Image video hosting by TinyPic
Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic

Powrót do listy wiadomości

Najnowsze wiadomości

23 kwiecień 2018

Co nas czeka w ósmej kolejce

EW kontra Midel – to zdecydowanie najważniejsze wydarzenie ósmej kolejki wiosennej kampanii. Pojedynek na szczycie elity zostanie rozegrany we wtorek o godzinie 20:55. Na drugim froncie najciekawiej zapowiada się ostatni piątkowy mecz, w którym Remo zmierzy się z Fajerwerkowem.pl. W trzeciej lidze na pierwszy plan pcha się środowe starcie PCB i Kolei Wielkopolskich. 

http://s2.ifotos.pl/img/2WLjpgspp_qnwhpnx.jpg

1. WL Liga: Mistrz zmierzy się z wicemistrzem

Pojedynki w pierwszej lidze odbędą się w poniedziałek i wtorek. Na początek czeka nas starcie SSL Grant z Pobiedzikami. Ci pierwsi po siedmiu seriach zajmują pozycję wicelidera, a w pojedynku z pomarańczowo-czarnymi staną przed szansą na awans na pierwszą lokatę. Potrzebują do tego minimum dwubramkowej wygranej, która jest jak najbardziej realna. Pobiedziki mają słabszy skład niż w poprzednich edycjach, a niedzielny mecz z OPL wygrali głównie przez problemy kadrowe rywala. 

We wtorek, w przypadku awansu SSL Grant na fotel lidera, może nastąpić kolejna zmiana na pierwszym miejsce. Swój mecz rozegra obecny przodownik tabeli – EW. Pasy czeka jednak bardzo trudne zadanie, gdyż rywalem będzie Midel. Wicemistrzowie zajmują trzecie miejsce, ale nie mogą sobie pozwalać na kolejne wpadki, których mają już dwie. Wygrana nad Pasami pozwoli im zrównać się punktami z mistrzem, a co najważniejsze wyprzedzić ich w klasyfikacji. W poprzednim sezonie dwa mecze zakończyły się wygraną EW i remisem. 

Przed i po hicie kolejki odbędą dwa mecze z udziałem czterech ostatnich ekip. O 20:10 rozpocznie się potyczka OPL Team-u z Seagulls United. Oba zespoły czekają na pierwsze zwycięstwo, które pomoże złapać oddech, a przede wszystkim stanie się bodźcem do ruszenia w pościg za ścisłą czołówką. Po szlagierze na boisko wyjdą zawodnicy Poznaniaków i mateco Grunwald. W tym przypadku łatwo wskazać faworyta, którym są byli mistrzowie WL Ligi. Beniaminek obecnie zajmuje ostatnie miejsce i jest głównym kandydatem do spadku.  

Kto z kim w 8. kolejce?

23.04, godz. 20:30 – SSL Grant (2.) – Pobiedziki (5.) | poprzednie 3 mecze: 2:5, 3:3, 3:3
24.04, godz. 20:10 – OPL Team (8.) – Seagulls United (7.) | poprzednie 3 mecze: 7:8, 3:3, 1:4
24.04, godz. 20:55 – Midel (3.) – EW (1.) | poprzednie 3 mecze: 1:1, 3:6
24.04, godz. 21:35 – Poznaniacy (6.) – mateco Grunwald (9.) | nie grali

Pauzuje: Merganes

2. WL Liga: Fajerwerkowo powstrzyma Remo?

Najciekawszy mecz odbędzie się na koniec kolejki. W piątkowy wieczór o godzinie 21:15 rozpocznie się pojedynek liderującego w grupie A Remo z drugim Fajerwerkowem.pl. Obie drużyny na koncie mają tyle samo punktów, ale jeden mecz więcej rozegrany mają Pirotechnicy, dla których to spotkanie jest bardzo ważne. Zwycięstwo pozwoli awansować na pierwsze miejsce, a co najważniejsze pozwoli na ucieczkę czyhających na błąd rywali z grupy pościgowej. Remo na wiosnę nie tylko nie zaznało jeszcze goryczy porażki, ale nie straciło choćby punktu. Ich zwycięska passa trwa od 12 października zeszłego roku. Do piątkowego meczu liczba wygranych z rzędu wynosi – 11.

W pozostałych meczach grupy A będzie równie ciekawie. Trzecia Braga, która ma najwięcej rozegranych spotkań, w czwartek zmierzy się z Onymi. Będzie to pojedynek o przysłowiowe sześć oczek. Oni zajmują piąte miejsce z czterema punktami straty do FSC. Równie ważny mecz czeka Ślusarzy i Poznańskie Orły, którzy bezpośrednie starcie mają zaplanowane na środę. Pojedynek może dać odpowiedź na pytanie, która drużyna może powalczyć o awans do grupy mistrzowskiej, a którą czeka walka maksymalnie o środek tabeli. 

Przed hitem drugiej ligi, również w piątek, spotkają się ze sobą sklepzzegarkami.pl i Szturmowcy. Ci pierwsi zagrają o zrównanie się, choć na chwilę, z prowadzącą dwójką. Pomarańczowo-czarni muszą skupić się na grze o utrzymanie. Dla nich każda zdobycz punktowa może być kluczowa w ostatecznym rozrachunku. W tej kolejce pauzuje Gietewu, do którego Szturmowcy tracą trzy punkty, a mecz między sobą czeka Junikowo i Tornado Ognik Derby Grunwaldu rozpoczną ósmą kolejkę w grupie A i będą pojedynkiem o sześć punktów. Obecnie w lepszych nastrojach jest Tornado, które w ostatniej kolejce gładko ograło Onych. Junikowo w poprzedniej serii poniosło dwie porażki. 

Czas na grupę B, a w niej również odbędzie się pięć meczów. Pauzować będzie 2KS i EXS. Brak gry tych pierwszych będą chciały wykorzystać Zmarnowane Talenty, które w środę zagrają z niewygodnym kolorujeMY. Czerwono-czarni nad trzecim miejscem nie gwarantującym udziału w grupie mistrzowskiej mają już pięć punktów przewagi, a mogą ją powiększyć nawet do siedmiu oczek. Taka możliwość z pewnością wpłynie mobilizująco na Zmarnowanych. Dlaczego do siedmiu, a nie do ośmiu? Dzień przed meczem Talentów zagrają trzeci Gold FC z czwartym Atletico Blumarina. Obie drużyny w ostatnich dniach nie zachwyciły. GFC przegrał wyraźnie z Volkswagenem-Odlewnią, a spadkowicz z elity uległ liderom – Zmarnowanym Talentom i 2KS. Kto wygra ten pozostanie w grze o grupę mistrzowską. Przegrany nie wypadnie z wyścigu po dwie pierwsze lokaty, ale bardzo mocno skomplikuje sobie sytuację w tabeli. 

Bardzo ciekawie zapowiada się starcie Fabryki Burgerów z Volkswagenem-Odlewnią. Złocisto-czarni wygrali ostatnie trzy mecz, VW w poprzedniej kolejce jako pierwszy pokonał Gold FC. Obie drużyny czołówkę mają na wyciągnięcie ręki, ale żeby do niej wskoczyć muszą wygrać czwartkową potyczkę. 

W grupie B grać będzie też dół tabeli. O pierwsze punkty powalczą w bezpośrednim starciu dwie ostatnie drużyny – LED Lighting Team i Zopan. Taki sam cel przyświecać będzie Fyrtlowi Północ w pojedynku z CSM-em, który w dwóch meczach odniósł już jedną wygraną.

Kto z kim w 8. kolejce?

Grupa A

23.04, godz. 21:15 – KS Junikowo (10.) – Tornado Ognik (9.) | nie grali
25.04, godz. 21:15 – FC Ślusarze (6.) – Poznańskie Orły (7.) | nie grali
26.04, godz. 21:15 – Oni (5.) – FSC Braga (3.) | nie grali
27.04, godz. 19:45 – sklepzzegarkami.pl (4.) – Szturmowcy (11.) | poprzednie 3 mecze: 3:2
27.04, godz. 21:15 – Fajerwerkowo.pl (2.) – Remo (1.) | nie grali

Pauzuje: Gietewu

Zagrożeni pauzą za trzecią żółtą kartkę: Damian Krzyżaniak (sklepzzegarkami.pl)

Grupa B

24.04, godz. 19:30 – Gold FC (3.) – Atletico Blumarina (4.) | poprzednie 3 mecze: 4:12
25.04, godz. 19:45 – Fyrtel Północ (10.) – CSM (9.) | poprzednie 3 mecze: 5:4
25.04, godz. 20:45 – Zopan (12.) – LED Lighting Team (11.) | nie grali
25.04, godz. 21:30 – Zmarnowane Talenty (1.) – kolorujeMY (6.) | poprzednie 3 mecze: 3:4, 7:1, 8:4
26.04, godz. 19:45 – Fabryka Burgerów (5.) – Volkswagen-Odlewnia (7.) | poprzednie 3 mecze: 4:2

Pauzuje: 2KS, EXS

3. WL Liga: PCB z Kolejami Wielkopolskimi w meczu kolejki trzeciej ligi

WM, Lechitę.net i W13 czekają pojedynki z zespołami z dolnych rejonów tabeli. Najtrudniejsze zadanie będą mieć Lechitowcy, którzy zagrają ze Spiski Team. Czarno-żółci w ostatnim meczu zmobilizowali się i gładko ograli drugi zespół Szturmowców. Gdy pojawią się w tym samym składzie na meczu z reprezentantami serwisu to mają szansę sprawić niespodziankę. Lechita, po spadku z drugiej ligi, spisuje się jednak bardzo dobrze i to on jest zdecydowanym faworytem tej potyczki. Podobnie jak WM w pojedynku ze Stoczniowcem i W13 z SHP Torpedą Koninko. Obie ekipy przegrały swoje ostatnie mecze i dały nadzieje rywalom na włączenie się do gry o grupę mistrzowską. W ósmej serii WM i W13 powinny się zrehabilitować. 

Szansę na pierwsze punkty mają MMP i Szturmowcy II. Rezerwy pomarańczowo-czarnych, podobnie jak ich rywale na koncie mają okrągłe zero. Zespół, który ma większe szanse na zgarnięcie pełnej puli ciężko wskazać, bo oba zespoły grają na wiosnę słabo. 

Pełny zestaw pojedynków odbędzie się w grupie B. Tam nikt nie będzie odpoczywał. Na pierwszy plan wysuwa się starcie Kolei Wielkopolskich z PCB. Będzie to hit kolejki w trzeciej lidze, a odbędzie się w środowy wieczór. Różnica między obiema ekipami jest minimalna i wynosi zaledwie jeden punkt przy równej liczbie spotkań. Dla ICPen-u najlepszym rozwiązaniem będzie remis, oczywiście przy zwycięstwie czerwono-białych w poniedziałkowym boju przeciwko Green Speed Express. Ten mecz rozpocznie ósmą kolejkę WL Ligi. ICPen może na kilka dni wypracować sobie przewagę nawet sześciu punktów. 

W czołówce po ostatniej wygranej znalazł się Bergerat Monnoyeur, który nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Beniaminek zmierzy się z Africaną i w przypadku wygranej może na dłużej zadomowić w okolicach podium. Stracić dystansu do czołówki nie będzie chciał również PRZ, który rozegra ważny pojedynek z sąsiadem w tabeli – Curtis Health Caps. CHC poniósł do tej pory jedną porażkę, gdy musiał uznać wyższość obecnego lidera.

W dole tabeli odbędą się dwa bezpośrednie starcia. Wiara zagra z Pocztowymi Krwinkami, a PWW Banda zmierzy się z CSM II Fresh Cargo. Zwycięstwa pozwolą na chwilowe wydostanie z ostatnich miejsc, a w przypadku Krwiodawców nawet na awans do środka klasyfikacji. O pierwsze zwycięstwo na wiosnę powalczy PWW, które zajmuje ostatnią lokatę. 

Kto z kim w 8. kolejce?

Grupa A

24.04, godz. 20:00 – WM (3.) – Stoczniowiec (8.) | poprzednie 3 mecze: 0:5 (wo.), 3:1, 4:2
24.04, godz. 20:45 – Lechita.net (4.) – Spiski Team (7.) | poprzednie 3 mecze: 5:3, 10:3, 10:2
25.04, godz. 19:20 – SHP Torpeda Koninko (11.) – W13 (2.) | nie grali
27.04, godz. 20:30 – MMP (10.) – Szturmowcy II (9.) | nie grali

Pauzuje: Archiwum X, Avengers, Białe Krwinki

Grupa B

23.04, godz. 19:45 – ICPen (1.) – Green Speed Express (8.) | poprzednie 3 mecze: 12:4, 4:1
25.04, godz. 20:00 – PCB (3.) – Koleje Wielkopolskie (2.) | nie grali
25.04, godz. 20:30 – Wiara (11.) – Pocztowe Krwinki (9.) | nie grali
26.04, godz. 20:30 – Africana FC (7.) – Bergerat Monnoyeur (4.) | nie grali
26.04, godz. 20:00 – PWW Banda (12.) – CSM II Fresh Cargo (10.) | nie grali
26.04, godz. 21:00 – PRZ (5.) – Curtis Health Caps (6.) | poprzednie 3 mecze: 4:6

Zagrożeni pauzą za trzecią żółtą kartkę: Dariusz Grzesiński, Tomasz Szczerbiak (obaj CSM II Fresh Cargo)
Pauzują za kartki: Adrian Czysz (PCB, 3 mecze pauzy)

Pokaż wiadomości