16 kwiecień 2018

Fajerwerkowo na szóstkę, W13 liderem

Bardzo dobry występ Fajerwerkowa, które zdobywa sześć punktów w dwóch pojedynkach. Volkswagen-Odlewnia wygrywa pierwszy mecz na wiosnę. Koleje Wielkopolskie i PCB wygrywają swoje mecze i przewodzą w grupie B trzeciej ligi. W grupie A na fotel lidera wskoczyło W13.

2. WL Liga: Szóstka Fajerwerkowa.pl

Volkswagen na mecz z kolorujeMY przybył w sześciu, ale przed początkiem spotkania, z uwagi na kontuzję jednego z zawodników, był zmuszony stanąć naprzeciw rywala w pięciu. Biało-czarni widząc problem Odlewni zachowali się fair-play i wyrównali skład. Po pierwszej odsłonie wygrywał Volkswagen. Prowadzenie dał Łukasz Kaczmarek. Na tą bramkę odpowiedział Adrian Adamczyk, ale na przerwę Odlewnia schodziła z przewagą jednego gola, którego w 14. minucie zdobył Jakub Chyży. Napastnik niebiesko-białych dał popis w drugiej części, w której trzy razy pokonał golkipera kolorujeMY. Biało-czarnych stać było jeszcze na wyrównujące trafienie. W 26. minucie Robert Nadratowski strzelił drugiego gola i zmienił wynik na 2:2. Następnie oglądaliśmy trafienia Chyżego, który wyprowadził VW na dwubramkowe prowadzenie. Udało się je utrzymać do końca spotkania. Odlewnia wygrała 6:4.

Niedzielną kolejkę zakończyły dwa pojedynki z udziałem Fajerwerkowa.pl. W pierwszym spotkaniu Pirotechnicy okazali się minimalnie lepsi od Gietewu. Wygrali po trafieniu debiutującego w żółto-czarnych barwach Marcela Linki, który 120 sekund po rozpoczęciu drugiej części wyprowadził swój zespół na prowadzenie 2:1. Przed przerwą oglądaliśmy dwa gole. Pierwszego w 6 min zdobył Mariusz Majchrzak z Gietewu, a wyrównał cztery minuty później Damian Tafelski. Fajerwerkowo.pl w drugim spotkaniu poszło za ciosem i pokonało Bragę 4:2. Już w pierwszej odsłonie żółto-czarni wypracowali przewagę dwóch bramek. Po dwunastu minutach było już 3:0 dla Pirotechników po dwóch golach Linki i jednym trafieniu Tafelskiego. Nadzieje Bradze dał Mateusz Gajewski, który zdobył bramkę do szatni. Po zmianie stron dystans do jednego gola zmniejszył Piotr Błaszak, ale Fajerwerkowo potrzebowało minuty na odpowiedź. Bramkę pieczętującą zwycięstwo w 34 min zdobył Mateusz Bartkowiak. Fajerwerkowo w niedzielny wieczór dopisało sześć oczek i wskoczyło na trzecie miejsce w klasyfikacji, a co najważniejsze zrównało się punktami z prowadzącą dwójką – Remo i sklepzzegarkami.pl.

Volkswagen-Odlewnia – kolorujeMY 6:4 (2:1)
 14’ 27’ 28’ 39’ Jakub Chyży , 2’ Łukasz Kaczmarek, 35’ Michał Juskowiak – 8’ 40’ Adrian Adamczyk, 26’ Robert Nadratowski, 38’ Jarosław Primka
 1-4
 Jakub Chyży (Volkswagen-Odlewnia)

Fajerwerkowo.pl – Gietewu 2:1 (1:1)
 10’ Damian Tafelski, 22’ Marcel Linka – 6’ Mariusz Majchrzak
 Przemysław Latosi (Gietewu)
 3-1
 Damian Tafelski (Fajerwerkowo.pl)

Fajerwerkowo.pl – FSC Braga 4:2 (3:1)
 1’ 7’ Marcel Linka, 12’ Damian Tafelski, 34’ Mateusz Bartkowiak – 20’ Mateusz Gajewski, 33’ Piotr Błaszak
 4-2
 Marcel Linka (Fajerwerkowo.pl)

3. WL Liga: W13 nowym liderem grupy A, PCB wpada do ścisłej czołówki

PCB szybko zrehabilitował się za środową porażkę z Pocztowymi Krwinkami i szóstą kolejkę zakończył z trzypunktową zdobyczą. Fioletowi nie dali żadnych szans Wiarze, choć do przerwy wygrywali zaledwie 1:0. Przewagę mieli miażdżącą i kolejne gole były kwestią czasu. Worek z bramkami rozwiązał się po zmianie stron. Pięć goli strzelił Marcin Przybysz, który poprowadził swój zespół do efektownej wygranej. PCB zwyciężył 9:1 i został wiceliderem grupy B.

Czwarte zwycięstwo na wiosnę odniosły Koleje Wielkopolskie, które po zaciętym spotkaniu pokonały Africanę FC. Więcej niż goli oglądaliśmy żółtych kartek. Arbiter spotkania aż pięciokrotnie musiał sięgać do kieszonki. Bohaterem Kolejarzy został Leszek Biały, który na wiosnę nie zawodzi. Bramkarza Africany pokonał dwa razy, a swój dorobek bramkowy powiększył do siedemnastu trafień.

Bardzo blisko wygranej była PWW Banda, która we wcześniejszych spotkaniach obecnej kampanii trzykrotnie przegrywała. Zespół z Winograd dwukrotnie w meczu przeciwko Green Speed Express wygrywał dwiema bramkami. Do przerwy nie udało się utrzymać przewagi. PWW wygrywało po golach Dominika Jaxa i Krzysztofa Marciniaka, ale GSE wyrównał dzięki trafieniom Patryka Torza i Damiana Świderskiego. Po zmianie strona oba zespoły wymieniły się ciosami i po pół godzinie gry było 3:3. W 33. i 34. minucie Jax i Dariusz Foltyn dali PWW prowadzenie 5:3. Ostatnie słowa należały do Green Speed Express. Trzy minuty przed końcem gola kontaktowego zdobył Torz, a w 39. minucie punkt GSE zapewnił Sebastian Pięta.

Liderem grupy A po sześciu kolejkach został W13, który na koniec trzecioligowych zmagań w kończącym się tygodniu ograł MMP. Mecz nie należał do łatwych. MMP w piątej minucie objęło prowadzenie za sprawą Adama Hoedke. Ten sam zawodnik trafił też pięć minut po wznowieniu gry w drugiej odsłonie, ale tym razem wyrównał stan gry. Wcześniej przed końcem pierwszej części dwukrotnie golkipera MMP pokonał Dominik Tomczak. Napastnik W13 wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie w 28. minucie, gdy skompletował hattricka. Do końca pojedynku zespół z Wilczaka zdobył jeszcze dwa gole – trafili Kamil Ancan i Jakub Świergiel – i ostatecznie pokonał MMP 5:2.

Drugiego walkowera w tym sezonie oddała Torpeda Koninko. Najsłabszy zespół grupy A dotarł na boisko MDK w czteroosobowym zestawieniu, w którym nie mógł rozegrać spotkania. Sędzia odgwizdał koniec meczu, a trzy darmowe punkty trafiły na konto Archiwum X. Torpeda, jeśli nie chce zostać usunięta z rozgrywek nie może pozwolić sobie na kolejnego walkowera.

PCB – Wiara 9:1 (1:0)
 22’ 29’ 31’ 32’ 35’ Marcin Przybysz, 33’ 40’ Maciej Sady, 11’ Marcin Sobik, 30’ Piotr Błażejewski – 36’ Bartosz Chmielewski
 0-2
 Marcin Przybysz (PCB)

Africana FC – Koleje Wielkopolskie 0:2 (0:1)
 5’ 32’ Leszek Biały
 Jakub Przewoźny, Dawid Mikołajczak (obaj Africana FC), Tomasz Drozdowski, Tomasz Kiełbowicz (obaj Koleje Wielkopolskie)
  Dawid Mikołajczak (Africana FC, za drugą żółtą kartkę)
 3-1
 Leszek Biały (Koleje Wielkopolskie)

PWW Banda – Green Speed Express 5:5 (2:2)
 3’ 33’ Dominik Jax, 27’ 34’ Dariusz Foltyn, 13’ Krzysztof Marciniak – 16’ 37’ Patryk Torz, 18’ Damian Świderski, 21’ Patryk Chmielewski, 39’ Sebastian Pięta
 3-2
 Patryk Torz (Green Speed Express)

MMP – W13 2:5 (1:2)
 5’ 25’ Adam Hoedke – 17’ 19’ 28’ Dominik Tomczak, 32’ Kamil Ancan, 38’ Jakub Świergiel