Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic
Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic

16 maj 2018

Szczęście EW

W derbach Winograd wygrywa EW. Pierwsze punkty tracą 2KS i Zmarnowane Talenty. W13 wraca na pierwsze miejsce, Curtis Health Caps odrabia część strat do liderów.

1. WL Liga: Derby dla EW

Mistrzom nadal dopisuje szczęście. EW w derbach Winograd remisowało do 39. minuty z OPL Team, ale ostatecznie zainkasowało trzy punkty. Mecz dla Pasów zaczął się dramatycznie. W wyniku kontuzji z boiska musiał zejść Paweł Sobczak, a jego miejsce między słupkami zajął Marcin Antczak, który chwilę po dwóch udanych interwencjach musiał wyjmować piłkę z siatki. Była 10. minuta. Przed zejściem na przerwę wyrównał Tomasz Smura. Wynik 1:1 utrzymał się do przedostatniej minuty, gdy Artur Adamski zdecydował się na uderzenie z dystansu, które znalazło drogę do siatki. Rezultat w ostatnich sekundach ustalił Wojciech Tabiszewski. EW wygrało 3:1 i zostało samodzielnym liderem WL Ligi.

EW – OPL Team 3:1 (1:1)
 18’ Tomasz Smura, 39’ Artur Adamski, 40’ Wojciech Tabiszewski – 10’ Przemysław Klemens
  8-5
  Marcin Antczak (EW)

2. WL Liga: Remis na szczycie

Remisem zakończył się hitowy pojedynek w grupie B, w którym rywalizowały zespoły z kompletem zwycięstw. Obie zachowały miano niepokonanych, ale straciły pierwsze punkty, z czego najbardziej ucieszyły się trzecie Burgery. W pierwszej połowie dwukrotnie na prowadzenie wychodzili Sędziowie, którzy z korzystnego wyniku nie cieszyli się dłużej niż minutę. Po zmianie stron pałeczkę przejęły Talenty. Czerwono-czarni trafiali na 3:2 i 4:3, ale za każdym razem po czterech minutach ponownie był remis. Wynik w 38. minucie ustalił Michał Waskowski. Obie drużyny zagrały dobre spotkanie, które było godne pojedynku dwóch najlepszych ekip w grupie.

2KS – Zmarnowane Talenty 4:4 (2:2)
 7’ 28’ Tomasz Feldmann, 11’ Wojciech Tietz, 38’ Michał Waskowski – 8’ 12’ Illia Halych, 24’ Adrian Niemczyk, 34’ Bartosz Kowalczyk
 Tomasz Feldmann (2KS), Adrian Niemczyk, Robert Pawlak (obaj Zmarnowane Talenty)
  4-7
  Mateusz Wiśniewski (2KS)

3. WL Liga: W13 bliżej grupy mistrzowskiej, Curtis Health Caps zbliża się do liderów

Dwa mecze na szczycie tabel obu grup rozegrano w trzeciej lidze. W grupie A rywalizowały zespoły z miejsc dwa i trzy, które przed startem dziesiątej serii były na dwóch pierwszych lokatach. W13 w 24. minucie, po golach Kamila Ancana i Dominika Tomczaka, prowadził już 2:0. WM długo nie potrafił złapać kontaktu. Udało się dopiero po golu samobójczym trzy minuty przed końcowym gwizdkiem. W13 bronił się skutecznie i nie pozwolił na stratę drugiego gola. Dzięki wygranej drużyna z Wilczaka powróciła na pierwsze miejsce i zrobiła duży krok w kierunku grupy mistrzowskiej.

Na dobre do gry o grupę mistrzowską wrócił Curtis Health Caps. Zielono-czarni do przerwy przegrywali z Kolejami Wielkopolskimi 0:1 po bramce Arkadiusz Garcona, który trafił chwilę przed gwizdkiem oznajmiającym zakończenie pierwszej części. W tym momencie to Kolejarze zmniejszyli dystans dzielący ich do liderów. Wynik odwrócił się o 180 stopni po zmianie stron. Curtis ruszył po zwycięstwo. W 26 min Mikołaj Cyferkowski wyrównał stan gry, a pięć minut później prowadzenie dał Adam Iżykowski. Wygraną CHC w końcówce przypieczętował Damian Szade. Zielono-czarni po zwycięstwie mają już tylko dwa punkty straty do PCB i ICPen-u.

W13 – WM 2:1 (1:0)
 10’ Kamil Ancan, 24’ Dominik Tomczak – 37’ Jakub Świergiel (samob.)
 Adrian Wypyszewski (W13)
  Norbert Kowalski (WM)
  4-2
  Dominik Tomczak (W13)

Curtis Health Caps – Koleje Wielkopolskie 3:1 (0:1)
 26’ Mikołaj Cyferkowski, 31’ Adam Iżykowski, 38’ Damian Szade – 20’ Arkadiusz Garcon