Image video hosting by TinyPic
Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic

Powrót do listy wiadomości

Najnowsze wiadomości

9 marzec 2018

O mistrza, brąz i utrzymanie

W ostatniej halowej kolejce poznamy odpowiedzi na pytania kto będzie mistrzem, kto wywalczy brązowe krążki oraz kto okaże się drugim spadkowiczem? Najbliżej bycia odpowiedzią na pytanie są RKS Chuwdu, OPL Team i Volkswagen-Odlewnia. 

RKS Chuwdu czy EW?

Sytuacja w tabeli wygląda następująco:

1. RKS Chuwdu 16 meczów 42 punkty
2. EW 16 meczów 40 punktów

Oba zespoły mają do rozegrania po dwa spotkania. Zdecydowanie łatwiejsze zadanie czeka Chuwdu, które musi rozegrać dwa pojedynki z DWL. EW czekają mecze z walczącą o utrzymanie Chłostą i będącą w znakomitej formie Siupakabrą, która przebudziła się w końcówce sezonu. Chuwdu do zdobycia drugiego tytułu mistrzowskiego potrzebne są cztery punkty. Jakakolwiek porażka z DWL rozbudzi nadzieje EW, który w przypadku dwóch wygranych wróci na mistrzowski tron. Jak pokonać Chuwdu pokazały dwie ekipy: Poznaniacy i Siupakabra. EW również poniosło dwie porażki. Obie z … RKS-em. W związku z tym scenariusz jest prawdopodobny, gdyż Chuwdu przegrywa z zespołami z środka tabeli, a Pasy te mecze wygrywają, a jak wiemy mistrzostwo zdobywa się wygrywając mecze z niżej notowanymi rywalami. 

Kto zdobędzie brązowe medale?

Oprócz korespondencyjnej walki o mistrzostwo toczyć się będzie także rywalizacja o trzecie miejsce. Sytuacja w tabeli przedstawia się następująco:

3. OPL Team 16 meczów 29 punktów
4. Poznaniacy 17 meczów 28 punktów
6. DWL 15 meczów 23 punkty

Zaczniemy od najniżej sklasyfikowanego DWL. Niebiesko-biali obok OPL Team-u liczą tylko i wyłącznie na siebie. Trzy wygrane w trzech arcytrudnych pojedynkach dadzą im brązowe medale. DWL musi „jedynie” dwukrotnie ograć RKS Chuwdu i pokonać w ostatnim meczu sezonu OPL Team, czyli zespół, z którym rywalizuje o trzecie miejsce. Scenariusz jednak mało prawdopodobny zważywszy na słabe wyniki DWL w starciach z czołówką. Wiarze Lecha udało się raz pokonać Poznaniaków i zremisować z OPL. Pozostałe mecze niebiesko-biali przegrali, w tym wszystkie jakie do tej pory zagrali z RKS Chuwdu. 

Poznaniacy oprócz zwycięstwa nad Volkswagenem muszą liczyć na dwie wpadki OPL Team-u. Winogradzianie musieliby maksymalnie zremisować jeden z dwóch zaplanowanych pojedynków.  OPL do zdobycia trzeciego miejsca potrzebuje czterech oczek lub trzech, ale tylko w przypadku zwycięstwa nad DWL lub ich przegranej w jednym z dwóch meczów z Chuwdu.

Kto spadnie?

W dolnych rejonach tabeli sytuacja w tabeli wygląda następująco:

7. Chłosta 15 meczów 15 punktów
8. SSL Grant 16 meczów 15 punktów
9. Volkswagen-Odlewnia 16 meczów 11 punktów

Patrząc na tabelę sprawa wydaje się jasna. Volkswagen-Odlewnia jest już praktycznie pewny spadku. Wszystko może odmienić sobotnia kolejka. Przegrane Chłosty i SSL-a przy wygranej Volkswagena z Poznaniakami całkowicie odmienią sytuację Odlewni, która zbliży się na odległość punktu. Wówczas w niedzielę czekać będą nas prawdziwe kąski. Chłosta zagra dwa mecze oba z bezpośrednimi rywalami w walce o utrzymanie. Zacznie od rywalizacji z Volkswagenem, a zakończy pojedynkiem z SSL. Odlewnia będzie musiała wygrać. Wówczas przeskoczy obie drużyny w tabeli, a meczem o utrzymanie będzie starcie Chłosty z Grantem.  W pierwszym spotkaniu pomiędzy obiema ekipami lepszy był beniaminek. Całą trójkę czekają jeszcze mecze o Puchar WL Ligi. 

Kto z kim w 12. kolejce 1. WL Ligi? | 10-11 marca

10 marca

13:10 – DWL (6.) - RKS Chuwdu (1.) | 0:5, 2:5, 2:4
13:40 – EW (2.) – Chłosta (7.) | 3:0
15:00 – OPL Team (3.) - SSL Grant (8.) | 5:6, 5:0 (wo.), 5:0 (wo.)
15:30 – Volkswagen-Odlewnia (9.) – Poznaniacy (4.) | 0:10

11 marca

09:45 – Chłosta (7.) - Volkswagen-Odlewnia (9.) | 7:6, 8:0, 5:1
10:30 – Chłosta (7.) - SSL Grant (8.) | 6:5
11:45 – RKS Chuwdu (1.) – DWL (6.) | ?, 5:0, 5:2
12:50 – EW (2.) – Siupakabra (5.) | 3:1, 7:3, 6:0
13:20 – OPL Team (3.) – DWL (6.) | 4:4, 7:3, 7:3

Pokaż wiadomości