Image video hosting by TinyPic
Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic

Powrót do listy wiadomości

Najnowsze wiadomości

4 czerwiec 2018

Co nas czeka w trzynastej kolejce?

Wiosenny sezon na ostatniej prostej. W poniedziałkowy wieczór rozpocznie się czwarty miesiąc rywalizacji, która została zapoczątkowana w pierwszych dniach marca. 

http://s2.ifotos.pl/img/2WLjpgspp_qnwhpnx.jpg

1. WL Liga: Lider gra z mistrzem i wicemistrzem

Zaledwie pięć meczów potrzebowały Pobiedziki do awansu do grupy mistrzowskiej i liderowania pierwszej lidze. Przed nimi jednak spotkania, które potwierdzą czy pomarańczowo-czarni mają szanse na wywalczenie mistrzostwa. W poniedziałek Pobiedziki powalczą o trzy punkty z EW, a w czwartek zmierzą się z Midelem. Zwycięstwa dadzą sporą przewagę nad resztą stawki. Mistrz i wicemistrz musi zagrać na pełnych obrotach, gdyż jakakolwiek wpadka w starciu z liderem może mieć wpływ na dalsze losy w grupie mistrzowskiej. 

Oprócz pojedynków drużyn, które są zainteresowane grą o medale odbędą się mecze o utrzymanie. Poznaniacy wspólnie z Seagulls rozpoczną już drugą fazę rozgrywek. W pierwszej wygrali ci pierwsi 6:1. Mecz o być albo nie być zagra mateco Grunwald, które jeszcze ma szansę wydostać się z ostatniego miejsca. Musi jednak wygrać z OPL Team-em, z którym zagra także podczas drugiej rundy. Beniaminek tym spotkaniem zakończy pierwszą część sezonu. Do tej pory mateco nie zdobyło choćby punktu.

Kto z kim w 13. kolejce? 

04.06, godz. 20:30 – EW – Pobiedziki | poprzednie 3 mecze: 4:1, 3:2, 5:0
05.06, godz. 19:30 – OPL Team – mateco Grunwald | poprzednie 3 mecze: 7:2, -, -
05.06, godz. 21:15 – Poznaniacy – Seagulls United | poprzednie 3 mecze: 6:1, 2:3, 1:5
07.06, godz. 21:00 – Pobiedziki – Midel | poprzednie 3 mecze: 3:8, 0:8, -

Pauzują: Merganes, SSL Grant

Zagrożeni pauzą za 3. żółtą kartkę: Marek Rybicki (Merganes)

2. WL Liga: Wielu chętnych, trzy miejsca wolne

Przed ostatnimi meczami w obu grupach znamy zaledwie jedno rozstrzygnięcie. W grupie mistrzowskiej zagra Remo, które zakończy fazę zasadniczą czwartkowym meczem z Poznańskimi Orłami. Będzie to rewanż za ubiegły sezon, w którym i w tabeli i na boisku lepsi byli pomarańczowo-czarni. Dla Poznańskich Orłów będzie to również ważny mecz. Beniaminek zapewnił sobie bezpośrednie utrzymanie, ale musi uważać by nie trafić do meczu o 19. miejsce, z którego przegrany zagra baraż o zachowanie ligowego bytu. 

O drugie miejsce premiowane grą w grupie mistrzowskiej walczą sklepzzegarkami.pl i Fajerwerkowo.pl. Kluczowy będzie wtorkowy pojedynek Pirotechników z Onymi, który może zadecydować o pierwszych dwóch miejscach na zakończenie pierwszej rundy w grupie A. Zwycięstwo Onych, którzy walczą o utrzymanie, bądź remis da awans sklepzzegarkami.pl. Wygrana Fajerwerkowa doprowadzi do bezpośredniego starcia o grupę mistrzowską. Dzień później został zaplanowany mecz Pirotechników z Zegarkami. Tej drugiej ekipie potrzebny będzie wówczas remis. 

Gietewu po niespodziewanej wygranej nad sklepzzegarkami.pl złapało oddech i wciąż liczy się w grze o utrzymanie. We wtorek czerwono-czarni zagrają najważniejszy mecz w sezonie. W przypadku zwycięstwa jeszcze ważniejsze będzie starcie z Onymi, które zostało zaplanowane na 14. kolejkę. Najpierw jednak Gietewu musi poradzić sobie z Junikowem, które ma zapewniony drugoligowy status. Za porażkę czerwono-czarnych kciuki trzymać będą Szturmowcy. Ostatni zespół ligowej stawki dwa dni później zagra kluczowy pojedynek ze Ślusarzami. Zwycięstwo, przy ewentualnej przegranej Gietewu, pozwoli zachować szansę na grę o 19. miejsce. 

Ciekawa sytuacja jest również w grupie B. Zmarnowane Talenty, które przewodzą ligowej stawce, do awansu do grupy mistrzowskiej potrzebują punktu w dwóch ostatnich spotkaniach. W środę zagrają z trzecim Volkswagenem-Odlewnią, który wygrał cztery ostatnie spotkania. Niebiesko-biali tracą do lidera sześć oczek, więc zwycięstwo będzie warte więcej niż tylko trzy punkty. W przypadku awansu do najlepszej czwórki wygrana może być kluczowa. Nie będzie to jedyny mecz VW w tej kolejce. Fazę zasadniczą zakończą w niedzielę meczem z ostatnim Zopanem, którego w środę kluczowy pojedynek o utrzymanie z CSM-em. Szanse na grupę mistrzowską mają jeszcze Atletico Blumarina, 2KS i Fabryka Burgerów. 

Atletico w ostatnim meczu pierwszej rundy zmierzy się z walczącym o utrzymanie LED Lighting Team, który w ostatnich trzech spotkaniach zdobył siedem oczek. Byłego pierwszoligowca interesuje tylko zwycięstwo, które zwiększy presję na rywalach, a także wyłączy z gry o czwórkę Fabrykę Burgerów. Ci zagrają w czwartek derby … złocisto-czarnych. Naprzeciw siebie staną dwa zespoły, które grają w takich samych trykotach. Obie ekipy są też sąsiadami w tabeli. Gold FC gra już o przysłowiową pietruszkę. Fabryka Burgerów ma jeszcze matematyczne szanse, ale głównie musi liczyć na wpadki zespołów, które są nad nimi. Jednym z tych zespołów jest 2KS, który w poniedziałek zagra z przedostatnim Fyrtlem Północ. Sędziowie w ostatnich dwóch spotkaniach ponieśli dwie porażki i jeśli chcą powalczyć na wiosnę o elitę muszę ten wygrać. 

Większość zespołów zainteresowanych grą o utrzymanie gra z ekipami, które walczą o grupę mistrzowską. Są jednak dwa wyjątki. We wtorek kolorujeMY zmierzy się z EXS, a dzień później CSM z Zopanem. Zwycięzcy tych meczów zrobią poważny krok w kierunku utrzymania. Oprócz Zopan-u, któremu wygrana pozwoli jedynie złapanie kontaktu z bezpiecznymi lokatami. Porażka przesądzi o ich grze w grupie spadkowej.  

Kto z kim w 13. kolejce?

Grupa A

05.06, godz. 20:30 – Gietewu – KS Junikowo | poprzednie 3 mecze: 0:2, 3:4, 3:1
05.06, godz. 21:35 – Oni – Fajerwerkowo.pl | poprzednie 3 mecze: 1:3, 8:2, - 
06.06, godz. 21:25 – Fajerwerkowo.pl – sklepzzegarkami.pl | poprzednie 3 mecze: 7:4, 1:1, 4:4
07.06, godz. 20:25 – Szturmowcy – FC Ślusarze | poprzednie 3 mecze: 4:5, 3:3, -
07.06, godz. 21:10 – Remo – Poznańskie Orły | poprzednie 3 mecze: 2:6, -, -

Grupa B

04.06, godz. 21:15 – 2KS – Fyrtel Północ | nie grali
05.06, godz. 19:45 – kolorujeMY – EXS | nie grali
05.06, godz. 20:55 – Atletico Blumarina – LED Lighting Team | poprzednie 3 mecze: 9:2, -, -
06.06, godz. 20:00 – Volkswagen-Odlewnia – Zmarnowane Talenty | poprzednie 3 mecze: 3:3, -, -
06.06, godz. 21:15 – CSM – Zopan | nie grali
07.06, godz. 20:15 – Gold FC – Fabryka Burgerów | poprzednie 3 mecze: 2:0, -, -
10.06, godz. 19:00 – Volkswagen-Odlewnia – Zopan | poprzednie 3 mecze: 9:1, -, -

Pauzy za czerwoną kartkę: Michał Fertsch (CSM, 1 mecz), Artur Rybak (FC Ślusarze, 1 mecz)
Zagrożeni pauzą za 3. żółtą kartkę: Dawid Glapa (Zopan), Damian Krzyżaniak (sklepzzegarkami.pl), Aleksander Makovka (Volkswagen-Odlewnia), Piotr Skrzypczak (Tornado Ognik)

3. WL Liga: Dziesięć ekip walczy o grupę mistrzowską

W trzeciej lidze do ostatnich meczów toczyć się będzie walka o czwórkę. Obecnie … nic nie wiadomo. W grupie A i B zainteresowanych pierwszymi dwiema lokatami jest po pięć ekip! Zacznijmy od tej pierwszej, w której przewodzi W13. Lider pierwszą rundę zakończy w niedzielę, kiedy spotka się z czwartymi Avengersami. Dla obu ekip liczyć się będzie tylko zwycięstwo. Porażka przekreśli szanse na grupę mistrzowską. Na remis oczekiwać będą pozostałe trzy drużyny, z których jedna będzie miała wolne. WM ostatni mecz z Avengersami zagra za tydzień. Lechitę i Białe Krwinki również w niedzielę czekają mecz z drużynami, którym nic już nie grozi. Reprezentanci serwisu zmierzą się z Archiwum X, natomiast Krwiodawców czeka bój ze Spiski Team. Jakakolwiek strata punktów zatrzyma marsz po grupę mistrzowską. Oprócz kluczowych meczów dla układu czołówki odbędzie się też pojedynek dwóch najsłabszych drużyn w grupie A. Rezerwy Szturmowców zmierzą się z Torpedą, która każdy mecz kończyła z dwucyfrowym bagażem goli. 

Czołowym ekipom grupy B pozostały do rozegrania po dwa mecze. Wyjątkiem są piąte Koleje Wielkopolskie, które mają zaplanowane trzy pojedynki. Liderem jest Curtis Health Caps, a drugi z taką samą liczbą punktów ICPen. Oba zespoły mogą sobie zapewnić grupę mistrzowską jeszcze podczas trzynastej kolejki. Curtisowi potrzebne jest zwycięstwo nad Green Speed Express, ICPen musi wywalczyć cztery oczka w starciach z Africaną i Kolejami Wielkopolskimi. Na niespodzianki liczą PCB, Bergerat i Kolejarze, dla których pojedynek z wiceliderem może być kluczowy. Dzień wcześniej jednak Koleje będą musiały rozprawić się z PRZ. PCB liczyć musi na przegraną ICPenu, którego przeskoczy przy zrównaniu się punktami. Fioletowi najpierw muszą pokazać wyższość podczas środowego starcia z PWW Bandą. Szanse, ale tylko matematyczne na zajęcie drugiego miejsca ma również Bergerat Monnoyeur. W tym przypadku oprócz wygranych beniaminka potrzeba sporej liczby niespodzianek. 

W pozostałych spotkaniach obejrzymy dwukrotnie Pocztowe Krwinki. W środę zmierzą się z rezerwami CSM-u, a w niedzielę, na zakończenie fazy zasadniczej, z PWW Bandą. 

Kto z kim w 13. kolejce?

Grupa A

07.06, godz. 19:00 – Szturmowcy II – SHP Torpeda Koninko | nie grali
10.06, godz. 18:15 – Archiwum X – Stoczniowiec | poprzednie 3 mecze: 0:5, -, -
10.06, godz. 19:45 – Lechita.net – Archiwum X | nie grali
10.06, godz. 20:30 – Białe Krwinki – Spiski Team | nie grali
10.06, godz. 21:15 – Avengers – W13 | nie grali

Pauzuje: WM

Grupa B

04.06, godz. 19:45 – ICPen – Africana FC | poprzednie 3 mecze: 5:3, 10:1, 4:6
05.06, godz. 20:10 – Koleje Wielkopolskie – PRZ | poprzednie 3 mecze: 8:5, 5:0, - 
06.06, godz. 19:20 – PCB – PWW Banda | nie grali
06.06, godz. 19:45 – Curtis Health Caps – Green Speed Express | poprzednie 3 mecze: 1:5, 5:0
06.06, godz. 20:30 – CSM II Fresh Cargo – Pocztowe Krwinki | nie grali
06.06, godz. 20:45 – Koleje Wielkopolskie – ICPen | poprzednie 3 mecze: 3:3, 3:2, -
07.06, godz. 19:45 – Wiara – Bergerat Monnoyeur | nie grali
10.06, godz. 17:30 – Pocztowe Krwinki – PWW Banda | nie grali

Pauza za czerwoną kartkę: Paweł Szeląg (Wiara, 3 mecze)
Pauza za 3. żółte kartki: Piotr Bartoszak (Curtis Health Caps, 1 mecz)
Zagrożeni pauzą za 3. żółtą kartkę: Dariusz Grzesiński, Tomasz Szczerbiak (obaj CSM II Fresh Cargo)

 

Pokaż wiadomości