Image video hosting by TinyPic
Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic

Powrót do listy wiadomości

Najnowsze wiadomości

21 maj 2018

Co nas czeka w jedenastej kolejce?

Wkraczamy w decydującą fazę sezonu zasadniczego. Z każdym dniem z rywalizacji o grupy mistrzowskie będą odpadać kolejne zespoły. Wytrwają najlepsi, którzy niedługo zagrają o medale i awanse do wyższych lig. W najbliższym tygodniu po raz jedenasty tej wiosny będziemy emocjonować się ligową walką o punkty.

http://s2.ifotos.pl/img/2WLjpgspp_qnwhpnx.jpg

1. WL Liga: Grupa pościgowa chce wykorzystać pauzę mistrzów

W 11. kolejce wolne wziął lider tabeli, który może zostać strącony z fotela. We wtorek swój mecz rozegra Midel. Wicemistrzowie zagrają z OPL Team-em, który musi szukać potrzebnych do utrzymania punktów. Jesienią Midel wygrał 4:1. Wygrana taką samą różnicą bramek (ale przy wyniku … 6:3 lub wyższym) da, przynajmniej do piątku, pozycję lidera. Wtedy o fotel zagra Merganes. Rywalem będą Poznaniacy, dla których może to być starcie o grupę mistrzowską. Może, bo kilka dni wcześniej … mogą te szanse stracić. W poniedziałkowy wieczór Poznaniacy zmierzą się z SSL Grant. Każdy remis lub porażka będzie jednoznaczny ze stratą szans na pierwszą czwórkę i początkiem walki o utrzymanie. 

Dwa mecze w 11. kolejce zagra jedyny zespół, który do tej pory nie stracił choćby punktu. Pobiedziki w trzech wiosennych spotkaniach wygrali wszystkie. Jeśli do tego dodamy awans do 1/8 finału Pucharu WL Ligi to mamy obraz zespołu, który może pokusić się o walkę o medale. Najbliższy tydzień zweryfikuje oczekiwania Pobiedzików. Na terminarz nie mogą narzekać, gdyż spotkają się z dwiema najsłabszymi drużynami w ligowej tabeli. W środę zmierzą się Seagulls United, którzy rozegrali dobry, choć przegrany mecz z Merganesem. Mewy muszą zacząć zdobywać punkty, żeby nie obudzić się nagle w barażu, który spacerkiem z pewnością nie będzie. Drugim przeciwnikiem Pobiedzików będzie mateco Grunwald, czyli czerwona latarnia ligi. Pomarańczowo-czarni są faworytami obu potyczek, a przy sześciopunktowej zdobyczy zostaną liderem elity i zapewnią sobie grę w grupie mistrzowskiej. 

Kto z kim w 11. kolejce?

21.05, godz. 21:15 – SSL Grant – Poznaniacy | poprzednie 3 mecze: 1:7, 5:10, 4:9
22.05, godz. 19:30 – OPL Team – Midel | poprzednie 3 mecze: 1:4, -, -
23.05, godz. 20:05 – Pobiedziki – Seagulls United | poprzednie 3 mecze: 0:5, 4:2, 5:0
25.05, godz. 21:00 – Poznaniacy – Merganes | nie grali
27.05, godz. 17:15 – Pobiedziki – mateco Grunwald | nie grali

2. WL Liga: Remo za chwilę w grupie mistrzowskiej?

W drugiej lidze zostało zaplanowanych aż czternaście spotkań, a kilka zespołów zagra dwa mecze w przeciągu kilku dni. To jest sygnał, że pierwsza runda zbliża się do końca. W grupie A w walce o dwie pierwsze lokaty liczą się praktycznie trzy ekipy: Remo, sklepzzegarkami.pl i Fajerwerkowo.pl. Jedno z miejsc w grupie mistrzowskiej może sobie zapewnić Remo, czyli rewelacyjny beniaminek z kompletem zwycięstw. W jedenastej serii zagra dwa pojedynki, w których musi zdobyć minimum cztery punkty, żeby przyklepać sobie najlepszą czwórkę ligi. Jak się nie uda to będą kolejne dwie potyczki do uzbierania punktów. Szanse są spore. Remo w najbliższych dniach zagra z Onymi i Tornadem Ognik. Żółto-czarni mają jeszcze teoretyczne szanse na zajęcie pierwszych dwóch miejsc, czyli musiałby się zdarzyć cud. W tym sezonie Oni spisują się średnio, a ostatnio ulegli Junikowianom aż 0:6. Tornado potrafiło pokonać Onych, ale potrafiło też przegrać z dołującymi Szturmowcami. Rozpędzonemu Remo mogą krzywdy nie wyrządzić. 

Pozostałe dwie drużyny zamieszane w walkę o grupę mistrzowską mają wolne. Może to wykorzystać Junikowo, które rozegra, podobnie jak Remo, dwa spotkania. Sześć punktów pozwoli spadkowiczowi na duży skok w kierunku czołówki, a co najważniejsze awans na trzecie miejsce. I z tej lokaty będą mogli zaatakować Zegarki, bo będą do nich tracić zaledwie trzy oczka. Najpierw jednak Junikowo będzie musiało pokazać swoją wyższość nad Bragą i Szturmowcami. Z tą pierwszą ekipą rywalizowali przed rokiem w elicie, a mecz zakończył się remisem 4:4. 

Dwa mecze również rozegra Tornado Ognik. Oprócz pojedynku z Remo ekipa z Grunwaldu zmierzy się z Poznańskimi Orłami, które muszą uważać, bo za plecami, w przypadku porażki, może zrobić się tłoczno. Ligowego bytu jeszcze sobie nie zapewnili, więc muszą być skupieni do ostatniego ligowego meczu w fazie zasadniczej. 

Spora dawka meczów zostanie rozegrana w grupie B. Tutaj dojdzie do ośmiu spotkań, z których najciekawiej zapowiada się rywalizacja 2KS-u z Volkswagenem-Odlewnią. Będzie to ostatni mecz drugiej ligi w tej kolejce, więc obie drużyny będą znały rozstrzygnięcia we wcześniejszych bojach. Volkswagen po ostatnich zwycięstwach nadal ma szansę na wskoczenie do pierwszej dwójki. Musi jednak zwyciężać do końca. Ewentualna wygrana z 2KS da bardzo dużo. Odlewnia może zbliżyć się do rywala na odległość trzech oczek i w zanadrzu będzie miała zwycięski bezpośredni pojedynek. 

Wcześniej swój mecz rozegrają Zmarnowane Talenty, na drodze których stanie CSM. Faworytem będą czerwono-czarni, którzy w tym sezonie za wszelką cenę będą chcieli awansować do elity. Do wywalczenia prawa gry w grupie mistrzowskiej czeka ich długa i wyboista droga. Na potknięcie Talentów liczą przede wszystkim Burgery, które po dwóch porażkach ze Zmarnowanymi i 2KS-em wygrali kolejne pięć meczów. Fabryka spotka się z kolorujeMY, które po ostatnich przegranych zbliżyło się do strefy, z której łatwo i szybko można się osunąć do strefy spadkowej. 

Szanse na powrót do elity ma również Atletico Blumarina. Spadkowicz do rozegrania ma jeszcze cztery pojedynki, w których jak wygra to może namieszać w czołówce. Niestety Atletico musi też liczyć na porażki głównych kandydatów do gry o pierwszą ligę. Blumarina zmierzy się z Fyrtlem Północ i CSM-em. Zwycięstwa w meczach z tymi rywalami są jak najbardziej realne. Atletico musi jednak bardzo szybko znaleźć formę, której szuka od początku jesiennej edycji, czyli od sezonu, w którymi rywalizowało wśród najlepszych.

W pozostałych spotkaniach Zopan zagra z Gold FC, z którym w czterech meczach, jeszcze za czasów trzeciej ligi, wygrał zaledwie raz. Ostatnio lepsi byli Złoci wygrywając 7:2 i zapewniając sobie wówczas awans na drugi front. Zopan walczy o utrzymanie, a zwycięstwo zmniejszyłoby dystans do bezpiecznych miejsc. W kontekście walki o zachowanie ligowego bytu odbędzie się kilka istotnych spotkań. Ostatni w tabeli LED Lighting Team zagra o pierwsze punkty z Fyrtlem Północ i kolorujeMY. Porażki w tych meczach praktycznie zapewnią Ledom grupę spadkową. 

Kto z kim w 11. kolejce? 

Grupa A

22.05, godz. 21:15 – KS Junikowo – FSC Braga | poprzednie 3 mecze: 4:4, -, -
23.05, godz. 20:30 – Poznańskie Orły – Tornado Ognik | nie grali
23.05, godz. 21:25 – Remo – Oni | nie grali
25.05, godz. 20:15 – Tornado Ognik – Remo  | nie grali
27.05, godz. 19:30 – KS Junikowo - Szturmowcy | nie grali

Grupa B

21.05, godz. 19:45 – LED Lighting Team – kolorujeMY | poprzednie 3 mecze: 0:3, 2:3, 7:1
22.05, godz. 19:45 – Atletico Blumarina – Fyrtel Północ | poprzednie 3 mecze: 7:2, 11:0, -
22.05, godz. 20:10 – Zopan – Gold FC | poprzednie 3 mecze: 2:7, 1:1, 0:6
22.05, godz. 21:35 – CSM – Zmarnowane Talenty | poprzednie 3 mecze: 1:12, -, -
23.05, godz. 19:45 – Fyrtel Północ – LED Lighting Team | poprzednie 3 mecze: 9:5, 5:3, -
23.05, godz. 20:50 – Fabryka Burgerów – kolorujeMY | nie grali
27.05, godz. 18:45 – CSM – Atletico Blumarina | nie grali
27.05, godz. 20:15 – 2KS – Volkswagen-Odlewnia | poprzednie 3 mecze: 2:2, 0:5, 2:4

3. WL Liga: Dwa mecze na szczycie w grupie A

Jeden mecz mniej zaserwuje nam trzecia liga, w której odbędzie się trzynaście potyczek. W obu grupach najlepszą czwórką zainteresowanych jest kilka ekip. W grupie A w ścisłej czołówce jest ich aż pięć, a w tej kolejce może dołączyć jeszcze szósty zespół. Mowa o Archiwum X, który ma najmniej rozegranych meczów. Kluczowy dla nich będzie czwartkowy mecz, w którym zmierzą się z podrażnionym WM-em. Zwycięstwo da im mecz o wszystko z rezerwami Szturmowców, remis lub porażka przekreśli szanse na skok do czołówki. WM na wpadkę nie może sobie pozwolić. Żółto-czarni byli niedawno liderem, ale polegli w dwóch spotkaniach z bezpośrednimi rywalami i zanotowali bolesny spadek na piąte miejsce. Każda kolejna przegrana będzie gwoździem do trumny. 

Najciekawszym pojedynkiem w grupie A będzie starcie lidera z wiceliderem, w którym W13 zagra z Lechitą.net. Ekipa z Wilczaka przed tygodniem pokonała inny zespół, który zajmował drugą lokatę. Jak ważne jest zwycięstwo w tym spotkaniu obie drużyny doskonale wiedzą. Zwycięzca będzie liderem, a co najważniejsze pozbawi punktów głównego rywala w walce o dwie pierwsze lokaty. Niemniej emocji czeka nas w pojedynku trzecich Avengersów z czwartymi Białymi Krwinkami. Będzie to ostatni mecz 11. kolejki, po którym zwycięzca może znaleźć się na autostradzie do grupy mistrzowskiej. 

W ramach grupy A odbędą się jeszcze dwa spotkania, w których toczyć się będzie walka o zajęcie jak najwyższego miejsca na zakończenie wiosny. Spiski Team zmierzy się ze Stoczniowcem. Będzie to spotkanie dwóch zasłużonych zespołów, które pierwszą okazję do spotkania miały jesienią 2011 roku! W piątek o drugie zwycięstwo na wiosnę zagra MMP, który w ostatnim pojedynku wygrał pierwszy raz w tym sezonie. Na premierowe punkty czeka Torpeda. Drużyna z Koninka w każdym wiosennym spotkaniu po stronie strat miała dwucyfrową liczbę goli. O zwycięstwo będzie ciężko, ale drużyna mimo tego nie poddaje się i w każdym meczu walczy o jak najlepszy rezultat. 

W grupie B pauzować będzie liderujący PCB. Fioletowi przy niesprzyjających wynikach mogą spaść na drugie miejsce i zrównać się punktami z trzecim. Okazję będą chcieli wykorzystać ICPen i Curtis Health Caps. Czerwono-czarni od początku sezonu okupują miejsce w na podium, z którego nie chcą zejść. Ostatnio w lidze im się nie wiedzie. W dwóch meczach zdobyli zaledwie jeden punkt. Okazję do rehabilitacji będą mieli szybko, bo już w poniedziałek, kiedy zmierzą się z przedostatnią PWW Bandą. Wygrana da im pozycję lidera. Dwa dni później na wynik ICPen-u odpowie Curtis Health Caps, który zwyciężył w ostatnich trzech pojedynkach. Rywalem zielono-czarnych będzie niewygodna Africana, z którą jesienią przegrali 3:4.

W dalszym ciągu szanse na zajęcie pierwszych dwóch miejsc mają Bergerat Monnoyeur i Koleje Wielkopolskie. Obie drużyny muszą jednak wygrywać i liczyć na wpadki bezpośrednich rywali. W najbliższej kolejce beniaminek zmierzy się z łapiącymi formę Pocztowymi Krwinkami, a Kolejarzy czeka starcie z ostatnim CSM II Fresh Cargo. Krwiodawcy w ostatnich czterech potyczkach odnieśli trzy zwycięstwa i raz podzielili się punktami. Do meczu z Bergerat mogą przystępować jako sąsiad w tabeli, gdyż dwa dni wcześniej zmierzą się z Green Speed Express, w meczu z którym są faworytem. 

Dwa pojedynki rozegrają Africana FC i Green Speed Express. Oprócz wspomnianych pojedynków z Curtisem i Pocztowymi Krwinkami oba zespoły spotkają się w niedzielę odpowiednio z PRZ i Wiarą. 

Kto z kim w 11. kolejce? 

Grupa A

23.05, godz. 21:15 – Spiski Team – Stoczniowiec | poprzednie 3 mecze: 1:2, 3:5, 5:2
24.05, godz. 19:30 – WM – Archiwum X | poprzednie 3 mecze: 4:4, -, -
24.05, godz. 21:00 – W13 – Lechita.net | nie grali
25.05, godz. 19:30 – MMP – SHP Torpeda Koninko | nie grali
27.05, godz. 18:00 – Archiwum X – Szturmowcy II | poprzednie 3 mecze: 1:2, -, -
27.05, godz. 21:00 – Avengers – Białe Krwinki | nie grali

Grupa B

21.05, godz. 20:30 – ICPen – PWW Banda | nie grali
22.05, godz. 20:30 – Green Speed Express – Pocztowe Krwinki | nie grali
22.05, godz. 20:55 – Koleje Wielkopolskie – CSM II Fresh Cargo | nie grali
23.05, godz. 19:20 – Africana FC – Curtis Health Caps | poprzednie 3 mecze: 4:3, 2:7, 4:2
24.05, godz. 20:15 – Bergerat Monnoyeur – Pocztowe Krwinki | nie grali
27.05, godz. 15:45 – Africana FC – PRZ | poprzednie 3 mecze: 5:2, -, -
27.05, godz. 16:30 – Wiara – Green Speed Express | nie grali


 

Pokaż wiadomości