Image video hosting by TinyPic
Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic

Powrót do listy wiadomości

Najnowsze wiadomości

25 czerwiec 2018

Co nas czeka w szesnastej kolejce?

W środę zostaną rozegrane ostatnie mecze podczas wiosennej edycji WL Ligi. Zakończy się tym samym blisko 4-miesięczna rywalizacja, którą rozpoczęliśmy na początku marca, gdy jeszcze z nieba sypał śnieg. Podczas ostatniej kolejki poznamy medalistów pierwszej i trzeciej ligi oraz zespoły, które wywalczą Puchary: WL Ligi i Wiary Lecha. 

http://s2.ifotos.pl/img/2WLjpgspp_qnwhpnx.jpg

1. WL Liga: Kto mistrzem?

Walka o mistrzostwo WL Ligi jest już na ostatniej prostej. Do końca sezonu pozostały zaledwie trzy potyczki, a wciąż szanse na mistrzostwo mają cztery zespoły! Jeden pojedynek został zaplanowany na poniedziałek, a dwa decydujące na wtorek. W tym pierwszym Merganes spotka się z Pobiedzikami. Dzień później obie ekipy rywalizować będą odpowiednio z Midelem i EW. 

Poniedziałkowe starcie jest kluczowe dla Pobiedzików, którzy jeśli chcą zachować szanse na mistrzostwo to muszą pokonać Merganes. W pierwszej rundzie pomarańczowo-czarni byli blisko odebrania punktów obecnemu wiceliderowi, ale ostatecznie musieli uznać wyższość rywala. 

We wtorek czekają nas dwa pojedynki, po których ostatecznie poznamy zdobywcę złotych medali. Wszystko zależeć będzie od meczu Merganesu z Midelem, z którego zwycięzca zdobędzie złoto. Jedynym wyjątkiem będzie sytuacja, gdy dzień wcześniej Pobiedziki rozprawią się z beniaminkiem. Wówczas wygrana Merganesu przy zwycięstwie pomarańczowo-czarnych nad EW nie będzie miała większego znaczenia, a złoto zdobędą Pobiedziki. 

Obrona tytułu nie jest już w nogach Pasów. EW musi liczyć na dwa potknięcia Merganesu oraz stratę punktów przed Midel. Każda wygrana beniaminka lub obecnego lidera przekreśli szanse mistrzów na trzecie z rzędu złoto. 

Wszystko wyjaśniło się w grupie spadkowej. Do drugiej ligi spadł mateco Grunwald, natomiast w barażu po oddaniu meczu z SSL Grant walkowerem zagrają Seagulls United. Pozostałe spotkania nie będą miały znaczenia. O pierwsze zwycięstwo w elicie powalczy mateco, którego czekają jeszcze dwa spotkania – z SSL Grant i OPL Team. 

Kto z kim w 16. kolejce?

Grupa mistrzowska 

25.06, godz. 20:25 – Merganes – Pobiedziki | poprzednie 3 mecze: 3:2, -, -
26.06, godz. 20:10 – Pobiedziki – EW | poprzednie 3 mecze: 3:3, 1:4, 2:3
26.06, godz. 20:25 – Midel – Merganes | poprzednie 3 mecze: 1:3, -, -

Grupa spadkowa

25.06, godz. 19:40 – OPL Team – Poznaniacy | poprzednie 3 mecze: 2:2, 4:8, 4:8
26.06, godz. 19:30 – mateco Grunwald – SSL Grant  | poprzednie 3 mecze: 0:6, -, -
27.06, godz. 18:15 – mateco Grunwald – OPL Team | poprzednie 3 mecze: 1:14, 2:7, -

2. WL Liga: Remo i 2KS kończą ligowy sezon

Ligowy ostatek czeka nas w drugiej lidze. W meczu, który zakończy wiosenną edycję Remo spotka się z 2KS. Grupa mistrzowska już wcześniej została rozstrzygnięta. Mistrzem zostały Zmarnowane Talenty, Remo wywalczyło srebro i awans, a w barażu zagra sklepzzegarkami.pl, który otrzyma także brązowe krążki. Na czwartej lokacie sezon zakończy 2KS, który ma szansę poprawić humory po ostatniej przegranej z Zegarkami.

Kto z kim w 16. kolejce?

Grupa mistrzowska 

26.06, godz. 21:10 – Remo – 2KS | nie grali

3. WL Liga: Trzech o dwa miejsca, ICPen o mistrzostwo 

Podobnie jak w pierwszej lidze, także i w trzeciej o najwyższe laury walczą jeszcze cztery ekipy. Tutaj jednak walka trwa przede wszystkim o awans. Ten wywalczą zwycięzcy ostatnich dwóch potyczek. Jedyną drużyną, która jest już pewna gry w drugiej lidze jest ICPen. Czerwono-biali nawet w przypadku przegranej nie spadną poniżej trzeciej lokaty. 

We wtorek pierwsi na plac boju wyjdą zawodnicy Curtis Health Caps i WM-u. Już ten mecz może zadecydować o zajęciu dwóch wolnych miejsc. W przypadku remisu awans wywalczy CHC oraz W13. WM, żeby myśleć o powrocie na drugi front, musi pokonać zielono-czarnych. Wówczas Curtis będzie trzymał kciuki za stratę punktów przez W13 w pojedynku z ICPen-em.  

Kto z kim w 16. kolejce?

Grupa mistrzowska 

26.06, godz. 20:50 – Curtis Health Caps – WM | poprzednie 3 mecze: 5:0, -, -
26.06, godz. 21:35 – W13 – ICPen | poprzednie 3 mecze: 2:4, 5:4, 1:7

 

Pokaż wiadomości