12 marzec 2018

RKS Chuwdu obronił tytuł mistrzowski!

Nie było niespodzianki. RKS Chuwdu wygrał ostatni mecz z DWL 7:2 i zapewnił sobie drugie z rzędu mistrzostwo WL Ligi. Kapitalną końcówkę zanotowała Siupakabra, która na zakończenie halowej kampanii pokonała w prestiżowym pojedynku EW.

Chuwdu mistrz!

W ten weekend nikt by ich nie pokonał. Chuwdu na ostatniej prostej sezonu halowego pokazało, że w pełni zasłużyło na mistrzostwo WL Ligi. W decydującym meczu z DWL musieli choć zremisować, aby świętować wywalczenie złotych medali. Już po czterech minutach RKS prowadził 3:0, a na przerwę schodził wygrywając 4:1. Po zmianie stron Chuwdu kontynuowało marsz po mistrzostwo pieczętując je w 26. minucie, gdy najlepszy na placu gry Gracjan Pachelski ustalił wynik spotkania na 7:2. RKS zdobył po raz drugi w historii mistrzostwo WL Ligi.

Sezon kończą zwycięstwami

Trzy pojedynki zaplanowane na niedzielę nie miały większego znaczenia. SSL Grant i Chłosta zapewniły sobie utrzymanie po porażkach walkowerem Volkswagena-Odlewni. Ligowy sezon zakończyły meczem pomiędzy sobą. Lepszy w nim był Grant, który wygrał 5:2. Identycznym wynikiem zakończyła się prestiżowa rywalizacja EW z Siupakabrą. Pasy wyszły na prowadzenie, ale bardzo szybko oddały inicjatywę rywalowi, który wykorzystywał każdy błąd wicemistrzów. Siupakabra efektownie zakończyła sezon wygrywając sześć meczów z rzędu.

Nie odbył się ostatni zaplanowany w tym sezonie pojedynek. OPL Team nie zebrał kadry na spotkanie z DWL i przegrał z niebiesko-białymi walkowerem.

Wyniki 12. kolejki 1. WL Ligi | 11 marca

SSL Grant – Chłosta 5:2 (4:0)
5’ 12’ 25’ Ryszard Andrzejewski, 6’ Leszek Grzybowski, 10’ Hubert Tórz – 17’ Marek Woroch, 22’ Szymon Korczyk
0-0
Robert Celuch (SSL Grant)

DWL – RKS Chuwdu 2:7 (1:4)
12’ Marcin Surowiec, 16’ Maciej Łaszyński – 4’ 19’ 26’ Gracjan Pachelski, 1’ 15’ Wojciech Tabiszewski, 3’ Bartosz Szpalik, 13’ Michał Adamski
1-0
Gracjan Pachelski (RKS Chuwdu)

EW – Siupakabra 2:5 (1:1)
8’ Jakub Pawlaczyk, 21’ Jan Makowski – 9’ 14’ Mateusz Bartkowiak, 15’ 24’ Robert Siejek, 21’ Marcin Daniel