13 kwiecień 2018

Cenne trzy punkty wicemistrzów

W najciekawszym meczu czwartkowej kolejki Midel pokonał Poznaniaków 2:1. Pierwszy punkt na wiosnę zdobyli Szturmowcy, pierwszą wygraną odnieśli Stoczniowcy. PRZ dogonił w tabeli Koleje Wielkopolskie i ICPen.

1. WL Liga: Ważna wygrana Midela

Bardzo ważne trzy punkty zgarnął Midel, który przed meczem z Poznaniakami nie był w dobrej sytuacji. Każda kolejna strata punktów mogłaby mieć spory wpływ na dalsze losy wicemistrzów, którzy wówczas mieliby problem z załapaniem się do grupy mistrzowskiej. Udało im się wygrać. Zwycięstwo zapewnili sobie w 38. minucie, kiedy na listę strzelców wpisał się Radosław Lamch. Dwanaście minut wcześniej na prowadzenie, za sprawą Grzegorza Olejniczaka, wyszli Poznaniacy,. Wyrównał najlepszy na boisku Bartosz Szpalik. Midel wygrał 2:1, awansował na pozycję lidera, ale będzie miał spore problemy aby ją utrzymać.

Poznaniacy – Midel 1:2 (0:0)
 26’ Grzegorz Olejniczak – 33’ Bartosz Szpalik, 38’ Radosław Lamch
 Michał Siatkowski (Poznaniacy)
 4-5
 Bartosz Szpalik (Midel)

2. WL Liga: Niebiezpieczne 2:0

Gdy Aleks Glabus w 29. minucie strzelił gola na 2:0 wydawało się, że nic nie powstrzyma Bragi w drodze po fotel lidera. Prowadzenie różnicą dwóch bramek jest jednak niebezpieczne, co potwierdził pojedynek FSC ze Szturmowcami. Pomarańczowo-czarni odpowiedzieli w 32. i 33. minucie. Najpierw kontaktowego gola zdobył Sebastian Cepiński, a chwilę później kapitalne zagranie Karola Gracza wykorzystał Piotr Gibas. Do końca spotkania obie drużyny miały swoje okazje, ale bramkarze byli bezbłędni. Wynik nie uległ zmianie. Braga nie wykorzystała pierwszej szansy w tej kolejce na wskoczenie na pierwsze miejsce, Szturmowcy zdobyli pierwszy punkt na wiosnę.

Szturmowcy – FSC Braga 2:2 (0:0)
 32’ Sebastian Cepiński, 33’ Piotr Gibas – 23’ Mateusz Gajewski, 29’ Aleks Glabus
 3-5
 Karol Gracz (Szturmowcy)

3. WL Liga: Pierwsza wygrana Stoczniowca

W pierwszym trzecioligowym pojedynku spotkały się zespoły, które na wiosnę jeszcze nie wygrały. Lepiej rozpoczął Stoczniowec. Do siatki w 7. minucie trafił Karol Donarski. Na kolejnego gola czekaliśmy pół godziny. Była to bramka wyrównującą, którą po efektownym uderzeniu zdobył zawodnik Szturmowców, Marek Małecki. Stoczniowiec nie rozpamiętywał za długo tego gola i minutę przed zakończeniem zawodów strzelił zwycięskiego gola. Bohaterem został Nikodem Szarata, który zapewnił Stoczniowcom premierowe zwycięstwo w wiosennej edycji.

Po kapitalnym otwarciu sezonu nie ma już śladu. CSM II Fresh Cargo przegrał czwarty mecz z rzędu i spadł na przedostatnie miejsce w tabeli. W czwartkowy wieczór zdecydowanie lepszy okazał się PRZ. Niebiesko-białych do zwycięstwa poprowadził Michał Wyrwa, który cztery razy pokonał bramkarza Fresh Cargo. Koledzy z zespoły dołożyli kolejne cztery trafienia i mecz ostatecznie zakończył się wygraną 8:2. PRZ awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji. Ma tyle samo punktów co Koleje Wielkopolskie i ICPen, ale jeden mecz więcej rozegrany.

Szturmowcy II – Stoczniowiec 1:2 (0:1)
 37’ Marek Małecki – 7’ Karol Donarski, 39’ Nikodem Szarata
 0-7
 Nikodem Szarata (Stoczniowiec)

CSM II Fresh Cargo – PRZ 2:8 (1:3)
 19’ Dariusz Grzesiński, 33’ Tomasz Szczerbiak – 5’ 26’ 32’ 36’ Michał Wyrwa, 10’ Marcin Kordus, 13’ Tomasz Łagodziński, 28’ Marcin Hamerliński, 29’ Paweł Nochelski