Image video hosting by TinyPic
Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic

Powrót do listy wiadomości

Najnowsze wiadomości

3 kwiecień 2018

Co nas czeka w piątej kolejce?

Midel – Merganes, Ślusarze – Braga i Atletico – CSM. To trzy najciekawsze pojedynki poświątecznej kolejki. Pierwsze mecze piątej kolejki zostaną rozegrane we wtorkowy wieczór. 

http://s2.ifotos.pl/img/2WLjpgspp_qnwhpnx.jpg

1. WL Liga: Wtorkowy hit, EW i SSL Grant zaczynają sezon

Od mocnego uderzenia rozpocznie się piąta kolejka pierwszej ligi, w której zaplanowano trzy spotkania. We wtorkowy wieczór Midel zmierzy się z Merganesem. Będzie to pojedynek dwóch mocnych ekip, które posiadają w składzie bardzo dobrych zawodników. Cokolwiek by się nie działo mecz będzie stał na wysokim poziomie. 

Dzień później grę o obronę tytułu rozpocznie EW, które w pierwszym spotkaniu zagra z mateco Grunwald. Zdecydowanym faworytem tego meczu będą Pasy. Beniaminek jest już po inauguracji, która była zderzeniem ze ścianą. Na start przygody w elicie mateco przegrał z Midelem 1:9. 

W niedzielny wieczór naprzeciw siebie staną starzy znajomi, czyli SSL Grant i Poznaniacy. Oba zespoły rywalizują ze sobą już od kliku edycji. W ostatnich trzech meczach zdecydowanie lepiej radzili sobie Poznaniacy, którzy trzykrotnie schodzili z boiska jako zwycięzcy. Jesienią wygrali 7:1. 

Kto z kim w 5. kolejce?

03.04, godz. 20:55 – Midel – Merganes | nie grali
04.04, godz. 20:50 – EW – mateco Grunwald | nie grali
08.04, godz. 20:45 – SSL Grant – Poznaniacy | poprzednie 3 mecze: 1:7, 5:10, 4:9

2. WL Liga: Remo i 2KS o trzecie wiosenne zwycięstwa

Po trzy mecze zostały zaplanowane w grupie A i B. Najciekawiej zapowiadają się starcia Ślusarzy z FSC Bragą i Atletico Blumarina z CSM-em. Będą to pojedynki drużyn, które interesuje walka o czołowe lokaty, więc każda z tych ekip będzie zdeterminowana, żeby odnieść zwycięstwo. Oprócz dopisania trzech punktów do dorobku zyskiem będą straty potencjalnych bezpośrednich rywali do zajęcia miejsc gwarantujących grupę mistrzowską. 

O trzecie wiosenne zwycięstwo zagrają Remo i 2KS. W swoich meczach te ekipy są faworytami. Remo zmierzy się z Gietewu, natomiast Sędziów czeka starcie z Zopanem. Rywale nie wygrali w tym sezonie jeszcze meczu i ich szanse na jakąkolwiek zdobycz punktową są znikome. 

Po nieudanym początku wiosennej kampanii na właściwe tory zamierzają powrócić Junikowianie i Fabryka Burgerów. Spadkowicz na inaugurację przegrał ze sklepzzegarkami.pl, natomiast złocisto-czarni ulegli dwukrotnie jedną bramką (ze Zmarnowanymi Talentami i 2KS-em). 

Kto z kim w 5. kolejce?

Grupa A

03.04, godz. 20:10 – FC Ślusarze – FSC Braga | nie grali
04.04, godz. 21:35 – Remo – Gietewu | nie grali
08.04, godz. 19:15 – KS Junikowo – Szturmowcy | nie grali

Grupa B

03.04, godz. 21:35 – 2KS – Zopan | poprzednie 3 mecze: 4:2
05.04, godz. 21:00 – EXS – Fabryka Burgerów | poprzednie 3 mecze: 1:8
08.04, godz. 20:00 – Atletico Blumarina – CSM | nie grali

3. WL Liga: ICPen zagra o lidera

W najniższej klasie rozgrywkowej rozegrane zostanie aż dwanaście meczów, po sześć na każdą grupę. Zdecydowanie najwięcej przyniesie nam niedziela, na którą zaplanowano aż osiem potyczek. 

W grupie A cztery ekipy nie zaznały goryczy porażki. Prowadzący Avengers zagrają dwa spotkania, oba w niedzielę. Najpierw zmierzą się z czwartym Lechitą.net, a następnie ze Stoczniowcem. Zdecydowanie łatwiejsze zadanie czeka wicelidera. WM rozpocznie piątą kolejkę wiosennej edycji od meczu z Torpedą Koninko. Na błąd liderów czekają W13 i Białe Krwinki, które zmierzą się odpowiednio ze Spiski Team i MMP. Drużyna z Wilczaka w ostatnich trzech meczach przeciwko czarno-żółtym notowała identyczne wyniki – 2:1. Raz udało się wygrać, a dwukrotnie uznać wyższość rywali. Ostatni mecz grupy A zagrają Archiwum X i drugi zespół Szturmowców. Jesienią lepsi byli pomarańczowo-czarni, którym udało się wygrać 2:1. 

Na czele grupy B są obecnie Koleje Wielkopolskie, które w piątej serii będą pauzowały. Nieobecność lidera mogą wykorzystać pozostałe ekipy, które są w czołówce. Wyprzedzić Kolejarzy może Curtis Health Caps i ICPen. Zielono-czarni w ostatnim meczu kolejki zmierzą się z ostatnim PWW, które poniosło już trzy porażki. ICPen zagra dwa spotkania. W czwartek spotka się z Bergerat Monnoyear, a w niedzielę z Africaną. Łatwych meczów czerwono-biali nie mają. Sześciopunktowa zdobycz wydaje się być realna do wywalczenia. 

Na dobicie do czołówki chrapkę mają PRZ i PCB. Ci pierwsi zagrają z Wiarą, ci drudzy z rezerwami CSM-u. Zwycięstwo pozwoli PRZ na zrównanie się punktami z Kolejami. PCB może mieć po dwóch meczach komplet wygranych.

Ważny mecz czeka Pocztowe Krwinki. Spadkowicz w trzech wiosennych meczach nie wygrał ani razu i w niedzielę stanie do gry o wszystko. Każda kolejna wpadka to koniec nadziei na walkę o powrót do drugiej ligi. Do zakończenia sezonu zasadniczego pozostało dziewięć spotkań, które muszą wygrać. Rywalem Pocztowych będzie Green Speed Express, który w trzech spotkaniach zgromadził trzy punkty. 

Kto z kim w 5. kolejce?

Grupa A

03.04, godz. 19:30 – WM – SHP Torpeda Koninko | nie grali
04.04, godz. 20:10 – Spiski Team – W13 | poprzednie 3 mecze: 1:2, 2:1, 2:1
08.04, godz. 14:00 – Białe Krwinki – MMP | nie grali
08.04, godz. 16:15 – Avengers – Lechita.net | nie grali
08.04, godz. 17:00 – Avengers – Stoczniowiec | nie grali
08.04, godz. 17:45 – Archiwum X – Szturmowcy II | poprzednie 3 mecze: 1:2

Grupa B

04.04, godz. 19:25 – PCB – CSM II Fresh Cargo | nie grali
05.04, godz. 20:15 – Bergerat Monnoyear – ICPen | nie grali
08.04, godz. 14:45 – PRZ – Wiara | nie grali
08.04, godz. 15:30 – Africana FC – ICPen | poprzednie 3 mecze: 3:5, 1:10, 6:4
08.04, godz. 18:30 – Pocztowe Krwinki – Green Speed Express | nie grali
08.04, godz. 21:30 – Curtis Health Caps – PWW Banda | nie grali

Pokaż wiadomości