Image video hosting by TinyPic
Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic

Powrót do listy wiadomości

Najnowsze wiadomości

7 maj 2018

Co nas czeka w dziewiątej kolejce?

Wracamy po długiej przerwie spowodowanej majówką, która w tym roku trwała aż dziewięć dni. Nie będzie to jednak pełna kolejka. W tym tygodniu królować będzie przede wszystkim walka Kolejorza o mistrzostwo Polski, w związku z tym nie rozegramy meczów w środę i niedzielę. W pozostałe dni czekają nas jednak niemałe emocje, związane głownie z walką o grupy mistrzowskie. 

http://s2.ifotos.pl/img/2WLjpgspp_qnwhpnx.jpg

1. WL Liga: Midel z SSL Grant w meczu na szczycie

W pierwszej lidze rozegrane zostaną cztery starcia. Pauzować będzie EW, które ma spore szanse na utrzymanie się na fotelu lidera. Ich najgroźniejszy rywal zmierzy się w meczu  kolejki z trzecim SSL Grant. Midel jeśli myśli o awansie na pierwsze miejsce musi wygrać ten pojedynek minimum pięcioma golami. SSL Grant łatwo skóry nie sprzeda i będzie chciał zrehabilitować się za ostatnią przegraną z Pobiedzikami. Jesienią w meczu pomiędzy obiema ekipami padł remis 3:3. 

Ważny mecz zagrają Poznaniacy, którzy początku sezonu nie zaliczą do udanych. Sześć punktów w czterech meczach to dorobek zdecydowanie poniżej ich oczekiwań. Szansę na poprawę będą mieli we wtorek, gdy spotkają się z będącym w budowie OPL Team-em. Poprzednie dwa spotkania kończyły się identycznym wynikiem – zwycięstwami Poznaniaków 8:4.

Dwa spotkania w dziewiątej kolejce zagra mateco Grunwald. We wtorkowy wieczór powalczy o pierwszą wygraną z sąsiadem w tabeli – Seagulls United, a trzy dni później ponownie spotka się z Merganesem, czyli drugim beniaminkiem, z którym jesienią rywalizował o awans do elity. W poprzednim sezonie mistrz drugiej ligi okazał się zdecydowanie lepszy wygrywając 9:1. 

Kto z kim w 9. kolejce?

07.05, godz. 21:15 – Midel (2.) – SSL Grant (3.) | poprzednie 3 mecze: 3:3, -. -
08.05, godz. 19:30 – OPL Team (7.) – Poznaniacy (5.) | poprzednie 3 mecze: 4:8, 4:8, -
08.05, godz. 21:35 – Seagulls United (8.) – mateco Grunwald (9.) | poprzednie 3 mecze: 0:8, -, -
11.05, godz. 20:15 – mateco Grunwald (9.) – Merganes (6.) | poprzednie 3 mecze: 1:9, -, -

2. WL Liga: Kto dalej w grze o grupę mistrzowską?

Powstrzymać Remo będą próbowali Ślusarze, którzy po poprzednim bardzo dobrym sezonie w obecnym spisują się przeciętnie. Złapią oddech i zbliżą się do czołówki jeśli uporają się ze znakomitym beniaminkiem, a to będzie bardzo ciężkim zadaniem. O podobną stawkę powalczą sąsiedzi w tabeli - Poznańskie Orły, które spodziewać się mogą zdecydowanie łatwiejszej przeprawy. Ich rywalem będą ostatni Szturmowcy. 

Najciekawszym meczem w grupie A będzie pojedynek drugiego sklepzzegarkami.pl z czwartą Bragą. Pomiędzy obiema drużynami jest zaledwie punkt różnicy. W przypadku wygranej Zegarki umocnią się na pozycji wicelidera, którą mogą także stracić jeśli przegrają z byłym pierwszoligowcem. 

Ważny mecz w kontekście walki o uniknięcie grupy spadkowej czeka Gietewu i Tornado. Faworyta ciężko wskazać. Główną rolę mogą odegrać bramkarze obu zespołów. Adam Czerniak jest jednym z lepszych golkiperów na WL Lidze, a jego vis-a-vis Norbert Tyrajski, jeśli się pojawi między słupkami, z pewnością pokaże swoje ogromne doświadczenie. 

Spore emocje czekają nas w grupie B. Bezpośrednie pojedynki zagra ścisła czołówka. Oba te spotkania odbędą się we wtorek. Na początek Atletico zmierzy się z Fabryką Burgerów, a następnie, chwilę po zakończeniu tego starcia, naprzeciw siebie staną 2KS i Gold FC. Będą to pojedynki o przysłowiowe sześć punktów – zwycięzcy pozostaną w grze o grupę mistrzowską, przegrani z tej walki odpadną. Wszystkiemu przyglądać się będą z boku, pauzujące w tej serii, Zmarnowane Talenty, którym najbardziej odpowiadać będę podziały punktów. 

W pozostałych dwóch spotkaniach stawką będzie ucieczka z dolnych rejonów tabeli. Przy dobrych wiatrach w walkę o czołowe lokaty może włączyć się Volkswagen-Odlewnia, ale najpierw musi zdobyć trzy punkty w meczu z podrażnionym CSM-em, który po dobrym początku i zwycięstwie na inaugurację poległ w dwóch kolejnych bojach. Pierwszych punktów szukać będzie za to LED Lighting Team, którego czeka trudna przeprawa z EXS. Porażka mocno skomplikuje sytuację Ledów, obecnie będących czerwoną latarnią ligi. 

Kto z kim w 9. kolejce?

Grupa A

08.05, godz. 20:45 – FC Ślusarze (6.) – Remo (1.) | nie grali
10.05, godz. 21:00 – Szturmowcy (11.) – Poznańskie Orły (7.) | nie grali
11.05, godz. 19:30 – sklepzzegarkami.pl (2.) – FSC Braga (4.) | poprzednie 3 mecze: 0:5, -, -
11.05, godz. 21:00 – Gietewu (9.) – Tornado Ognik (10.) | nie grali

Grupa B

08.05, godz. 20:10 – Fabryka Burgerów (4.) – Atletico Blumarina (3.) | nie grali
08.05, godz. 20:55 – 2KS (2.) – Gold FC (5.) | poprzednie 3 mecze: 0:8, -, -
10.05, godz. 19:30 – Volkswagen-Odlewnia (7.) – CSM (10.) | poprzednie 3 mecze: 0:5, 6:4, -
10.05, godz. 21:00 – EXS (8.) – LED Lighting Team (12.) | nie grali

3. WL Liga: PCB walczy o lidera, ICPen broni pierwszego miejsca

Już na początku dziewiątej serii dojdzie do szlagieru, w którym pierwszy ICPen zmierzy się PCB. Lider w tym sezonie jeszcze nie zaznał smaku porażki i pewnie zmierza po grupę mistrzowską. Spadkowicz na swoim koncie ma już jedną przegraną, przez którą traci do ICPen-u trzy punkty. W przypadku wygranej PCB wskoczy na pierwsze miejsce i będzie miał przewagę nad czerwono-białymi w postaci lepszego bilansu bezpośrednich spotkań. Lider na wiosnę odniósł już sześć wygranych, a ostatni raz z boiska pokonany schodził w zeszłym roku – 12 października, kiedy musiał uznać wyższość Remo. 

Dzień później w grupie B dojdzie do starcia dwóch najsłabszych zespołów. O ucieczkę z ostatniego miejsca powalczą CSM II Fresh Cargo i Wiara. Obie ekipy w tym sezonie wygrały raz, na samym początku przygody z obecną kampanią. Bardzo ważny mecz czeka Curtis Health Caps, który w czwartkowy wieczór zagra w meczu o być albo nie być z PWW Bandą. Zielono-czarni nadal mają szansę na walkę o grupę mistrzowską, ale muszą pojedynek z dziesiątym zespołem wygrać. Każdy inny wynik praktycznie zamknie drogę po awans do drugiej ligi. 

W grupie B odbędą się trzy pojedynki, w grupie A zaledwie dwa. Białe Krwinki zagrają o ścisłą czołówkę z rezerwami Szturmowców. W poniedziałkowy wieczór mogą zmniejszyć dystans do lidera do zaledwie trzech oczek. Jesienią Białe pokonały swojego rywala 4:3. Z pewnością mniejsze emocje towarzyszyć będą pojedynkowi Stoczniowców z Torpedą. Ci pierwsi są zdecydowanym faworytem tej potyczki i każdy inny wynik niż wygrana będzie sensacją. 

Kto z kim w 9. kolejce?

Grupa A

07.05, godz. 21:15 – Białe Krwinki (5.) – Szturmowcy II (8.) | poprzednie 3 mecze: 4:3, -, -
08.05, godz. 20:00 – Stoczniowiec (9.) – SHP Torpeda Koninko (11.) | nie grali

Grupa B

07.05, godz. 19:45 – PCB (2.) – ICPen (1.) | nie grali
10.05, godz. 20:15 – CSM II Fresh Cargo (11.) – Wiara (12.) | nie grali
10.05, godz. 20:15 – Curtis Health Caps (5.) – PWW Banda (10.) | nie grali

Pokaż wiadomości