Image video hosting by TinyPic
Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic

Powrót do listy wiadomości

Najnowsze wiadomości

28 maj 2018

Co nas czeka w dwunastej kolejce?

Tylko trzy dni grać będzie WL Liga w tygodniu, w którym wypada Boże Ciało. Pomimo tego obejrzymy w akcji 34 ekipy, z których większość będzie grała o awans do grupy mistrzowskiej, ale i zachowanie ligowego bytu. W każdym dniu czekają nas niemałe emocje. 

http://s2.ifotos.pl/img/2WLjpgspp_qnwhpnx.jpg

1. WL Liga: Mewy mogą dać grupę mistrzowską

W najwyższej klasie rozgrywkowej odbędą się dwa pojedynki. W poniedziałek SSL Grant zagra z Seagulls United. Oba zespoły grają już o inne cele. SSL walczy o miejsce w czwórce, a Mewy rozpoczynają walkę o utrzymanie. Za porażkę Granta kciuki trzymać będą cztery pierwsze ekipy. Trzy z nich w przypadku zwycięstwa Seagulls zapewnią sobie grę o mistrzostwo w fazie finałowej. Dla Mew jest to bardzo ważne spotkanie. Trzy punkty dadzą im awans na siódme miejsce i zmniejszenie dystansu do Poznaniaków i SSL-a. Grant w ostatnich dwóch spotkaniach pierwszej części sezonu zagra z zespołami zainteresowanymi grą o utrzymanie. W przypadku niepowodzenia kapitalny początek sezonu może zostać roztrwoniony, a gra o uniknięcie barażu rozpocznie się na dobre. 

Zdecydowanie najciekawiej zapowiadającym się pojedynkiem 12. kolejki będzie mecz pomiędzy Merganesem i EW. Obie ekipy miały już okazję rywalizować ze sobą, ale nie w lidze. Pasom nie udało się ani razu wygrać. W finale Pucharu WL Ligi zremisowali, ale później lepiej wykonywali rzuty karne i wygrali trofeum. Rewanż nadszedł w decydującym meczu o Superpuchar. Merganes przegrywał już 0:2, ale się podniósł i pokonał mistrza WL Ligi 4:2. Teraz czas na pierwszą potyczkę w lidze. 

Kto z kim w 12. kolejce?

28.05, godz. 21:15 – SSL Grant (5.) – Seagulls United (8.) | poprzednie 3 mecze: 1:3, 7:11, 7:4
29.05, godz. 19:30 – EW (3.) – Merganes (4.) | nie grali

Pauzują: Pobiedziki, Midel, Poznaniacy, mateco Grunwald, OPL Team

Zagrożeni pauzą za 3. żółtą kartkę: Marek Rybicki (Merganes)

2. WL Liga: Kto dołączy do Remo?

Pewne awansu do grupy mistrzowskiej Remo ma do rozegrania dwa spotkania, w których nie będzie mogło pozwolić sobie na zwolnienie tempa, gdyż punkty z tych meczów będą miały znaczenie w fazie finałowej. W przedostatniej potyczce pierwszej części sezonu beniaminek zagra z Bragą, dla której będzie to koniec rywalizacji w grupie A. 

Korespondencyjny pojedynek o drugie miejsce rozegrają sklepzzegarkami.pl i Fajerwerkowo.pl. Ich mecze odbędą się w środę niemal o identycznej godzinie. Zegarki na Grunwaldzkiej zmierzą się z Gietewu, a kwadrans później mecz na innym boisku rozpoczną Pirotechnicy z Tornadem. Wicelider jeszcze w tej kolejce może cieszyć się z awansu do grupy mistrzowskiej. Potrzebuje do tego wygranej i remisu bądź porażki Fajerwerkowa. Rywale grają o utrzymanie. W najtrudniejszej sytuacji jest Gietewu, którego porażka może uratować ekipę z Ognika, czyli ostatniego rywala, który zajmuje bezpieczne miejsce. 

Dzień wcześniej odbędzie się mecz dwóch drużyn, które na wiosnę rozczarowały. Junikowo ze Ślusarzami zagra o zajęcie jak najwyższego miejsca. W tabeli oba zespoły dzieli punkt. Junikowianie są na piątym miejscu, Ślusarze dwa oczka niżej. Ostatni ich mecz odbył się jesienią 2013 roku i zakończył remisem 4:4. 

Zdecydowanie najwięcej meczów zostanie rozegranych w grupie B, gdzie odbędzie się pięć potyczek, w których obejrzymy wszystkie pięć zespołów pukających do grupy mistrzowskiej. Jeśli zakończą się one zwycięstwami faworytów to nadal nie poznamy choć jednej ekipy, która dołączy do Remo. Pierwsze Zmarnowane Talenty do awansu do najlepszej czwórki potrzebują obecnie czterech punktów. We wtorek muszą wygrać z Gold FC i liczyć na wpadki najgroźniejszych rywali. A ci nie mają wyboru. Nie mogą sobie pozwolić do końca rundy na stratę choćby punktu. W najlepszej formie obecnie jest Volkswagen-Odlewnia, który po cichu atakował czołowe miejsca, aż wskoczył do niej i może jeszcze sporo namieszać. Dla VW kluczowy będzie wtorkowy bój z Fyrtlem Północ, który musi walczyć o zachowanie ligowego bytu. Podobny mecz czeka Fabrykę Burgerów, której przeciwnikiem będzie przedostatni LED Lighting Team. W poprzedniej kolejce pomarańczowo-czarni zdobyli pierwsze punkty na wiosnę i wydostali się z ostatniego miejsca. Nadal jednak zajmują miejsce w strefie spadkowej i jeśli chcą je opuścić to muszą punktować za trzy. 

O utrzymanie walczy również CSM, który podobnie jak Fyrtel i Ledy zagra z zespołem walczącym o grupę mistrzowską. W tym przypadku z 2KS. Obie drużyny w niedzielę przegrały w sposób wyraźny – CSM z Atletico (2:11), Sędziowie z VW (0:7). Środowy pojedynek będzie idealną okazją do rehabilitacji. Za siebie musi także spoglądać sąsiad CSM-u z tabeli – EXS. Beniaminek zmierzy się z Atletico Blumariną, której szanse na grę w czołowej czwórce po niedzielnych grach zdecydowanie wzrosły. 

Kto z kim w 12. kolejce?

Grupa A

28.05, godz. 20:30 – Remo (1.) – FSC Braga (3.) | nie grali
29.05, godz. 21:15 – FC Ślusarze (7.) – KS Junikowo (5.) | poprzednie 3 mecze: 4:4, -, -
30.05, godz. 20:30 – sklepzzegarkami.pl (2.) – Gietewu (11.) | poprzednie 3 mecze: 9:1, 5:3, 3:1
30.05, godz. 20:45 – Fajerwerkowo.pl (4.) – Tornado Ognik (9.) | poprzednie 3 mecze: 1:2, -, -

Pauzują: Oni Szturmowcy, Poznańskie Orły

Grupa B

29.05, godz. 19:45 – Fyrtel Północ (10.) – Volkswagen-Odlewnia (5.) | poprzednie 3 mecze: 3:2, 3:5, 7:1
29.05, godz. 20:55 – Zmarnowane Talenty (1.) – Gold FC (6.) | poprzednie 3 mecze: 9:7, -, -
29.05, godz. 21:35 – EXS (8.) – Atletico Blumarina (3.) | poprzednie 3 mecze: 1:6, -, -
30.05, godz. 21:25 – CSM (9.) – 2KS (2.) | poprzednie 3 mecze: 7:3, -, -
30.05, godz. 21:15 – Fabryka Burgerów (4.) – LED Lighting Team (11.) | poprzednie 3 mecze: 0:5, -, -

Pauzuje: Zopan

Pauza za czerwoną kartkę: Artur Rybak (FC Ślusarze, 2 mecze)
Pauza za 3. żółte kartki: Adrian Niemczyk (Zmarnowane Talenty, 1 mecz)
Zagrożeni pauzą za 3. żółtą kartkę: Dawid Glapa (Zopan), Damian Krzyżaniak (sklepzzegarkami.pl), Aleksander Makovka (Volkswagen-Odlewnia), Piotr Skrzypczak (Tornado Ognik)

3. WL Liga: PCB z Curtisem o grupę mistrzowską

W grupie A z czołowych zespołów zaprezentują się dwa, które są zdecydowanymi faworytami swoich spotkań. WM zmierzy się z rezerwami Szturmowców, natomiast dzień później, w środę, Białe Krwinki zagrają z Torpedą Koninko. Wygrane są dla nich obowiązkiem i każdy inny wynik niż zwycięstwa będą uznane za sensacyjne rozstrzygnięcie. W trzecim meczu w tej grupie MMP zmierzy się ze Stoczniowcem. Będzie to pojedynek dwóch ekip, które są sąsiadami w tabeli. Wygrana pozwoli jednej z nich na awans na siódme miejsce. W lepszych nastrojach są zawodnicy MMP, którzy w ostatnich dwóch pojedynkach zgarnęli komplet punktów. 

Podobnie jak w grupie A, także i w grupie B rozegrane zostaną trzy mecze. Zdecydowanie najciekawiej zapowiada się pojedynek drugiego PCB z trzecim Curtis Health Caps. Zwycięzca tego starcia będzie jedną nogą w grupie mistrzowskiej, remis otworzy szanse na grę o awans ekipie Bergerat Monnoyeur. PCB z Curtisem miało okazję do rywalizacji tylko jeden raz. Dokładnie 4 lata temu lepsi okazali się Fioletowi wygrywając 6:1. 

Dwa kolejne spotkania nie będą już miały znaczenia dla układu czołówki. Wiara, która w ostatnich tygodniach jest w dobrej dyspozycji, zmierzy się z PRZ. Oba zespoły sąsiadują ze sobą w klasyfikacji. Wyżej w tabeli jest Wiara, która w przypadku zwycięstwa wskoczy na szóstą lokatę. Przełamać się będą chciały rezerwy CSM-u. Fresh Cargo obecnie zamyka ligową stawkę, a na zwycięstwo czeka od … 8 marca. Africana w niedzielę przełamała niemoc i zdobyła pierwsze trzy punkty od czterech spotkań. 

Kto z kim w 12. kolejce?

Grupa A

29.05, godz. 20:10 – WM (3.) – Szturmowcy II (10.) | nie grali
30.05, godz. 19:20 – Białe Krwinki (5.) – SHP Torpeda Koninko (11.) | nie grali
30.05, godz. 19:45 – MMP (9.) – Stoczniowiec (8.) | nie grali

Pauzują: W13, Avengers, Lechita.net, Archiwum X, Spiski Team

Grupa B

28.05, godz. 19:45 – PCB (2.) – Curtis Health Caps (3.) | poprzednie 3 mecze: 6:1, -, -
29.05, godz. 20:30 – Wiara (7.) – PRZ (8.) | nie grali
30.05, godz. 20:00 – CSM II Fresh Cargo (12.) – Africana FC (9.) | poprzednie 3 mecze: 5:0

Pauzują: ICPen, Bergerat Monnoyeur, Koleje Wielkopolskie, Pocztowe Krwinki, PWW Banda, Green Speed Express

Zagrożeni pauzą za 3. żółtą kartkę: Dariusz Grzesiński, Tomasz Szczerbiak (obaj CSM II Fresh Cargo)

Pokaż wiadomości