Powrót do listy wiadomości

Najnowsze wiadomości

10 luty 2018

Decydująca walka o grupę mistrzowską

Podobnie jak w pierwszej lidze drugoligowcy również w ósmej kolejce będą rywalizować w sobotę i niedzielę. 11 lutego poznamy pełny zestaw grupy mistrzowskiej, w której pozostały cztery wolne miejsca. Dwa są już zajęte przez Dentes Stomatologię i CSM. 

CSM o lidera

W ósmej serii pauzować będzie Dentes Stomatologia co będzie chciał wykorzystać CSM. Żółto-czarnych czekają dwa spotkania, ale oba z wymagającymi rywalami, którzy obecnie zajmują miejsca w pierwszej szóstce i będą chcieli je utrzymać. W pierwszym pojedynku CSM zmierzy się z mocnym w tym sezonie PRZ, w ataku którego szaleje najlepszy obecnie napastnik drugiej ligi Michał Wyrwa. Wicelider w ofensywie również ma kim postraszyć, więc możemy spodziewać się otwartego spotkania, w którym padnie sporo bramek. W drugim meczu CSM zagra z przeżywającym kryzys w lidze MMP. Dwa zwycięstwa dadzą żółto-czarnym awans na pierwsze miejsce i dwa punkty przewagi nad Dentesem przed ostateczną rozgrywką. 

Walka o grupę mistrzowską

Kombinacji przed ostatnią serią pierwszej fazy rozgrywek jest sporo, głównie przez fakt rozgrywania przez cztery drużyny trzech meczów. PRZ, Gietewu, Spiski Team i Avengers w niedzielne popołudnie (PRZ jeden mecz rozegra w sobotę) mogą podnieść z hali po dziewięć punktów co może dać awans do pierwszej szóstki. Cała czwórka rozegra jeszcze bezpośrednie starcia pomiędzy sobą. Gietewu czeka mecz z Avengersami, którzy zmierzą się ze Spiski Team, których czekać będzie pojedynek z PRZ. To pokazuje, że każde najdrobniejsze potknięcie będzie miało wpływ na przyszłość drużyn w drugiej fazie. 

Oprócz wymienionej czwórki o grupę mistrzowską zagrają także Ledy, MMP i Szturmowcy. Najbliżej gry o awans do pierwszej ligi jest ta pierwsza drużyna. LED Lighting Team potrzebuje zwycięstwa w dwóch ostatnich spotkaniach, w których zmierzy się ze Spiski i Gietewu, a więc zespołami również zamieszanymi w walkę o czołową szóstką. 

Kto z kim w 8. kolejce 2. WL Ligi? | 10-11 lutego

10 lutego (sobota)

17:05 - PRZ (5.) - Green Speed Express (11.) / nie grali

11 lutego (niedziela)

10:50 - PRZ (5.) – CSM (2.) / 3:1, 7:5
11:25 - Spiski Team (12.) – PRZ (5.) / 5:0 (wo.), 3:1
11:55 - CSM (2.) – MMP (4.) / nie grali
12:25 - Spiski Team (12.) – Avengers (10.) / nie grali
13:05 - LED Lighting Team (3.) - Spiski Team (12.) / 0:5 (wo.), 5:5, 5:0
13:35 - Avengers (10.) – Gietewu (7.) / nie grali
14:15 - Gietewu (7.) - LED Lighting Team (3.) / 2:4, 1:2
14:55 - Avengers (10.) – Szturmowcy (6.) / nie grali
15:30 - Gietewu (7.) – Szturmowcy (6.) / nie grali

Pokaż wiadomości