Image video hosting by TinyPic
Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic
Image video hosting by TinyPic
Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic

Powrót do listy wiadomości

Najnowsze wiadomości

12 luty 2018

Chuwdu lepsze w szlagierze

W pierwszym z dwóch meczów sezonu Chuwdu okazało się lepsze od EW. Mistrz wygrał z liderem 5:2. Pojedynek zespołów zainteresowanych grą o brąz zakończył się remisem. 

Hit dla Chuwdu, pierwsze straty EW    

Bez wielu podstawowych zawodników na najważniejszy mecz sezonu zjawiło się EW. Już w pierwszym pojedynku było widać, że coś jest nie tak. SSL Grant prowadził wyrównany bój z Pasami i mógł zostać pierwszym zespołem, który pokona lidera w tym sezonie. Jako pierwsi odebrali jednak punkty. EW udało się wyjść na prowadzenie. W 15. minucie gola dla Pasów zdobył Jakub Pawlaczyk. Pięć minut później mecz zaczął się od nowa. Do siatki trafił Patryk Łapiński, który jak się później okazało ustalił wynik spotkania na 1:1. 

EW nie podniosło się i choć dwukrotnie wygrywali w meczu przeciwko Chuwdu to musieli uznać wyższość rywala. Po raz kolejny, bo Pasom nigdy nie udało się wygrać z obecnie panującym mistrzem. Do 20. minuty, gdy Jacek Sander wyprowadził Chuwdu na prowadzenie oglądaliśmy pojedynek strzelecki Wojciech Tabiszewskiego i Marcina Antczaka. Obaj do gola na 3:2 prowadzili wyrównany bój. Po stracie trzeciego gola EW osłabło, a Chuwdu wrzuciło wyższy bieg. Tabiszewski dorzucił jeszcze dwa gole, które dały zwycięstwo 5:2. Pierwszy odcinek walki o mistrzostwo zakończył się sukcesem Chuwdu. RKS wykorzystał także pierwsze potknięcie EW i pokonał, choć nie bez problemu, mateco Grunwald 7:4. Dzięki tej wygranej może przeskoczyć Pasy w tabeli i mieć nad nimi dwa oczka przewagi. 

OPL dzieli się punktami z Poznaniakami

Rywalizacja o trzecie miejsce zapowiada się równie ciekawie jak walka o mistrzostwo. W nią zamieszane są dwie ekipy: OPL Team i Poznaniacy, które w sobotnie popołudnie stanęły naprzeciw siebie. Był to rewanż. W pierwszym spotkaniu wygrał OPL 4:3, choć do przerwy wygrywał już 4:0. Wcześniej grali Poznaniacy, którym udało się pokonać SSL Grant 6:2. Drugie sobotnie zwycięstwo pozwoliłoby nawet włączyć się do walki o mistrzostwo, która dzięki wpadkom EW znowu stała się otwarta. OPL również chciał wykorzystać straty punktów lidera i zgarnąć podczas ósmej serii komplet punktów. W drugim meczu winogradzianie nie mieli problemów z pokonaniem ostatniej drużyny ligowej tabeli. Mateco ograli 7:0. Oczkiem w głowie był jednak pojedynek z Poznaniakami, który odbył się przed spotkaniem z Grunwaldem. 

Do przerwy drugiego sobotnie szlagieru nie oglądaliśmy goli co było o tyle dziwne, że przeciwko sobie grały dwie skuteczne ekipy posiadające w swoich szeregach wielu bramkostrzelnych zawodników. Worek rozwiązał chwilę po starcie drugiej części Grzegorz Olejniczak. Poznaniacy prowadzili 1:0. Cztery minuty później na listę strzelców wpisał się Marcin Wojtalik, który dał swojej ekipie dwubramkowe prowadzenie. Następne fragmenty należały do OPL Team. Ernest Maćkowiak trafił dwa razy, a trzecie trafienie, w 25. minucie dorzucił Bartłomiej Olejniczak. Wydawało się, że OPL dowiezie zwycięstwo do końca. Poznaniacy szybko wprowadzili lotnego bramkarza. Gra w przewadze okazała się strzałem w dziesiątkę. W ostatniej minucie wyrównał Jakub Kowalik ustalając wynik na 3:3. 

Trzy po trzy

W niedzielne przedpołudnie odbyły się trzy spotkania pierwszej ligi, w których wystąpili DWL, Volkswagen-Odlewnia i Siupakabra. Cała trójka nie wyjeżdżała z pustymi rękoma. Najpierw DWL pokonał Volkswagen 1:0 po golu Marcina Surowca w 24. minucie, by w drugim spotkaniu przegrać 0:1. Złotego gola dla Siupakabry zdobył Tomasz Feldmann, który trafił w pierwszej części gry. DWL przegrał ważny mecz, który praktycznie przekreślił medalowe szanse. Siupakabra te szanse przedłużyła i wydawało się, że po drugim meczu wróci na dobre do gry o podium. Volkswagen po meczu z DWL stracił swojego kluczowego zawodnika i w pojedynku z obrońcami brązowych medali musiał radzić sobie bez choćby jednego zmiennika. Siupakabra szybko objęła prowadzenie, bo już w drugiej minucie piłkę do siatki skierował Robert Siejek. Odlewnia nie poddała się. Wyrównała pierwszy raz, następnie drugi, a w drugiej części po raz trzeci. Siupa wychodziła trzykrotnie na prowadzenie, ale za każdym razem trafiała na napór rywala, który w 25. minucie zdobył czwartą bramkę! Gola na wagę trzech punktów zdobył Bartosz Król. Siupakabra przegrała piąty mecz w sezonie, ale trzeci z beniaminkiem. Akurat tych dziewięciu punktów brakuje do trzeciej lokaty. 

Wyniki 8. kolejki 1. WL Ligi | 10-11 lutego

10 lutego

SSL Grant – EW 1:1 (0:0)
20’ Patryk Łapiński – 15’ Jakub Pawlaczyk
2-5
Robert Celuch (SSL Grant)

SSL Grant – Poznaniacy 2:6 (2:1)
12’ Patryk Łapiński, 13’ Ryszard Andrzejewski – 15’ 16’ 22’ Marcin Wojtalik, 10’ Jakub Kowalik, 14’ Michał Siatkowski, 26’ Paweł Jarecki
1-4
Marcin Wojtalik (Poznaniacy)

RKS Chuwdu – EW 5:2 (1:1)
9’ 18’ 23’ 26’ Wojciech Tabiszewski, 20’ Jacek Sander – 8’ 16’ Marcin Antczak
1-3
Wojciech Tabiszewski (RKS Chuwdu)

OPL Team – Poznaniacy 3:3 (0:0)
19’ 22’ Ernest Maćkowiak, 25’ Bartłomiej Olejniczak – 14’ Grzegorz Olejniczak, 18’ Marcin Wojtalik, 26’ Jakub Kowalik
4-6
Ernest Maćkowiak (OPL Team)

RKS Chuwdu – mateco Grunwald 7:4 (2:1)
3’ 8’ 20’ 25’ Wojciech Tabiszewski, 15’ 24’ Jacek Sander, 18’ Łukasz Sękowski – 19’ 23’ Emil Pośpiech, 7’ Sławomir Witczak, 21’ Mariusz Mrozik
1-2
Wojciech Tabiszewski (RKS Chuwdu)

OPL Team – mateco Grunwald 7:0 (3:0)
2’ 4’ 12’ 25’ Ernest Maćkowiak, 15’ 26’ Marcin Cofta, 23’ Gaweł Perz
4-4
Ernest Maćkowiak (OPL Team)

11 lutego 

DWL – Volkswagen-Odlewnia 1:0 (0:0)
24’ Marcin Surowiec
1-2
Michał Juskowiak (Volkswagen-Odlewnia)

Siupakabra – DWL 1:0 (1:0)
7’ Tomasz Feldmann
1-1
Krzysztof Radomski (Siupakabra)

Volkswagen-Odlewnia – Siupakabra 4:3 (0:1)
16’ Tomasz Filusz, 20’ Jakub Chyży, 21’ Michał Juskowiak, 25’ Bartosz Król – 2’ 20’ Robert Siejek, 19’ Tomasz Feldmann
Tomasz Feldmann (Siupakabra)
3-3
Michał Juskowiak (Volkswagen-Odlewnia)

Pokaż wiadomości