Image video hosting by TinyPic
Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic

Powrót do listy wiadomości

Najnowsze wiadomości

17 luty 2018

Ostatnie szanse Poznaniaków i OPL na grę o mistrzostwo

Niedziela zarezerwowana będzie dla pierwszej ligi. Najciekawsze pojedynki stoczy EW, które zmierzy się z Poznaniakami i Siupakabrą. Na dobre rozkręci się walka o utrzymanie. W bezpośrednich pojedynkach zagrają cztery ostatnie zespoły ligowej tabeli. 

EW chce się zrehabilitować

Po dwóch meczach bez wygranej EW będzie chciało jak najszybciej wrócić na właściwe tory. Pasy czeka jednak ciężkie zadanie, gdyż zagrają z dwoma wymagającymi rywalami. O 13:25 lider zmierzy się z Poznaniakami, dla których będzie to pojedynek ostatniej szansy. Nawet remis przekreśli szanse na zdobycie mistrzostwa. Za Poznaniaków trzymać kciuki będzie też Chuwdu oraz OPL, czyli zespoły walczące w tym sezonie o najwyższe cele. W drugim pojedynku EW zagra z Siupakabrą, z którą przez ostatnie trzy sezony toczył boje o mistrzostwo. Ta edycja jest inna. Siupa zajmuje odległe szóste miejsce i ta kampania jest już spisana na straty. Pojedynek z EW jest jednak prestiżowy. Brązowi medaliści z pewnością będą chcieli pokonać odwiecznego rywala. 

Poznaniacy i OPL w dalszym ciągu nie złożyły broni w walce o mistrzostwo. Przed nimi jedna z ważniejszych kolejek w sezonie. Oba zespoły zagrają z wymagającymi rywalami. Poznaniacy, oprócz wspomnianego spotkania z EW, zmierzą się z DWL, który dzielnie trzyma się w czołówce i jest groźny dla wszystkich. OPL stanie naprzeciw Volkswagena-Odlewni i Siupakabry. Beniaminek w ostatnich spotkaniach łapie formę, która ma pomóc w walce o utrzymanie, natomiast Siupa, pomimo zajmowanego miejsca, cały czas jest groźnym i wymagającym rywalem zdolnym wygrywać ze wszystkimi. Wygrane OPL i Poznaniaków pozwolą dogonić RKS Chuwdu, z którym oba zespoły zagrają jeszcze bezpośrednie starcia. 

Bezpośrednie boje o utrzymanie

W walkę o utrzymanie zamieszane są cztery ekipy, z których dwie pożegnają z pierwszą ligą. Najbliżej spadku jest mateco Grunwald, które rozegra dwa kluczowe pojedynki. Oba z rywalami z dolnych rejonów tabeli – SSL Grant i Chłostą. Sześć punktów pozwoli na zbliżenie się do rywali na wyciągnięcie ręki. Porażki oznaczać będą spadek. 

SSL Grant oprócz pojedynku z mateco zagra z DWL, natomiast Chłosta z Volkswagenem-Odlewnią. Ten drugi mecz będzie miał duże znaczenie dla układu dolnych rejonów klasyfikacji.  

Kto z kim w 9. kolejce 1. WL Ligi? | 18 lutego

11:00 - DWL (5.) - SSL Grant (7.) / 4:2, 3:7, 10:1
11:40 - SSL Grant (7.) - mateco Grunwald (10.) / nie grali
12:10 - Poznaniacy (3.) – DWL (5.) / 7:2
12:55 - Chłosta (8.) - mateco Grunwald (10.) / 8:5, 7:5, 2:8
13:25 - EW (1.) – Poznaniacy (3.) / 4:0, 5:3, 4:6
14:10 - Volkswagen-Odlewnia (9.) – Chłosta (8.) / 0:8, 1:5
14:40 - EW (1.) – Siupakabra (6.) / 7:3, 6:0, 2:2
15:15 - OPL Team (4.) - Volkswagen-Odlewnia (9.) / nie grali
15:50 - OPL Team (4.) – Siupakabra (6.) / 3:2, 1:4, 0:3

Pauzuje: RKS Chuwdu

Pokaż wiadomości