Image video hosting by TinyPic
Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic

Powrót do listy wiadomości

Najnowsze wiadomości

13 kwiecień 2018

Cenne trzy punkty wicemistrzów

W najciekawszym meczu czwartkowej kolejki Midel pokonał Poznaniaków 2:1. Pierwszy punkt na wiosnę zdobyli Szturmowcy, pierwszą wygraną odnieśli Stoczniowcy. PRZ dogonił w tabeli Koleje Wielkopolskie i ICPen. 

http://s2.ifotos.pl/img/2WLjpgspp_qnwhpnx.jpg

1. WL Liga: Ważna wygrana Midela

Bardzo ważne trzy punkty zgarnął Midel, który przed meczem z Poznaniakami nie był w dobrej sytuacji. Każda kolejna strata punktów mogłaby mieć spory wpływ na dalsze losy wicemistrzów, którzy wówczas mieliby problem z załapaniem się do grupy mistrzowskiej. Udało im się wygrać. Zwycięstwo zapewnili sobie w 38. minucie, kiedy na listę strzelców wpisał się Radosław Lamch. Dwanaście minut wcześniej na prowadzenie, za sprawą Grzegorza Olejniczaka, wyszli Poznaniacy,. Wyrównał najlepszy na boisku Bartosz Szpalik. Midel wygrał 2:1, awansował na pozycję lidera, ale będzie miał spore problemy aby ją utrzymać. 

 Poznaniacy – Midel 1:2 (0:0)
 26’ Grzegorz Olejniczak – 33’ Bartosz Szpalik, 38’ Radosław Lamch
 Michał Siatkowski (Poznaniacy)
 4-5
 Bartosz Szpalik (Midel)

2. WL Liga: Niebiezpieczne 2:0

Gdy Aleks Glabus w 29. minucie strzelił gola na 2:0 wydawało się, że nic nie powstrzyma Bragi w drodze po fotel lidera. Prowadzenie różnicą dwóch bramek jest jednak niebezpieczne, co potwierdził pojedynek FSC ze Szturmowcami. Pomarańczowo-czarni odpowiedzieli w 32. i 33. minucie. Najpierw kontaktowego gola zdobył Sebastian Cepiński, a chwilę później kapitalne zagranie Karola Gracza wykorzystał Piotr Gibas. Do końca spotkania obie drużyny miały swoje okazje, ale bramkarze byli bezbłędni. Wynik nie uległ zmianie. Braga nie wykorzystała pierwszej szansy w tej kolejce na wskoczenie na pierwsze miejsce, Szturmowcy zdobyli pierwszy punkt na wiosnę. 

 Szturmowcy – FSC Braga 2:2 (0:0)
 32’ Sebastian Cepiński, 33’ Piotr Gibas – 23’ Mateusz Gajewski, 29’ Aleks Glabus
 3-5
 Karol Gracz (Szturmowcy)

3. WL Liga: Pierwsza wygrana Stoczniowca

W pierwszym trzecioligowym pojedynku spotkały się zespoły, które na wiosnę jeszcze nie wygrały. Lepiej rozpoczął Stoczniowec. Do siatki w 7. minucie trafił Karol Donarski. Na kolejnego gola czekaliśmy pół godziny. Była to bramka wyrównującą, którą po efektownym uderzeniu zdobył zawodnik Szturmowców, Marek Małecki. Stoczniowiec nie rozpamiętywał za długo tego gola i minutę przed zakończeniem zawodów strzelił zwycięskiego gola. Bohaterem został Nikodem Szarata, który zapewnił Stoczniowcom premierowe zwycięstwo w wiosennej edycji. 

Po kapitalnym otwarciu sezonu nie ma już śladu. CSM II Fresh Cargo przegrał czwarty mecz z rzędu i spadł na przedostatnie miejsce w tabeli. W czwartkowy wieczór zdecydowanie lepszy okazał się PRZ. Niebiesko-białych do zwycięstwa poprowadził Michał Wyrwa, który cztery razy pokonał bramkarza Fresh Cargo. Koledzy z zespoły dołożyli kolejne cztery trafienia i mecz ostatecznie zakończył się wygraną 8:2. PRZ awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji. Ma tyle samo punktów co Koleje Wielkopolskie i ICPen, ale jeden mecz więcej rozegrany. 

 Szturmowcy II – Stoczniowiec 1:2 (0:1)
 37’ Marek Małecki – 7’ Karol Donarski, 39’ Nikodem Szarata
 0-7
 Nikodem Szarata (Stoczniowiec)

 CSM II Fresh Cargo – PRZ 2:8 (1:3)
 19’ Dariusz Grzesiński, 33’ Tomasz Szczerbiak – 5’ 26’ 32’ 36’ Michał Wyrwa, 10’ Marcin Kordus, 13’ Tomasz Łagodziński, 28’ Marcin Hamerliński, 29’ Paweł Nochelski
 Dariusz Grzesiński (CSM II Fresh Cargo)
 4-2
 Michał Wyrwa (PRZ)

Pokaż wiadomości