Image video hosting by TinyPic
Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic

Powrót do listy wiadomości

Najnowsze wiadomości

2 marzec 2018

RKS Chuwdu o lidera, Poznaniacy o trzecie miejsce

Tylko trzy mecze pierwszej ligi odbędą się w pierwszą marcową sobotę. Nie będą to jednak pojedynki o przysłowiową pietruszkę. W każdym będzie się toczyć walka o cenne trzy punkty. 

Chuwdu liderem, Chłosta blisko drugiej ligi?

RKS Chuwdu obecnie jest wiceliderem, a do prowadzącego EW traci jeden punkt. W sobotę obie ekipy zrównają się liczbą meczów. Mistrzom do objęcia fotelu lidera potrzebny jest remis w meczu z broniącą się przed spadkiem Chłostą. Beniaminek gra w kratkę. Po dwóch wygranych z rzędu i awansie do ćwierćfinału Pucharu WL Ligi przyszła wysoka porażka z Siupakabrą i przegrana walkowerem z Poznaniakami. W chwilę Chłosta stanęła na krawędzi. Ma jeden punkt przewagi nad strefą spadkową, ale trzy mecze mniej rozegrane od Volkswagena-Odlewni. Spójrzmy na terminarz. Chłosta ma do rozegrania mecze z Chuwdu i EW oraz bezpośredni pojedynek z Volkswagenem. Sytuacja jest niewesoła. 

W drugim pojedynku Chłosta zagra z SSL Grant, który również walczy o utrzymanie. Ten mecz rozpocznie ligowe zmagania 11. kolejki. SSL do zachowania ligowego bytu potrzebuje remisu, Chłosta musi wygrać. Będzie to pierwszy mecz obu ekip w historii. 

Poznaniacy grają o brąz

Po porażkach OPL Team-u w ostatniej kolejce Poznaniacy wrócili do gry o brązowe medale. Do zakończenia sezonu pozostały dwa spotkania, w których nie można już popełnić błędu. W sobotnie popołudnie Poznaniacy zmierzą się z Siupakabrą, której podczas trwającej kampanii jeszcze nie pokonali. W lidze ulegli dwukrotnym mistrzom 1:2, natomiast w pucharowej rozgrywce 2:3. Co ciekawe to Poznaniacy awansowali do dalszych gier, a Siupa odpadła z dalszej rywalizacji. Sezon dla obu ekip jest odmienny, choć nie wskazują na to obecnie zajmowane miejsca. Siupakabra jeszcze przed tygodniem była zagrożona spadkiem. Poznaniacy od początku liczyli w grze o mistrzostwo, z której wypadli na ostatniej prostej. Siupa podniosła się podczas ubiegłej kolejki, kiedy zanotowała skok na piąte miejsce. Pomogło jej w tym zwycięstwo w ostatnich minutach z Chuwdu. Zwycięstwo dało pozytywnego kopa. 

Kto z kim w 11. kolejce 1. WL Ligi? | 3 marca

13:40 – Chłosta (8.) – SSL Grant (7.) | nie grali
14:15 – RKS Chuwdu (2.) – Chłosta (8.) | 6:2
17:00 – Poznaniacy (4.) – Siupakabra (5.) | 1:2

Pokaż wiadomości