Image video hosting by TinyPic
Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic

Powrót do listy wiadomości

Najnowsze wiadomości

10 luty 2018

Decydująca walka o grupę mistrzowską

Podobnie jak w pierwszej lidze drugoligowcy również w ósmej kolejce będą rywalizować w sobotę i niedzielę. 11 lutego poznamy pełny zestaw grupy mistrzowskiej, w której pozostały cztery wolne miejsca. Dwa są już zajęte przez Dentes Stomatologię i CSM. 

CSM o lidera

W ósmej serii pauzować będzie Dentes Stomatologia co będzie chciał wykorzystać CSM. Żółto-czarnych czekają dwa spotkania, ale oba z wymagającymi rywalami, którzy obecnie zajmują miejsca w pierwszej szóstce i będą chcieli je utrzymać. W pierwszym pojedynku CSM zmierzy się z mocnym w tym sezonie PRZ, w ataku którego szaleje najlepszy obecnie napastnik drugiej ligi Michał Wyrwa. Wicelider w ofensywie również ma kim postraszyć, więc możemy spodziewać się otwartego spotkania, w którym padnie sporo bramek. W drugim meczu CSM zagra z przeżywającym kryzys w lidze MMP. Dwa zwycięstwa dadzą żółto-czarnym awans na pierwsze miejsce i dwa punkty przewagi nad Dentesem przed ostateczną rozgrywką. 

Walka o grupę mistrzowską

Kombinacji przed ostatnią serią pierwszej fazy rozgrywek jest sporo, głównie przez fakt rozgrywania przez cztery drużyny trzech meczów. PRZ, Gietewu, Spiski Team i Avengers w niedzielne popołudnie (PRZ jeden mecz rozegra w sobotę) mogą podnieść z hali po dziewięć punktów co może dać awans do pierwszej szóstki. Cała czwórka rozegra jeszcze bezpośrednie starcia pomiędzy sobą. Gietewu czeka mecz z Avengersami, którzy zmierzą się ze Spiski Team, których czekać będzie pojedynek z PRZ. To pokazuje, że każde najdrobniejsze potknięcie będzie miało wpływ na przyszłość drużyn w drugiej fazie. 

Oprócz wymienionej czwórki o grupę mistrzowską zagrają także Ledy, MMP i Szturmowcy. Najbliżej gry o awans do pierwszej ligi jest ta pierwsza drużyna. LED Lighting Team potrzebuje zwycięstwa w dwóch ostatnich spotkaniach, w których zmierzy się ze Spiski i Gietewu, a więc zespołami również zamieszanymi w walkę o czołową szóstką. 

Kto z kim w 8. kolejce 2. WL Ligi? | 10-11 lutego

10 lutego (sobota)

17:05 - PRZ (5.) - Green Speed Express (11.) / nie grali

11 lutego (niedziela)

10:50 - PRZ (5.) – CSM (2.) / 3:1, 7:5
11:25 - Spiski Team (12.) – PRZ (5.) / 5:0 (wo.), 3:1
11:55 - CSM (2.) – MMP (4.) / nie grali
12:25 - Spiski Team (12.) – Avengers (10.) / nie grali
13:05 - LED Lighting Team (3.) - Spiski Team (12.) / 0:5 (wo.), 5:5, 5:0
13:35 - Avengers (10.) – Gietewu (7.) / nie grali
14:15 - Gietewu (7.) - LED Lighting Team (3.) / 2:4, 1:2
14:55 - Avengers (10.) – Szturmowcy (6.) / nie grali
15:30 - Gietewu (7.) – Szturmowcy (6.) / nie grali

Pokaż wiadomości