Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic

12 luty 2018

Poznaniacy i PRZ grają dalej

Zakończyły się zmagania w grupie D. Do dalszej fazy rozgrywek awansowali Poznaniacy i PRZ.

Poznaniacy i PRZ zagrają w 1/8 finału

W ostatnim spotkaniu grupy D decydowały się losy trzech drużyn. PRZ po zwycięstwie 3:0 nad Siupakabrą przewodził stawce. Druga była Siupa, trzeci Poznaniacy, którzy w starciu z trzykrotnymi zdobywcami pucharu minimalnie przegrali. Dla tej ostatniej drużyny sprawa była jasna – trzeba było zdobyć trzy punkty. PRZ walczył o bezpośredni awans do ćwierćfinału, które gwarantowała wygrana. Siupakabra musiała czekać na rozstrzygnięcie. Satysfakcjonowała ją każda strata punktów Poznaniaków lub ich wysoka wygrana, minimum sześcioma bramkami.

Po czterech minutach po bramce Marcina Kordusa wygrywał PRZ, który do końca spotkania grał w głębokiej defensywie. Poznaniacy napierali, uderzali na bramkę, ale nie potrafili pokonać Piotra Czypickiego. Udało się dopiero w ósmej minucie, gdy do siatki trafił Michał Siatkowski. Remis jednak nie satysfakcjonował Poznaniaków, którzy musieli grać o pełną pulę. W dziewiątej minucie dopięli swego. Dwa gole Jakub Kowalika dały bezpieczną przewagę. Ostatecznie zakończyło się zwycięstwem Poznaniaków 4:1. Z gry o puchar wypadła Siupakabra.

Wyniki fazy grupowej Pucharu WL Ligi | 10 lutego

PRZ – Poznaniacy 1:4
4’ Marcin Kordus – 9’ 9’ Jakub Kowalik, 8’ Michał Siatkowski, 10’ Grzegorz Olejniczak

9. SSL Grant 3 1:0

Kursywą zaznaczone są zespoły, które mają do rozegrania po jednym meczu i mają szanse na wygranie grupy oraz na zajęcie pierwszych dwóch miejsc w klasyfikacji mistrzów grup. Brakujące mecze: Chłosta – Volkswagen-Odlewnia i SSL Grant – mateco Grunwald.