12 luty 2018

Pełny zestaw grupy mistrzowskiej

LED Lighting Team, PRZ, Szturmowcy i MMP – oto cztery drużyny, które dołączyły do CSM i Dentesu. Wymieniona szóstka od dziewiątej kolejki rywalizować będzie o awans do elity. Przed decydującą rozgrywką na pozycję lidera wskoczył CSM.

CSM już liderem

Przez ostatnie cztery kolejki CSM miał do rozegrania aż jedenaście spotkań! 13 stycznia byli jeszcze na dwunastym miejscu. Po niecałym miesiącu rywalizacji pierwszą rundę zakończyli na pierwszej lokacie! Mają dwa punkty przewagi, a jedyną porażkę ponieśli z zespołem, który zagra w grupie pocieszenia. O awansie na pozycję lidera zadecydowały dwa niedzielne spotkania, w których CSM rywalizował z PRZ i MMP. Pierwszy mecz żółto-czarni wygrali zdecydowanie, bo 6:0. W drugim również trzymali rywala na dystans, jednak w końcówce musieli być bardziej skupieni, bo MMP z wyniku 1:4 potrafiło wydostać się na 3:4. Ostatecznie CSM wygrał 5:3, dzięki czemu został najlepszą drużyną pierwszej fazy rozgrywek.

Wyścig po grupę mistrzowską zakończony

Jak wspomnieliśmy wcześniej MMP przegrał z CSM-em, a był to dla nich ostatni występ w pierwszej rundzie, więc musieli skupić na śledzeniu wyników bezpośrednich rywali. Osiemnaście punktów mogło dać awans, ale wiele wskazywało na to, że może się nie udać. Najgroźniejszym przeciwnikiem było Gietewu, które wygrało mecz z MMP 5:3, a więc miało przewagę, gdyby obie ekipy zrównały się punktami. Czerwono-czarni mieli do rozegrania aż trzy mecze, w których wystarczyło jeden wygrać, aby awansować do grupy mistrzowskiej. Nie udało się. Szans było sporo, ale z każdym kolejnym meczem uciekały. Pierwsze spotkanie było lekcją futbolu od Avengersów, którym nie udał się skok do pierwszej szóstki. W drugim Gietewu minimalnie uległo Ledom 3:4 tracąc bramkę w ostatnich sekundach. Trzecie starcie było meczem o wszystko. Zwycięstwo gwarantowało grupę mistrzowską. Każdy inny wynik dawał grupę pocieszenia. Szturmowcy walkę o elitę zapewnili sobie we wcześniejszym spotkaniu, w którym ograli będących w gazie Avengersów 2:1. Wcześniej pokonali 6:0 Gietewu i 6:1 Spiski Team. Zatrzymali się na pomarańczowo-czarnej przeszkodzie. Zabrakło sił. Niestety na najważniejszy mecz sezonu, w którym musieli wygrać. Trzy punkty dałyby im miejsce w pierwszej szóstce. Szturmowcy po pokonaniu Avengersów wywalczyli grupę mistrzowską, ale nie zatrzymali się. Każde punkty będą liczyły się w walce o najwyższy cel, jakim będzie awans do pierwszej ligi. Pomarańczowo-czarni nie mieli litości i już po pierwszej odsłonie wygrywali 4:0. W drugiej powiększyli przewagę i ostatecznie pokonali Gietewu 7:2 dając tym samym radość MMP.

Wcześniej w grupie mistrzowskiej znalazły się Ledy i PRZ. LED Lighting Team z hali przy ulicy Żonkilowej wyjeżdżał sześcioma punktami, na które złożyły się zwycięstwa nad Spiski Team 5:3 i Gietewu 4:3. PRZ najważniejszy mecz wygrał w sobotę z Green Speed Express. Rywala pokonał 8:3. Dzień później było już fatalnie. 0:6 z CSM i 2:3 ze Spiski Team nie zmieniło miejsca w tabeli i winogradzianie trafili do pierwszej szóstki.

Wyniki 8. kolejki 2. WL Ligi | 10-11 lutego

10 lutego

PRZ – Green Speed Express 8:3 (4:2)
9’ 19’ 24’ Michał Wyrwa, 12’ 13’ 22’ Marcin Kordus, 1’ Michał Knopczyński, 23’ Rafał Krystkowiak – 10’ Krzysztof Andrzejczak, 11’ Sebastian Pięta, 16’ Tomasz Tosza
0-1
Marcin Kordus (PRZ)

11 lutego

CSM – PRZ 6:0 (1:0)
9’ 25’ Mariusz Grześkowiak, 17’ Michał Fertsch, 19’ Patryk Pawlicki, 24’ Łukasz Sałata, 25’ Jakub Susfał
6-1
Michał Fertsch (CSM)

Spiski Team – PRZ 3:2 (1:1)
6’ Paweł Matłoka, 14’ Jakub Seifert, 18’ Tomasz Eleryk – 7’ Marcin Kordus, 23’ Michał Wyrwa
4-1
Wojciech Zych (Spiski Team)

CSM – MMP 5:3 (2:1)
4’ 15’ Mariusz Grześkowiak, 13’ Patryk Pawlicki, 15’ Łukasz Sałata, 21’ Jakub Susfał – 10’ 17’ Maciej Kaczmarkiewicz, 22’ Maciej Niezborała
Mikołaj Gawlik (MMP)
2-6
Mariusz Grześkowiak (CSM)

Spiski Team – Avengers 1:6 (0:2)
26’ Paweł Matłoka – 12’ 19’ 24’ Michał Bartoszewski, 8’ Dawid Walkowiak, 21’ Michał Tomaszewski, 26’ Krystian Stanko
0-5
Michał Bartoszewski (Avengers)

LED Lighting Team – Spiski Team 5:3 (4:0)
10’ 12’ Damian Targowski, 10’ Krzysztof Filas, 13’ Adam Jurgowiak, 20’ Damian Woytyniak – 22’ Wojciech Pawłowski, 24’ Mateusz Balcerzak, 25’ Krystian Turkiewicz
Damian Targowski (LED Lighting Team)
3-2

Gietewu – Avengers 0:6 (0:3)
6’ 7’ 21’ 26’ Dawid Walkowiak, 8’ Krystian Stanko, 18’ Michał Tomaszewski
1-1
Dawid Walkowiak (Avengers)

Gietewu – LED Lighting Team 3:4 (1:1)
1’ Wojciech Jerzak, 22’ Przemysław Latosi, 25’ Miłosz Francuziak – 9’ 17’ 24’ Krzysztof Filas, 26’ Adam Jurgowiak
1-1
Krzysztof Filas (LED Lighting Team)

Szturmowcy – Avengers 2:1 (1:1)
4’ Dawid Molak, 15’ Paweł Milanowski – 5’ Michał Tomaszewski
0-4
Michał Tomaszewski (Avengers)

Szturmowcy – Gietewu 7:2 (4:0)
8’ 10’ 24’ Paweł Milanowski, 10’ 18’ Tomasz Nieżurawski, 11’ Mateusz Dubert, 23’ Dariusz Bednarz – 15’ Przemysław Latosi, 20’ Maciej Grajek