15 maj 2018

Pobiedziki nadal niepokonane

Trzeci mecz, trzecie zwycięstwo i Pobiedziki awansują na podium. Wysokie wygrane Junikowa i Avengersów, którym udaje się wywalczyć pozycję lidera.

1. WL Liga: Pobiedziki dalej zaskakują

Znakomity start na wiosnę mają za sobą Pobiedziki. Do nowego sezonu pomarańczowo-czarni dołączyli bardzo późno i zagrali zaledwie trzy mecze. Wszystkie wygrali, dzięki czemu awansowali na ostatnie miejsce na podium. W poniedziałek na start dziesiątej serii pokonali Poznaniaków, którym bardzo mocno skomplikowała się sytuacja w tabeli. Po bramce Sławomira Makowskiego w 11. minucie kontrolowali przebieg gry nie pozwalając rywalom na wyrównanie. Pod koniec spotkania Poznaniacy dwukrotnie łapali kontakt z Pobiedzikami. Punktu nie udało się wywalczyć. Pomarańczowo-czarni wygrali różnicą dwóch goli.

Pobiedziki – Poznaniacy 5:3 (2:1)
 7’ 36’ Jakub Drzewiecki, 22’ 39’ Maciej Ciszewicz, 11’ Sławomir Makowski – 8’ Grzegorz Olejniczak, 32’ Jakub Kowalik, 38’ Mateusz Gozdek
  ?-?
  Sławomir Makowski (Pobiedziki)

2. WL Liga: Gładka wygrana Junikowa

Już po pierwszej części zakończyły się emocje w starciu Junikowa z Onymi. Zawodnicy grający w zielonych koszulkach na przerwę schodzili z prowadzeniem 5:0. Najważniejszym momentem było ostatnie sześć minut przed zmianą stron, kiedy Junikowaniem trafili cztery razy do siatki. W drugiej odsłonie padł jeden gol, na samym jej początku. Spadkowicz wygrał 6:0 i poprawił swoją lokatę o jedno miejsce.

KS Junikowo – Oni 6:0 (5:0)
 14’ 18’ Filip Cybul, 20’ 23’ Patryk Olaszczyk, 1’ Jan Borowiak, 16’ Dawid Norek
 Filip Cybul (KS Junikowo)
  2-4
  Dawid Norek (KS Junikowo)

3. WL Liga: Avengersi liderem

Avengersi wykorzystali znakomitą okazję do awansu na pierwsze miejsce i nie zawiedli. W pojedynku przeciwko Torpedzie zdobyli piętnaście goli, ekipie z Koninka pozwolając na dwa trafienia. Warto zaznaczyć, że aż czterech zawodników Avengersów popisało się hattrickami. Dziś obecny lider będzie oczekiwał na wieści z meczu W13 z WM-em. Najbardziej korzystnym rezultatem dla beniaminka będzie remis.

Avengers – SHP Torpeda Koninko 15:2
 1’ 37’ 39’ Piotr Nowicki, 8’ 26’ 31’ Maciej Niedziałkowski, 14’ 30’ 35’ Damian Jaśkowiak, 19’ 24’ 27’ Adam Adamiak, 34’ 38’ Michał Tomaszewski, 6’ Piotr Szczęśniak – 2’ Konrad Bieniek, 36’ Łukasz Bajerlein