Image video hosting by TinyPic
Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic

Powrót do listy wiadomości

Najnowsze wiadomości

9 kwiecień 2018

Co nas czeka w szóstej kolejce

Pech nas nie opuszcza podczas wiosennej edycji. Po problemach związanych z boiskiem przy ulicy Grunwaldzkiej, przyszedł zupełnie inny problem i niedzielne mecze 5. kolejki nie doszły do skutku. Wszystko wraca jednak do normy. Już od poniedziałku wracamy na obiekt przy stadionie Lecha, a nasze rozgrywki nabiorą tempa do jakiego zdążyliśmy się przyzwyczaić w poprzednich edycjach.

Szczegółowy terminarz 6. kolejki (09.04 - 15.04.2018)

http://s2.ifotos.pl/img/2WLjpgspp_qnwhpnx.jpg

1. WL Liga: Klasyk

Powoli rozkręcają się rozgrywki w pierwszej lidze. Na szóstą serię zaplanowano zaledwie dwa pojedynki. Jednym z nich będzie klasyk, czyli starcie jedynych dwóch zespołów elity, grających we wszystkich sezonach WL Ligi. EW z SSL Grant zagrają we wtorek. Dla tej drugiej drużyny będzie to pierwszy wiosenny pojedynek. Pasy sezon rozpoczęli w piątej serii, w której ograli mateco Grunwald 5:2. Ostatnie trzy pojedynki pomiędzy obiema ekipami to dominacja EW, które Granta pokonało jesienią 4:2. 

Midel w tym sezonie gra dobrze, ale nie punktuje. Na inaugurację zremisował 2:2 z Mewami, następnie pokonał bez problemu mateco Grunwald, ale ostatnio przydarzyła im się porażka z Merganesem. Wicemistrzowie stracili szanse na objęcie fotelu lidera, a w następnych spotkaniach nie mogą sobie już pozwolić na wpadkę. W czwartkowy wieczór zmierzą się z Poznaniakami, którzy w jedynym do tej pory rozegranym meczu wygrali z Seagulls. W zeszłym sezonie byli mistrzowie WL Ligi dwukrotnie nie dali rady Midelowi przegrywając 0:2 i 4:7. 

Kto z kim w 6. kolejce?

10 kwietnia, 20:55 – SSL Grant – EW | poprzednie 3 mecze: 2:4, 1:5, 2:4
12 kwietnia, 21:00 – Midel – Poznaniacy | poprzednie 3 mecze: 7:4, 2:0

2. WL Liga: Pojedynek lidera z wiceliderem

Hitem szóstej kolejki będzie zdecydowanie starcie Atletico Blumariny ze Zmarnowanymi Talentami, czyli pojedynek dwóch ekip, które po trzech pojedynkach mają komplet punktów. W jedynym dotychczas rozegranym spotkaniu pomiędzy tymi zespołami lepszy był spadkowicz z elity, który w drodze do pierwszej ligi ograł czerwono-czarnych 4:2. 

Na remis w szlagierze czekać będzie Gold FC, który we wtorek może zasiąść na fotelu lidera. Zadanie będzie miał ciężkie, gdyż ich rywal – CSM to solidny drugoligowiec, który miesiąc temu awansował do pierwszej ligi na hali. Jesienią lepszy był jednak Gold FC, który wyraźnie pokonał żółto-czarnych 6:2. CSM wówczas znalazł się w grupie spadkowej, którą ostatecznie wygrał. 

To były dwa najciekawsze mecze grupy B. Teraz kilka słów o grupie A. Pauzować będzie liderujące Remo, za którego plecami jest aż pięć ekip, które mogą dogonić przodownika tabeli. Największe szanse na powiększenie przewagi nawet do czterech punktów ma Braga, która rozegra dwa spotkania. W czwartkowym zmierzy się ze Szturmowcami, a na zakończenie szóstej serii zagra z Fajerwerkowem.pl. Żółto-czarnych również czekać będą dwie potyczki. Oprócz pojedynku z Bragą zagrają, również w niedzielę, z Gietewu. Dwie wygrane pozwolą na zrównanie się punktami z Remo. O to samo powalczą Oni, sklepzzegarkami.pl i Poznańskie Orły. Onych czeka bój z rozbitymi Ślusarzami, którzy mają na koncie już dwie porażki. Sklepzzegarkami.pl zmierzy się szukającym pierwszych punktów Tornadem Ognik. Najtrudniejsze zadanie czeka Poznańskie Orły, naprzeciw których stanie Junikowo. Spadkowicz na inaugurację przegrał i jeśli chce powalczyć o powrót do elity to musi pokonać silnego beniaminka. 

Wróćmy jeszcze na chwilę do grupy B. Oprócz dwóch pojedynków na szczycie Fyrtel Północ zagra z Fabryką Burgerów, która w ostatnim meczu przełamała niemoc. O pierwsze zwycięstwo w drugiej lidze powalczy dwóch beniaminków – EXS i Zopan. Oba zespoły spotkały się w grupie mistrzowskiej trzeciej ligi, a ich pojedynek zakończył się sprawiedliwym podziałem punktów. Ważny mecz czeka Volkswagena-Odlewnię. Zawodnicy grający w niebieskich trykotach zmierzą się z kolorujeMY, do którego tracą trzy punkty. 

Kto z kim w 6. kolejce?

Grupa A

10 kwietnia, godz. 21:35 – KS Junikowo – Poznańskie Orły | nie grali
11 kwietnia, godz. 20:00 – Oni – FC Ślusarze | poprzednie 3 mecze: 4:0, 7:2, 7:4
11 kwietnia, godz. 20:45 – Tornado Ognik – sklepzzegarkami.pl | nie grali
12 kwietnia, godz. 20:45 – Szturmowcy – FSC Braga | poprzednie 3 mecze: 0:5
15 kwietnia, godz. 20:20 – Fajerwerkowo.pl – Gietewu | poprzednie 3 mecze: 6:3, 1:7, 11:2
15 kwietnia, godz. 21:10 – Fajerwerkowo.pl – FSC Braga | poprzednie 3 mecze: 3:3

Grupa B

9 kwietnia, godz. 20:45 – Fyrtel Północ – Fabryka Burgerów | nie grali
10 kwietnia, godz. 19:30 – CSM – Gold FC | poprzednie 3 mecze: 2:6
11 kwietnia, godz. 20:50 – EXS – Zopan | poprzednie 3 mecze: 3:3, 6:4
11 kwietnia, godz. 21:30 – Zmarnowane Talenty – Atletico Blumarina | poprzednie 3 mecze: 2:4
15 kwietnia, godz. 15:55 – Volkswagen-Odlewnia – kolorujeMY | poprzednie 3 mecze: 7:2, 2:3

3. WL Liga: W13 o lidera

Dopiero w niedzielę może nastąpić zmiana lidera w grupie A. Pauzujący WM ma szansę wyprzedzić W13, które w ostatnim dniu 6. kolejki zagra z MMP. Wcześniej, bo we wtorek, żółto-czarnego lidera mogą dogonić Avengersi, których czeka starcie ze Spiski Team. 

Bardzo ważny mecz dla układu tabeli zagrają Lechita.net i Białe Krwinki. Obie drużyny są sąsiadami w tabeli, więc trzypunktowa zdobycz będzie niezwykle istotna. Zwycięzca tego pojedynku może wskoczyć na dłużej do ścisłej czołówki grupy A. 

W pozostałych meczach obejrzymy zespoły z dolnych rejonów tabeli. Archiwum X zagra z Torpedą Koninko, a o pierwszą wygraną w sezonie powalczą Stoczniowcy i drugi zespół Szturmowców. 

W grupie B dwa zespoły z kompletem punktów przypadku zwycięstw w niedzielę mogą zostać sąsiadami w tabeli. Prowadzące Koleje Wielkopolskie rozegrają mecz z Africaną. Zwycięstwo powiększy ich dorobek punktowy do dwunastu oczek. Tyle samo może mieć PCB, które zagra dwa spotkania. W środę z Pocztowymi Krwinkami, w niedzielę z Wiarą. W obu meczach spadkowicz jest zdecydowanym faworytem. 

Do czołówki po szóstej kolejce może wskoczyć PRZ, który musi wygrać w czwartek z Fresh Cargo. Zwycięstwo pozwoli im zrównać się punktami z Kolejami (przynajmniej do niedzieli) i ICPen-em. Wysoko może też być Bergerat Monnoyeur. Beniaminek ma obecnie cztery punkty i po poniedziałkowym spotkaniu z sąsiadem w tabeli – Green Speed Express, w przypadku wygranej awansuje na czwartą lokatę. Nie będzie to jedyny pojedynek z udziałem GSE. W niedzielę zagrają z ostatnim PWW. Dwa zwycięstwa pozwolą Green Speed-owi na znaczny skok w tabeli. 

Kto z kim w 6. kolejce?

Grupa A

10 kwietnia, godz. 20:10 – Avengers – Spiski Team | nie grali
11 kwietnia, godz. 20:05 – Białe Krwinki – Lechita.net | nie grali
12 kwietnia, godz. 20:00 – Stoczniowiec – Szturmowcy II | poprzednie 3 mecze: 3:2
15 kwietnia, godz. 18:10 – Archiwum X – SHP Torpeda Koninko | nie grali
15 kwietnia, godz. 19:40 – MMP – W13 | nie grali

Grupa B

9 kwietnia, godz. 20:00 – Bergerat Monnoyeur – Green Speed Express | nie grali
11 kwietnia, godz. 19:20 – PCB – Pocztowe Krwinki | poprzednie 3 mecze: 6:1, 2:2, 3:2
12 kwietnia, godz. 20:15 – CSM II Fresh Cargo – PRZ | nie grali
15 kwietnia, godz. 16:40 – PCB – Wiara | nie grali
15 kwietnia, godz. 17:25 – Africana FC – Koleje Wielkopolskie | poprzednie 3 mecze: 3:2, 1:7
15 kwietnia, godz. 18:55 – PWW Banda – Green Speed Express | nie grali

Pokaż wiadomości