Image video hosting by TinyPic
Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic

12 marzec 2018

RKS Chuwdu zdobywa Puchar WL Ligi!

RKS Chuwdu całkowicie zdominował sezon na hali. Po zdobyciu Superpucharu i mistrzostwa wygrali też rywalizację w Pucharze WL Ligi. W finale ograli Chłostę. Brązowe medale wywalczyło EW.

Karne dla Ledów

Volkswagen-Odlewnia ostatni weekend na hali odpuścił. Oprócz strat w lidze odpadli również z pucharowej rywalizacji, w której mieli grać w ćwierćfinale ze zwycięzcą pary Dentes – LED . W związku z tym mecz pomiędzy drugoligowcami w ramach 1/8 był zarazem pojedynkiem o … półfinał. Ledy miały w nogach już ciężki mecz z CSM, Dentes przyjechał tylko na pucharowe boje. Gdyby odpadł to zagrałby w niedzielę zaledwie dziesięć minut. Mobilizacja w szeregach Dentesu musiała być większa, co pokazał początek potyczki. Żółto-niebiescy po pięciu minutach wygrywali 2:0. Ledom udało się złapać kontakt, ale w ósmej minucie ponownie musieli odrabiać dwubramkową stratę. Kolejne fragmenty meczu 1/8 należały do pomarańczowo-czarnych, a konkretniej do Damiana Woytyniaka, który dwukrotnie pokonał golkipera Dentesu doprowadzając do serii rzutów karnych. LED Lighting Team wygrał tą loterię  3:2 i awansował do najlepszej czwórki pucharu, gdzie czekał na zwycięzcę rywalizacji pomiędzy Chuwdu i DWL.

Trudna droga do finału

RKS Chuwdu był faworytem Pucharu WL Ligi. Awansował do finału, ale po drodze miał dwa ciężkie boje, oba zakończone minimalnymi wygranymi. Z DWL, z którym w ostatni weekend halówki rywalizował także dwa razy w lidze, po trzech minutach przegrywał 0:1. Karta odwróciła się 180 sekund później. Wojciech Tabiszewski wyrównał, a Gracjan Pachelski zdobył gola dającego półfinał, w którym czekały Ledy. Niespodziewanie drugoligowiec postawił wysoko poprzeczkę. Przegrywał po czterech minutach po trafieniu Tabiszewskiego, ale w końcówce zepchnął faworytów do głębokiej defensywy. Chuwdu dowiozło skromne prowadzenie do końca, ale wiele zawdzięcza znakomitej postawie między słupkami Jarosława Sałaty.

Pucharowy patent na EW

Rok wcześniej Chłosta zmierzyła się z EW w finale Pucharu WL Ligi, w tym sezonie obie ekipy spotkały się w 1/2. Ponownie lepsza była ta pierwsza ekipa. Chłosta w marcu ubiegłego roku wygrała po rzutach karnych, rok później sprawę załatwiła w regulaminowym czasie gry. EW wygrywało 1:0 po bramce Michała Dąbrowskiego w czwartej minucie. Wydawało się, że Chłosta po raz trzeci w tym sezonie (poprzednie dwa mecze ligowe przegrała do zera) uzna wyższość Pasów. Udało się jednak szybko wyrównać za sprawą trafienia Marka Worocha. Ten sam zawodnik dał prowadzenie w 8. minucie, a awans do finału w ostatnich sekundach przypieczętował Szymon Korczyk.

EW trzecie

W meczu o brąz EW zmierzyło się ze swoim grupowym rywalem, z którym wygrało 2:1. Wynik powtórzyło, jednak okoliczności wywalczenia zwycięstwa były bardziej dramatyczne. Ledy w niedzielę w hali czuły się znakomicie będąc cały dzień w bardzo dobrej formie. Z dwiema najlepszymi ekipami pierwszej ligi pomarańczowo-czarni grali jak równy z równym. EW zapewniło sobie wygraną dopiero w ostatniej minucie. Wcześniej gola dającego prowadzenie LED Lighting Team zdobył Krzysztof Filas. Wyrównał, już w 10. minucie Jan Makowski, a chwilę później Tomasz Smura zapewnił EW wygraną. Niestety rozgrywający Pasów po zdobyciu bramki wpadł na słupek i nie mógł kontynuować gry. Biało-czerwoni dowieźli zwycięstwo do końca i zajęli ostatnie miejsce na podium.

Dominacja Chuwdu

Finał nie był porywającym widowiskiem. Chuwdu całkowicie zdominowało mecz o złoto i pokonało Chłostę aż 6:1. Finałowa potyczka miała jednego bohatera, a został nim, do czego zdążyliśmy się już przyzwyczaić, Wojciech Tabiszewski. Napastnik RKS-u pokonał golkipera beniaminka elity pięciokrotnie. Chuwdu wygrało w pełni zasłużenie i zdobyło w sezonie 2017/18 potrójną koronę.

Wyniki fazy finałowej Pucharu WL Ligi | 11 marca

1/8 finału

LED Lighting Team – Dentes Stomatologia 3:3 karne 3:2
9’ 10’ Damian Woytyniak, 6’ Adam Jurgowiak – 1’ Oskar Woźniak, 5’ Paweł Bienert, 8’ Jan Tomkowiak
Artur Stawski (LED Lighting Team)
0-1
Damian Woytyniak (LED Lighting Team)

1/4 finału

RKS Chuwdu – DWL 2:1
6’ Wojciech Tabiszewski, 8’ Gracjan Pachelski – 3’ Stanisław Makowski
2-1
Gracjan Pachelski (RKS Chuwdu)

LED Lighting Team – Volkswagen-Odlewnia 5:0 (walkower)

1/2 finału

RKS Chuwdu – LED Lighting Team 1:0
4’ Wojciech Tabiszewski
2-3
Jarosław Sałata (RKS Chuwdu)

Chłosta – EW 3:1
5’ 8’ Marek Woroch, 10’ Szymon Korczyk – 4’ Michał Dąbrowski
0-1
Marek Woroch (Chłosta)

Mecz o 3. miejsce

EW – LED Lighting Team 2:1
10’ Jan Makowski, 10’ Tomasz Smura – 5’ Krzysztof Filas
1-1
Tomasz Smura (EW)

Finał

RKS Chuwdu – Chłosta 6:1 (2:0)
6’ 10’ 11’ 12’ 14’ Wojciech Tabiszewski 4’ Artur Adamski – 14’ Marek Woroch