16 maj 2018

Szczęście EW

W derbach Winograd wygrywa EW. Pierwsze punkty tracą 2KS i Zmarnowane Talenty. W13 wraca na pierwsze miejsce, Curtis Health Caps odrabia część strat do liderów.

1. WL Liga: Derby dla EW

Mistrzom nadal dopisuje szczęście. EW w derbach Winograd remisowało do 39. minuty z OPL Team, ale ostatecznie zainkasowało trzy punkty. Mecz dla Pasów zaczął się dramatycznie. W wyniku kontuzji z boiska musiał zejść Paweł Sobczak, a jego miejsce między słupkami zajął Marcin Antczak, który chwilę po dwóch udanych interwencjach musiał wyjmować piłkę z siatki. Była 10. minuta. Przed zejściem na przerwę wyrównał Tomasz Smura. Wynik 1:1 utrzymał się do przedostatniej minuty, gdy Artur Adamski zdecydował się na uderzenie z dystansu, które znalazło drogę do siatki. Rezultat w ostatnich sekundach ustalił Wojciech Tabiszewski. EW wygrało 3:1 i zostało samodzielnym liderem WL Ligi.

EW – OPL Team 3:1 (1:1)
 18’ Tomasz Smura, 39’ Artur Adamski, 40’ Wojciech Tabiszewski – 10’ Przemysław Klemens
  8-5
  Marcin Antczak (EW)

2. WL Liga: Remis na szczycie

Remisem zakończył się hitowy pojedynek w grupie B, w którym rywalizowały zespoły z kompletem zwycięstw. Obie zachowały miano niepokonanych, ale straciły pierwsze punkty, z czego najbardziej ucieszyły się trzecie Burgery. W pierwszej połowie dwukrotnie na prowadzenie wychodzili Sędziowie, którzy z korzystnego wyniku nie cieszyli się dłużej niż minutę. Po zmianie stron pałeczkę przejęły Talenty. Czerwono-czarni trafiali na 3:2 i 4:3, ale za każdym razem po czterech minutach ponownie był remis. Wynik w 38. minucie ustalił Michał Waskowski. Obie drużyny zagrały dobre spotkanie, które było godne pojedynku dwóch najlepszych ekip w grupie.

2KS – Zmarnowane Talenty 4:4 (2:2)
 7’ 28’ Tomasz Feldmann, 11’ Wojciech Tietz, 38’ Michał Waskowski – 8’ 12’ Illia Halych, 24’ Adrian Niemczyk, 34’ Bartosz Kowalczyk
 Tomasz Feldmann (2KS), Adrian Niemczyk, Robert Pawlak (obaj Zmarnowane Talenty)
  4-7
  Mateusz Wiśniewski (2KS)

3. WL Liga: W13 bliżej grupy mistrzowskiej, Curtis Health Caps zbliża się do liderów

Dwa mecze na szczycie tabel obu grup rozegrano w trzeciej lidze. W grupie A rywalizowały zespoły z miejsc dwa i trzy, które przed startem dziesiątej serii były na dwóch pierwszych lokatach. W13 w 24. minucie, po golach Kamila Ancana i Dominika Tomczaka, prowadził już 2:0. WM długo nie potrafił złapać kontaktu. Udało się dopiero po golu samobójczym trzy minuty przed końcowym gwizdkiem. W13 bronił się skutecznie i nie pozwolił na stratę drugiego gola. Dzięki wygranej drużyna z Wilczaka powróciła na pierwsze miejsce i zrobiła duży krok w kierunku grupy mistrzowskiej.

Na dobre do gry o grupę mistrzowską wrócił Curtis Health Caps. Zielono-czarni do przerwy przegrywali z Kolejami Wielkopolskimi 0:1 po bramce Arkadiusz Garcona, który trafił chwilę przed gwizdkiem oznajmiającym zakończenie pierwszej części. W tym momencie to Kolejarze zmniejszyli dystans dzielący ich do liderów. Wynik odwrócił się o 180 stopni po zmianie stron. Curtis ruszył po zwycięstwo. W 26 min Mikołaj Cyferkowski wyrównał stan gry, a pięć minut później prowadzenie dał Adam Iżykowski. Wygraną CHC w końcówce przypieczętował Damian Szade. Zielono-czarni po zwycięstwie mają już tylko dwa punkty straty do PCB i ICPen-u.

W13 – WM 2:1 (1:0)
 10’ Kamil Ancan, 24’ Dominik Tomczak – 37’ Jakub Świergiel (samob.)
 Adrian Wypyszewski (W13)
  Norbert Kowalski (WM)
  4-2
  Dominik Tomczak (W13)

Curtis Health Caps – Koleje Wielkopolskie 3:1 (0:1)
 26’ Mikołaj Cyferkowski, 31’ Adam Iżykowski, 38’ Damian Szade – 20’ Arkadiusz Garcon