12 marzec 2018

RKS Chuwdu zdobywa Puchar WL Ligi!

RKS Chuwdu całkowicie zdominował sezon na hali. Po zdobyciu Superpucharu i mistrzostwa wygrali też rywalizację w Pucharze WL Ligi. W finale ograli Chłostę. Brązowe medale wywalczyło EW.

Karne dla Ledów

Volkswagen-Odlewnia ostatni weekend na hali odpuścił. Oprócz strat w lidze odpadli również z pucharowej rywalizacji, w której mieli grać w ćwierćfinale ze zwycięzcą pary Dentes – LED . W związku z tym mecz pomiędzy drugoligowcami w ramach 1/8 był zarazem pojedynkiem o … półfinał. Ledy miały w nogach już ciężki mecz z CSM, Dentes przyjechał tylko na pucharowe boje. Gdyby odpadł to zagrałby w niedzielę zaledwie dziesięć minut. Mobilizacja w szeregach Dentesu musiała być większa, co pokazał początek potyczki. Żółto-niebiescy po pięciu minutach wygrywali 2:0. Ledom udało się złapać kontakt, ale w ósmej minucie ponownie musieli odrabiać dwubramkową stratę. Kolejne fragmenty meczu 1/8 należały do pomarańczowo-czarnych, a konkretniej do Damiana Woytyniaka, który dwukrotnie pokonał golkipera Dentesu doprowadzając do serii rzutów karnych. LED Lighting Team wygrał tą loterię  3:2 i awansował do najlepszej czwórki pucharu, gdzie czekał na zwycięzcę rywalizacji pomiędzy Chuwdu i DWL.

Trudna droga do finału

RKS Chuwdu był faworytem Pucharu WL Ligi. Awansował do finału, ale po drodze miał dwa ciężkie boje, oba zakończone minimalnymi wygranymi. Z DWL, z którym w ostatni weekend halówki rywalizował także dwa razy w lidze, po trzech minutach przegrywał 0:1. Karta odwróciła się 180 sekund później. Wojciech Tabiszewski wyrównał, a Gracjan Pachelski zdobył gola dającego półfinał, w którym czekały Ledy. Niespodziewanie drugoligowiec postawił wysoko poprzeczkę. Przegrywał po czterech minutach po trafieniu Tabiszewskiego, ale w końcówce zepchnął faworytów do głębokiej defensywy. Chuwdu dowiozło skromne prowadzenie do końca, ale wiele zawdzięcza znakomitej postawie między słupkami Jarosława Sałaty.

Pucharowy patent na EW

Rok wcześniej Chłosta zmierzyła się z EW w finale Pucharu WL Ligi, w tym sezonie obie ekipy spotkały się w 1/2. Ponownie lepsza była ta pierwsza ekipa. Chłosta w marcu ubiegłego roku wygrała po rzutach karnych, rok później sprawę załatwiła w regulaminowym czasie gry. EW wygrywało 1:0 po bramce Michała Dąbrowskiego w czwartej minucie. Wydawało się, że Chłosta po raz trzeci w tym sezonie (poprzednie dwa mecze ligowe przegrała do zera) uzna wyższość Pasów. Udało się jednak szybko wyrównać za sprawą trafienia Marka Worocha. Ten sam zawodnik dał prowadzenie w 8. minucie, a awans do finału w ostatnich sekundach przypieczętował Szymon Korczyk.

EW trzecie

W meczu o brąz EW zmierzyło się ze swoim grupowym rywalem, z którym wygrało 2:1. Wynik powtórzyło, jednak okoliczności wywalczenia zwycięstwa były bardziej dramatyczne. Ledy w niedzielę w hali czuły się znakomicie będąc cały dzień w bardzo dobrej formie. Z dwiema najlepszymi ekipami pierwszej ligi pomarańczowo-czarni grali jak równy z równym. EW zapewniło sobie wygraną dopiero w ostatniej minucie. Wcześniej gola dającego prowadzenie LED Lighting Team zdobył Krzysztof Filas. Wyrównał, już w 10. minucie Jan Makowski, a chwilę później Tomasz Smura zapewnił EW wygraną. Niestety rozgrywający Pasów po zdobyciu bramki wpadł na słupek i nie mógł kontynuować gry. Biało-czerwoni dowieźli zwycięstwo do końca i zajęli ostatnie miejsce na podium.

Dominacja Chuwdu

Finał nie był porywającym widowiskiem. Chuwdu całkowicie zdominowało mecz o złoto i pokonało Chłostę aż 6:1. Finałowa potyczka miała jednego bohatera, a został nim, do czego zdążyliśmy się już przyzwyczaić, Wojciech Tabiszewski. Napastnik RKS-u pokonał golkipera beniaminka elity pięciokrotnie. Chuwdu wygrało w pełni zasłużenie i zdobyło w sezonie 2017/18 potrójną koronę.

Wyniki fazy finałowej Pucharu WL Ligi | 11 marca

1/8 finału

LED Lighting Team – Dentes Stomatologia 3:3 karne 3:2
9’ 10’ Damian Woytyniak, 6’ Adam Jurgowiak – 1’ Oskar Woźniak, 5’ Paweł Bienert, 8’ Jan Tomkowiak
Artur Stawski (LED Lighting Team)
0-1
Damian Woytyniak (LED Lighting Team)

1/4 finału

RKS Chuwdu – DWL 2:1
6’ Wojciech Tabiszewski, 8’ Gracjan Pachelski – 3’ Stanisław Makowski
2-1
Gracjan Pachelski (RKS Chuwdu)

LED Lighting Team – Volkswagen-Odlewnia 5:0 (walkower)

1/2 finału

RKS Chuwdu – LED Lighting Team 1:0
4’ Wojciech Tabiszewski
2-3
Jarosław Sałata (RKS Chuwdu)

Chłosta – EW 3:1
5’ 8’ Marek Woroch, 10’ Szymon Korczyk – 4’ Michał Dąbrowski
0-1
Marek Woroch (Chłosta)

Mecz o 3. miejsce

EW – LED Lighting Team 2:1
10’ Jan Makowski, 10’ Tomasz Smura – 5’ Krzysztof Filas
1-1
Tomasz Smura (EW)

Finał

RKS Chuwdu – Chłosta 6:1 (2:0)
6’ 10’ 11’ 12’ 14’ Wojciech Tabiszewski 4’ Artur Adamski – 14’ Marek Woroch