Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic

Image video hosting by TinyPic

14 maj 2018

Bez pucharowych niespodzianek

Trzech pierwszoligowców i jeden spadkowicz z elity – taki zestaw czterech zespołów awansował do 1/8 finału. O ćwierćfinał powalczą OPL Team, Pobiedziki, SSL Grant i KS Junikowo.

Grupa E: Trzecioligowcy wygrywają grupę

O zwycięstwie w grupie E zadecydował jeden pojedynek, w którym PRZ pokonał CSM. W 12-minutowym spotkaniu padło aż sześć goli. Po dziewięciu minutach było już po meczu. PRZ prowadził 4:0, ale nie ustrzegł się błędów i ostatecznie wygrał różnicą dwóch goli. Na pozostałe dwa spotkanie nie dojechało kolorujeMY, czyli faworyt grupy E.

CSM – PRZ 2:4
  10’ Mateusz Opuchowicz, 11’ Łukasz Sałata – 1’ Krzysztof Piechowiak, 2’ Marcin Hamerliński, 4’ Michał Wyrwa, 9’ Paweł Nochelski
  2-2

Grupa F: Jedna bramka zadecydowała

Od kilku lat pojedynki Junikowa z Pobiedzikami wkomponowały się na stałe w krajobraz pierwszej ligi. Zmienił to jesienny sezon, podczas którego Junikowanie musieli przełknąć gorycz spadku. Pojedynek pomiędzy obiema ekipami odbył się też na wiosnę, ale potrzebne było do tego udane losowanie Pucharu WL Ligi. Tą rywalizację wygrały Pobiedziki, dzięki bramce Arkadiusz Siejka w 10. minucie. Do 1/16 finału awansowały obie drużyny, gdyż na boisko MDK nie dotarł Volkswagen-Odlewnia.

KS Junikowo – Pobiedziki 0:1
  10’ Arkadiusz Siejek
  0-0

Grupa K: ICPen i PWW awansują z grupy trzecioligowców

Pełny zestaw spotkań w sobotę odbył się tylko w grupie K, w której zagrały trzy zespoły z grupy B trzeciej ligi: PCB, ICPen i PWW Banda. Zdecydowanymi faworytami były dwie pierwsze ekipy, które miały okazję w poniedziałek zmierzyć się w lidze. Wówczas PCB wysoko ograł czerwono-białych 7:0. W pucharowej rozgrywce było inaczej. ICPen trzy minuty przed końcem objął prowadzenie po golu Piotr Marka i nie oddał go do końcowego gwizdka. Po tej porażce było niemal pewne, że PCB odpadnie z dalszej rywalizacji. Wcześniej Fioletowi zaledwie zremisowali z PWW 1:1, więc o dalszej grze w Pucharze WL Ligi musiał zadecydować ostatni grupowy mecz. PCB musiało liczyć na przynajmniej dwubramkową porażkę winogradzian. Ostatecznie pojedynek zakończył się bezbramkowym remisem, który wprowadził ICPen i PWW do 1/16 finału.

PCB – PWW Banda 1:1
  5’ Tomasz Rataj – 9’ Jarosław Rydz
  1-1

ICPen – PCB 1:0
  9’ Piotr Marek
  2-1

PWW Banda – ICPen 0:0
  2-3

Grupa L: Karne zadecydowały o pierwszym miejscu

W grupie L do rywalizacji miało przystąpić dwóch pierwszoligowców i jeden przedstawiciel trzeciej ligi, który ostatecznie odpadł z gry jeszcze przed pierwszym gwizdkiem. Wiara nie dojechała, więc o zwycięstwie w grupie decydował jeden mecz pomiędzy SSL i OPL. Pojedynek zakończył się remisem 2:2. Punkt Grant uratował dzięki bramce Dariusza Stachowiaka w ostatniej minucie, którego trafienie doprowadziło do … jednej serii rzutów karnych. Tą wygrał właśnie SSL i wszedł do do 1/16 z pierwszej lokaty.

SSL Grant – OPL Team 2:2
  10’ Tadeusz Targoszyński, 12’ Dariusz Stachowiak – 7’ Bartosz Duda, 11’ Krystian Schreiber
  0-0

1/16 finału: Bez niespodzianek

Trzy pewne wygrane i jeden pojedynek, który zakończył się serią rzutów karnych. Oto obraz sobotnich meczów 1/16 finału. Różnicą pięciu goli wygrały Pobiedziki, które pokonały CSM 6:1. Dwa gole mniej zdobyło Junikowo odnosząc zwycięstwo 4:1 nad PRZ. Różnicą trzech bramek wygrał też SSL Grant, który nie dał szans PWW Bandzie. Najciekawiej było w starciu OPL Team-u z ICPen-em. Pierwszoligowiec prowadził 2:0, a trzy minuty przed końcem 3:1. Czerwono-biali do końca walczyli o dogrywkę. W 22. minucie złapali kontakt, a w ostatniej sekundzie strzałem głową bramkarza OPL pokonał Piotr Marek. Podczas dodatkowego czasu gry oba zespoły nie strzeliły bramki i o awansie musiały zdecydować rzuty karne. Po czterech seriach lepszy okazał się OPL, który wygrał 3:2.

KS Junikowo – PRZ 4:1 (2:0)
  1’ 7’ Filip Cybul, 15’ Patryk Olaszczyk, 18’ Janusz Ruga – 17’ Marcin Hamerliński
  2-3
  Filip Cybul (KS Junikowo)

Pobiedziki – CSM 6:1 (4:0)
  6’ 11’ 16’ Łukasz Kryszak, 3’ 18’ Jakub Drzewiecki, 12’ Sławomir Makowski – 14’ Mateusz Opuchowicz
  2-2
  Łukasz Kryszak (Pobiedziki)

OPL Team – ICPen 3:3 (1:0, 3:3) karne: 3:2
  3’ Przemysław Klemens, 14’ Sebastian Nawrot, 21’ Krystian Schreiber – 17’ 22’ Przemysław Tecław, 24’ Piotr Marek
  3-2
  Sebastian Nawrot (OPL Team)

SSL Grant – PWW Banda 3:0 (2:0)
  7’ Tadeusz Targoszyński, 12’ Hubert Tórz, 18’ Dariusz Stachowiak