11 marzec 2018

LED Lighting Team sezon kończy zwycięstwem

Zakończyły się zmagania na drugim szczeblu. W ostatnim meczu Ledy pokonały CSM.

Emocje na koniec

Bardzo ciekawe widowisko zaserwowało nam dwóch medalistów drugiej ligi. Zdobywcy brązowych krążków pokonali wicemistrzów 4:3. Do przerwy bramki nie padły. Pierwsi strzelanie rozpoczęli zawodnicy CSM-u, którzy po sześciu minutach od wznowienia gry wygrywali 2:0. LED Lighting Team, dla którego mecz z żółto-czarnymi był przystawką do dania głównego jakim był Puchar WL Ligi, nie poddał się. Złapał kontakt z rywalem, a następnie zadał dwa ciosy dające prowadzenie w 25. minucie. Ostatnie 60 sekund do prawdziwy rollercoaster. CSM grając w osłabieniu zdołał wyrównać, ale chwilę później drugie trafienie Krzysztofa Filasa rozwiało wszelkie wątpliwości. Ledy wygrały 4:3 i sezon zakończyły z punktem straty do miejsca premiowanego awansem. Ten wywalczyły Dentes Stomatologia i CSM. Z tą pierwszą drużyny LED Lighting Team rywalizował w 1/8 finału.

Wynik 12. kolejki 2. WL Ligi | 11 marca

CSM – LED Lighting Team 3:4 (0:0)
14’ Łukasz Sałata, 19’ Mariusz Grześkowiak, 26’ Dariusz Wichłacz – 23’ 26’ Krzysztof Filas, 20’ Adam Jurgowiak, 25’ Damian Targowski
Michał Fertsch, Łukasz Sałata (obaj CSM)
Łukasz Sałata (CSM, za drugą żółtą kartkę)