Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic

Image video hosting by TinyPic

13 marzec 2018

Podział punktów na inaugurację pierwszej ligi

W najciekawszym meczu drugiej kolejki Midel zremisował z Seagulls United. Udany start w drugiej lidze zanotował beniaminek – Remo. Trzy punkty na początek wiosny zgraniają FSC Braga i ICPen.

1. WL Liga: Remis na start elity

Rozgrywki ligowe na wiosnę rozpoczęli pierwszoligowcy, a konkretnie medaliści jesiennej edycji. Jak przystało na zmagania w najwyższej klasie rozgrywkowej emocji nie zabrakło, a sam mecz stał na wysokim poziomie, do którego przyzwyczaiły nas obie ekipy. W pierwszej połowie napastnicy obydwu drużyn nie potrafili znaleźć drogi do bramki. Worek rozwiązał się w drugiej części. Seagulls w przeciągu 60 sekund zadali dwa ciosy. W 28 minucie wynik otworzył Bartosz Ozdoba, a chwilę później drugiego gola dla Mew strzelił Tomasz Sołkiewicz. Podrażniony Midel szybko złapał kontakt. Dwie minuty później stratę zmniejszył Marcin Daniel. Napór wicemistrzów trwał, ale w bramce kapitalnie bronił Wojciech Zych. Nie uchronił jednak swojej drużyny od wyrównania. To padło cztery minuty przed końcowym gwizdkiem. Punkt Midelowi uratował najlepszy zawodnik poprzedniej kampanii Piotr Nowak.

Midel – Seagulls United 2:2 (0:0)
30’ Marcin Daniel, 36’ Piotr Nowak – 28’ Bartosz Ozdoba, 29’ Tomasz Sołkiewicz
Piotr Nowak (Midel)
3-7
Wojciech Zych (Seagulls United)

2. WL Liga: Zwycięstwo beniaminka

Drugoligowe zmagania w drugiej kolejce rozpoczęli FSC Braga i Tornado Ognik. Oba zespoły stworzyły ofensywne widowisko, w którym padło aż jedenaście bramek. Lepsza o jednego gola okazała się Braga. Były pierwszoligowiec był stroną dominującą, ale trafił na bardzo dobry dzień Mariusza Wojtaszyka, który ustrzelił hattricka. Było to jednak za mało na parę Mateusz Gajewski – Rafał Robakowski. Ofensywni zawodnicy Bragi zagrali bardzo dobre zawody i poprowadzili swój zespół do pierwszego zwycięstwa na wiosnę.

Remo znakomicie rozpoczęło pojedynek ze sklepzzegarkami.pl. Już w pierwszej minucie prowadzenie dał Szymon Rachuta. Ten sam zawodnik przed przerwą został ukarany żółtą kartką, po której natychmiast padło wyrównanie. Po zmianie stron sklepzzegarkami zdobył gola na 2:1. Korzystnego wyniku nie utrzymał. Sprawy w swoje nogi wziął Michał Delura, który dwa razy skierował piłkę do siatki. Dał remis, a w ostatniej minucie przypieczętował zwycięstwo zdobywając bramkę na 4:2. Wcześniej Remo na prowadzenie wyprowadził Wojciech Giełda.

FSC Braga – Tornado Ognik 6:5 (3:2)
9’ 26’ Mateusz Gajewski, 14’ 39’ Rafał Robakowski, 18’ Krzysztof Stępniak, 35’ Mikołaj Hajdasz – 16’ 29’ 40’ Mariusz Wojtaszyk, 20’ Marcin Wojtaszyk, 23’ Piotr Skrzypczak
Piotr Skrzypczak (Tornado Ognik)
7-2
Mateusz Gajewski (FSC Braga)

Remo – sklepzzegarkami.pl 4:2 (1:1)
28’ 40’ Michał Delura, 1’ Szymon Rachuta, 30’ Wojciech Giełda – 20’ Piotr Rachwał, 24’ Damian Krzyżaniak
Szymon Rachuta (Remo), Damian Krzyżaniak (sklepzzegarkami.pl)
Damian Krzyżaniak (sklepzzegarkami.pl, za drugą żółtą kartkę)
3-6
Michał Delura (Remo)

3. WL Liga: ICPen lepszy od spadkowicza

Pocztowe Krwinki po spadku nie mogą odnaleźć się na trzecim froncie. Krwiodawcy przegrali już drugi mecz w sezonie i kontynuują fatalną serię porażek rozpoczętą jeszcze w … czerwcu zeszłego roku. Spadkowicz na zwycięstwo czeka od 13 kwietnia i będzie musiał poczekać jeszcze przynajmniej tydzień. ICPen był lepszy. Wygrał zasłużenie 5:1, głównie dzięki fantastycznej dyspozycji Piotra Marka, który cztery razy zmusił do kapitulacji bramkarza Pocztowych.

Pocztowe Krwinki – ICPen 1:5 (1:2)
7’ Bartosz Dyc – 1’ 4’ 35’ 40’ Piotr Marek, 21’ Marcin Witkowski