Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic

Image video hosting by TinyPic

12 marzec 2018

Pierwsza kolejka zakończona

Po kapitalnym meczu Lecha z Jagiellonią rozegrano trzy mecze trzeciej ligi, które zakończyły zmagania w pierwszym tygodniu wiosennej edycji. Zwycięstwa odniosły w nich Białe Krwinki, Koleje Wielkopolskie i PRZ.

Udany start trzech ekip

W niedzielny wieczór odbyły się mecze trzeciego szczebla rozgrywek. W pierwszym Białe Krwinki pokonały Archiwum X 4:1, choć po siedmiu minutach przegrywały po trafieniu Krzysztof Wofera. Jeszcze przed przerwą wyrównał Rafał Nowak. Cztery minuty po wznowieniu gry Białe Krwinki wyszły na prowadzenie po golu Adama Napierały. Zwycięstwo dubletem przypieczętował Marcin Pajchrowski.

Trzy punkty do dorobku dopisały także Koleje Wielkopolskie. Podobnie jak Białe Krwinki to Kolejarze pierwsi stracili gola, ale bardzo szybko się podnieśli. W pierwszej części zdołali uzyskać dwubramkową przewagę, którą utrzymali do końca spotkania. Koleje wygrały z Green Speed Express 5:3, a hatrrickiem popisał się Leszek Biały.

Derby Winograd pomiędzy Przyjaźni i Wichrowym Wzgórzem zapowiadały się najciekawiej z niedzielnych gier. Było to starcie dwóch ekip, które wracają na otwarte boiska WL Ligi. PRZ na powrót czekał blisko rok, PWW ponad dwa lata. Pierwszy do siatki trafił Paweł Nochelski, który wyprowadził Przyjaźni na prowadzenie. Wyrównał Mikołaj Różański, jednak z każdą kolejną minutą przewagę osiągał PRZ. Przed przerwą udało się odzyskać prowadzenie, a w drugiej połowie uciec rywalom na odległość trzech goli. Dwie minuty przed końcowym gwizdkiem PWW zmniejszyło rozmiary porażki. PRZ wygrał 4:2.

Wyniki 1. kolejki 3. WL Ligi | 11 marca

Archiwum X – Białe Krwinki 1:4 (1:1)
7’ Krzysztof Wofer – 25’ 35’ Marcin Pajchrowski, 12’ Rafał Nowak, 24’ Adam Napierała
4-4
Kacper Cejrowski (Białe Krwinki)

Green Speed Express – Koleje Wielkopolskie 3:5 (1:3)
1’ Patryk Chmielewski, 27’ Krzysztof Andrzejak, 38’ Zbigniew Cudny – 6’ 10’ 40’ Leszek Biały, 11’ Tomasz Drozdowski, 28’ Tomasz Kiełbowicz
4-6
Leszek Biały (Koleje Wielkopolskie)

PWW Banda – PRZ 2:4 (1:2)
11’ Mikołaj Różański, 38’ Marcin Szymkowiak – 2’ Paweł Nochelski, 15’ Marcin Hamerliński, 33’ Michał Wyrwa, 37’ Marcin Kordus