13 marzec 2018

Podział punktów na inaugurację pierwszej ligi

W najciekawszym meczu drugiej kolejki Midel zremisował z Seagulls United. Udany start w drugiej lidze zanotował beniaminek – Remo. Trzy punkty na początek wiosny zgraniają FSC Braga i ICPen.

1. WL Liga: Remis na start elity

Rozgrywki ligowe na wiosnę rozpoczęli pierwszoligowcy, a konkretnie medaliści jesiennej edycji. Jak przystało na zmagania w najwyższej klasie rozgrywkowej emocji nie zabrakło, a sam mecz stał na wysokim poziomie, do którego przyzwyczaiły nas obie ekipy. W pierwszej połowie napastnicy obydwu drużyn nie potrafili znaleźć drogi do bramki. Worek rozwiązał się w drugiej części. Seagulls w przeciągu 60 sekund zadali dwa ciosy. W 28 minucie wynik otworzył Bartosz Ozdoba, a chwilę później drugiego gola dla Mew strzelił Tomasz Sołkiewicz. Podrażniony Midel szybko złapał kontakt. Dwie minuty później stratę zmniejszył Marcin Daniel. Napór wicemistrzów trwał, ale w bramce kapitalnie bronił Wojciech Zych. Nie uchronił jednak swojej drużyny od wyrównania. To padło cztery minuty przed końcowym gwizdkiem. Punkt Midelowi uratował najlepszy zawodnik poprzedniej kampanii Piotr Nowak.

Midel – Seagulls United 2:2 (0:0)
30’ Marcin Daniel, 36’ Piotr Nowak – 28’ Bartosz Ozdoba, 29’ Tomasz Sołkiewicz
Piotr Nowak (Midel)
3-7
Wojciech Zych (Seagulls United)

2. WL Liga: Zwycięstwo beniaminka

Drugoligowe zmagania w drugiej kolejce rozpoczęli FSC Braga i Tornado Ognik. Oba zespoły stworzyły ofensywne widowisko, w którym padło aż jedenaście bramek. Lepsza o jednego gola okazała się Braga. Były pierwszoligowiec był stroną dominującą, ale trafił na bardzo dobry dzień Mariusza Wojtaszyka, który ustrzelił hattricka. Było to jednak za mało na parę Mateusz Gajewski – Rafał Robakowski. Ofensywni zawodnicy Bragi zagrali bardzo dobre zawody i poprowadzili swój zespół do pierwszego zwycięstwa na wiosnę.

Remo znakomicie rozpoczęło pojedynek ze sklepzzegarkami.pl. Już w pierwszej minucie prowadzenie dał Szymon Rachuta. Ten sam zawodnik przed przerwą został ukarany żółtą kartką, po której natychmiast padło wyrównanie. Po zmianie stron sklepzzegarkami zdobył gola na 2:1. Korzystnego wyniku nie utrzymał. Sprawy w swoje nogi wziął Michał Delura, który dwa razy skierował piłkę do siatki. Dał remis, a w ostatniej minucie przypieczętował zwycięstwo zdobywając bramkę na 4:2. Wcześniej Remo na prowadzenie wyprowadził Wojciech Giełda.

FSC Braga – Tornado Ognik 6:5 (3:2)
9’ 26’ Mateusz Gajewski, 14’ 39’ Rafał Robakowski, 18’ Krzysztof Stępniak, 35’ Mikołaj Hajdasz – 16’ 29’ 40’ Mariusz Wojtaszyk, 20’ Marcin Wojtaszyk, 23’ Piotr Skrzypczak
Piotr Skrzypczak (Tornado Ognik)
7-2
Mateusz Gajewski (FSC Braga)

Remo – sklepzzegarkami.pl 4:2 (1:1)
28’ 40’ Michał Delura, 1’ Szymon Rachuta, 30’ Wojciech Giełda – 20’ Piotr Rachwał, 24’ Damian Krzyżaniak
Szymon Rachuta (Remo), Damian Krzyżaniak (sklepzzegarkami.pl)
Damian Krzyżaniak (sklepzzegarkami.pl, za drugą żółtą kartkę)
3-6
Michał Delura (Remo)

3. WL Liga: ICPen lepszy od spadkowicza

Pocztowe Krwinki po spadku nie mogą odnaleźć się na trzecim froncie. Krwiodawcy przegrali już drugi mecz w sezonie i kontynuują fatalną serię porażek rozpoczętą jeszcze w … czerwcu zeszłego roku. Spadkowicz na zwycięstwo czeka od 13 kwietnia i będzie musiał poczekać jeszcze przynajmniej tydzień. ICPen był lepszy. Wygrał zasłużenie 5:1, głównie dzięki fantastycznej dyspozycji Piotra Marka, który cztery razy zmusił do kapitulacji bramkarza Pocztowych.

Pocztowe Krwinki – ICPen 1:5 (1:2)
7’ Bartosz Dyc – 1’ 4’ 35’ 40’ Piotr Marek, 21’ Marcin Witkowski