważne pojedynki czekają również cztery zespoły zajmujące miejsca od 3 do 6. Między innymi tą czwórkę czekają mecze bezpośrednie. Trzeci Poznaniacy, którzy przed tygodniem wygrali turniej pamięci Powstania Wielkopolskiego, zmierzą się z OPL Team. Winogradzianie tracą do rywala zaledwie dwa punkty, więc mecz będzie miał dużą stawkę. Każde zwycięstwo praktycznie będzie liczyło się podwójnie. Poznaniaków czeka jeszcze starcie z nieobliczalnym SSL, a OPL z pogromcą Siupakabry, ale ostatnim w tabeli mateco. Siupa ma za sobą fatalne tygodnie, po których zbliżyła się do drużyn zainteresowanych grą o utrzymanie. Właśnie taki cel będzie przyświecał brązowym medalistom poprzedniej edycji. Przynajmniej w tej kolejce. Siupakabra zagra przeciwko DWL, który ma chrapkę na włączenie się do walki o medale oraz walczącemu o zachowanie ligowego bytu Volkswagenowi-Odlewnia. Sześć punktów pozwoli na złapanie oddechu i powrót do gry o medale. Porażki mocno zweryfikują te plany. DWL przed starciem z Siupą zmierzy się z Volkswagenem-Odlewnią. W przypadku Wiary Lecha również liczy się tylko zdobycie kompletu punktów, które pozwolą na włączenie się do rywalizacji o podium. W ubiegłą sobotę DWL grający pod szyldem Logo Print zajął trzecie miejsce na turnieju powstańczym. W lidze również chcieliby powtórzyć sukces. 

Kto z kim w 8. kolejce 1. WL Ligi? | 10-11 lutego

10 lutego (sobota)

13:45 - SSL Grant (8.) – EW (1.) / 1:3, 4:8
14:25 - SSL Grant (8.) – Poznaniacy (3.) / 10:1, 0:1
14:55 – EW (1.) - RKS Chuwdu (2.) / 0:2, 3:3, 4:6
15:25 – Poznaniacy (3.) - OPL Team (4.) / 3:4
15:55 - RKS Chuwdu (2.) - mateco Grunwald (10.) / 8:5
16:35 - mateco Grunwald (10.) - OPL Team (4.) / 5:5

11 lutego (niedziela)

09:00 – DWL (5.) - Volkswagen-Odlewnia (9.) / 6:2, 3:2, 0:1
09:40 – DWL (5.) – Siupakabra (6.) / 2:2, 4:4, 4:10
10:20 - Volkswagen-Odlewnia (9.) – Siupakabra (6.) / 0:3, 2:4, 3:1

Pokaż wiadomości