Image video hosting by TinyPic
Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic

Powrót do listy wiadomości

Najnowsze wiadomości

18 czerwiec 2018

Co nas czeka w piętnastej kolejce?

Czas na przedostatnią kolejkę, w której poznamy parę barażową. Wyłoni ona dwóch potencjalnych spadkowiczów z drugiej ligi. Już w poniedziałek możemy poznać mistrza drugiej ligi. Zwycięstwo da złoto Zmarnowanym Talentom lub Remo. 

http://s2.ifotos.pl/img/2WLjpgspp_qnwhpnx.jpg

1. WL Liga: Ostatnia szansa EW

Dwa kluczowe mecze w rozpoczynającej się 15. kolejce rozegra EW, którego czekają pojedynki z liderem i wiceliderem tabeli. W środę mistrzowie zmierzą z Merganesem, z którym w pierwszej rundzie przegrali 3:6. Dwa dni później Pasy czeka pojedynek z Midelem. W ostatnich dwóch meczach pomiędzy obiema ekipami padły dwa remisy. Każda strata punktów przez EW pozbawi ich szans na obronę tytułu. 

W grupie spadkowej jedna niewiadoma została już wyjaśniona. Do drugiej ligi spadło mateco Grunwald. Beniaminkowi pozostały jeszcze trzy mecze, w których pożegnają się z elitą. Pierwszy z nich zagrają w piątkowy wieczór przeciwko Poznaniakom, którzy z hukiem awansowali do półfinału Pucharu WL Ligi. Powrót Mateusz Górnego podziałał mobilizująco na byłych mistrzów i ci stali się z marszu głównym faworytem do wygrania grupy spadkowej. Obecnie mają punkt przewagi nad pozostałymi ekipami, które wspólnie zgromadziły dziesięć oczek. W poniedziałek Poznaniacy zmierzą się z SSL Grant, których w środę czeka równie ważny pojedynek z OPL Team-em. Najmniejsza szanse na ucieczkę z przedostatniej lokaty mają Seagulls, którzy w czwartkowym spotkaniu przeciwko wspomnianemu wcześniej OPL-ow zagrają mecz o wszystko. 

Kto z kim w 15. kolejce?

Grupa mistrzowska

20.06, godz. 20:00 – EW – Merganes | poprzednie 3 mecze: 3:6, -, -
22.06, godz. 19:25 – Midel – EW | poprzednie 3 mecze: 2:2, 1:1, 3:6

Grupa spadkowa

18.06, godz. 21:15 – Poznaniacy – SSL Grant | poprzednie 3 mecze: 4:7, 7:1, 10:5
20.06, godz. 19:20 – OPL Team – SSL Grant | poprzednie 3 mecze: 5:2, 2:2, 5:5
21.06, godz. 20:00 – Seagulls United – OPL Team | poprzednie 3 mecze: 1:6, 8:7, 3:3
22.06, godz. 20:55 – Poznaniacy – mateco Grunwald | poprzednie 3 mecze: 5:1, -, -

2. WL Liga: Zmarnowane Talenty grają o złoto z Remo

W poniedziałkowy wieczór od dwóch meczów grupy mistrzowskiej rozpocznie się piętnasta seria wiosennego sezonu. Co wiemy o tej grupie? Najważniejszym rozstrzygnięciem poprzedniej kolejki był awans do elity wywalczony przez Zmarnowane Talenty. Czerwono-czarni pokonali sklepzzegarkami.pl i w następnym pojedynku zagrają o zwycięstwo w lidze. Ich rywalem będzie Remo, które w spotkaniu przeciwko świeżo upieczonemu beniaminkowi pierwszej ligi zagra o awans i o mistrzostwo drugiej ligi. Dwie pieczenie na jednym ogniu upieką w przypadku wygranej. Każdy inny wynik może skomplikować ich sytuację. Przed swoim meczem będą jednak wiedzieli o co grają. Wcześniej rozpocznie się starcie sklepzzegarkami.pl z 2KS-em, w którym ci pierwsi zagrają o trzecie miejsce, czyli o baraż. Wygrana Zegarków zapewni im trzecie miejsce i da pewny awans Remo. Obecny wicelider wywalczy promocję również przy okazji remisu, który praktycznie pogrąży Zegarki. 

Po emocjach związanych z walką w grupie mistrzowskiej rozpocznie się rywalizacja o zachowanie ligowego bytu. W meczu o 19. miejsce Gietewu zmierzy się z LED Lighting Team. Zwycięzca tego spotkania trafi do pojedynku o prawo gry w Pucharze Wiarze Lecha, przegranego czekać będzie baraż o utrzymanie ze zwycięzcą grupy spadkowej. Faworytem będą Ledy, które w końcówce fazy zasadniczej zgarnęły dziesięć punktów. Pozwoliły one na wydostanie się z ostatniego miejsca. Gietewu ma za sobą zdecydowanie gorszy finisz pierwszej rundy, ale na rozkładzie jazdy między innymi wygraną nad sklepzzegarkami.pl i remis z Onymi. 

Dzień później w ramach grupy spadkowej Fyrtel Północ zmierzy się ze Szturmowcami. Oba zespoły walczą o pierwsze miejsce w tabeli, które zagwarantuje baraż o utrzymanie. Fyrtlowi, ze względu na wyższe zwycięstwo nad zdegradowanym Zopanem, wystarczy remis. Szturmowcy muszą wygrać. 

Kto z kim w 15. kolejce?

Grupa mistrzowska

18.06, godz. 19:45 – 2KS – sklepzzegarkami.pl | poprzednie 3 mecze: 2:8, -, -
18.06, godz. 20:30 – Remo – Zmarnowane Talenty | nie grali

Mecz o 19. miejsce

20.06, godz. 21:25 – Gietewu – LED Lighting Team | poprzednie 3 mecze: 3:4, 5:3, 6:3

Grupa spadkowa 

21.06, godz. 19:40 – Fyrtel Północ – Szturmowcy | nie grali

3. WL Liga: Inauguracja grupy mistrzowskiej

Rusza wyścig po awans do drugiej ligi. Z czterech ekip, które trafiły do grupy mistrzowskiej trzy wywalczą promocję o klasę wyżej. Dwie z nich mogą zapewnić sobie pierwsze dwa miejsca już po meczach inaugurujących zmagania w grupie mistrzowskiej. Zwycięstwa dadzą drugą ligę ICPen-owi i W13. W środowy wieczór liderujący czerwono-biali muszą pokonać WM. Na takie same rozstrzygnięcie oczekiwać będzie W13, które w czwartek zagra z Curtisem. Tabela może zostać również wywrócona do góry nogami, gdy rywale liderów zdobędą po trzy punkty. 

W środę rozpoczną, w czwartek zakończą. Rozgrywki w grupie pocieszenia, do której trafiły trzy najsłabsze drużyny trzeciej ligi, potrwają dwa mecze. W obu obejrzymy oczekujących na pierwsze punkty zawodników Torpedy. Beniaminek zagra ze starymi znajomymi z halówki. W pierwszym meczu z Green Speed Express, w drugim z PWW Bandą. Największe szanse na wygrane grupy mają Winogradzianie, którzy zajmują pozycję lidera i mają przewagę dwóch oczek nad GSE. 

Kto z kim w 15. kolejce?

Grupa mistrzowska

20.06, godz. 19:45 – ICPen – WM | poprzednie 3 mecze: 2:2, -, -
21.06, godz. 20:45 – Curtis Health Caps – W13 | poprzednie 3 mecze: 0:5, 5:2, 4:0

Grupa pocieszenia

20.06, godz. 20:45 – SHP Torpeda Koninko – Green Speed Express | nie grali
21.06, godz. 21:25 – PWW Banda – SHP Torpeda Koninko | nie grali

 

Pokaż wiadomości