Image video hosting by TinyPic
Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic

Powrót do listy wiadomości

Najnowsze wiadomości

20 sierpień 2018

Co nas czeka w pierwszej kolejce? 

Po blisko dwumiesięcznej przerwie wracamy na ligowe boiska. Od 21 sierpnia na trzech poziomach rozgrywkowych będzie się toczyć walka o punkty. Jedną z ważniejszych zmian jest piłka. Od jesiennej edycji ligowe pojedynki będą rozgrywane biało-pomarańczową wersją futbolówki Nike Ordem. 

2. WL Liga: Debiut ICPen-u w drugiej lidze

W drugiej lidze zostały zaplanowane cztery spotkania – jedno w grupie A, trzy w grupie B. Najpóźniej wystartuje grupa A. W ostatnim czwartkowym pojedynku Oni zmierzą się z Exact, czyli dawnym TBS-em Squad i EXS. Będzie to pierwsze starcie obu zespołów w historii. Wcześniej grać będzie grupa B. Na początek Atletico Blumarina, dzień po rywalizacji o Superpuchar, spotka się ze Szturmowcami, którzy uratowali ligowy byt tylko dzięki wycofaniu Fyrtla Północ. Po zakończeniu tego spotkania odbędzie się pojedynek kolorujeMY z Zopan-em. Będzie to czwarta potyczka obu zespołów. Poprzednie trzy wygrywało kolorujeMY. Zopan podobnie jak Szturmowcy po spadku ponownie wskoczył do drugiej ligi. Wszystko dzięki wycofaniu CSM-u. 

W ostatnim meczu grupy B Volkswagen-Odlewnia zmierzy się z ICPen-em. Sześć lat temu oba zespoły rozpoczęły przygodę z WL Ligą. Dla VW pojedynek z czerwono-białymi był pierwszym w historii. Wygrali go aż 11:0, a całą edycję zakończyli bez porażki ze złotymi medalami. ICPen na awans czekał do czerwca tego roku. Obok promocji Bragi do elity, Zopanu i W13 do drugiej ligi była to jedna z większych niespodzianek w historii WL Ligi. Czy stać ich na kolejne? Pierwszy ich rywal jest mocny i co sezon stawiany do roli faworyta do walki o medale. 

Kto z kim w 1. kolejce? 

Grupa A

23.08, godz. 21:15 – Oni – Exact / nie grali

Grupa B

21.08, godz. 20:30 – Atletico Blumarina – Szturmowcy / poprzednie 3 mecze: 9:3, -, -
21.08, godz. 21:15 – kolorujeMY – Zopan / poprzednie 3 mecze: 3:2, 9:7, 6:4
23.08, godz. 19:45 – ICPen – Volkswagen-Odlewnia / poprzednie 3 mecze: 0:11, -, -

3. WL Liga: Dentes Stomatologia wraca na boiska WL Ligi

Zaledwie pół roku trwała absencja żółto-niebieskich. Dentes powraca do gry na WL Lidze, ale będzie musiał znów zaczynać od zera. Poprzednia przygoda z zapleczem elity i trzecią ligi trwała zaledwie rok, podczas którego były pierwszoligowiec wygrał wszystkie mecze! Dentes w najwyższej klasie rozgrywkowej spędził dwie edycje. W pierwszej zgarnął brąz, ale już zeszłoroczna jesień okazała się trudna i Stomatolodzy uratowali się przed spadkiem w ostatnim meczu. Na początek sezonu Dentes zmierzy się z rezerwami Szturmowców. Byli pierwszoligowcy są zdecydowanym faworytem tego pojedynku.

W pozostałych spotkaniach obejrzymy dwóch debiutantów i odnowione MMP, które zmieniło nazwę. Zacznijmy od tych pierwszych. Środowe boje rozpocznie starcie Green Speed Express z FC Makalakos. GSE w zeszłym sezonie w trzecioligowej klasyfikacji wyprzedziło jedynie Torpedę Koninko. FC Makalakos grał na drugim poziomie Ligi Wielkopolskiej, w której zajął siódme miejsce na dziesięć ekip. Dla tej drużyny będzie to debiut na WL Lidze. Pierwszy raz zagra również Zielone DNA, które w kadrze posiada zawodników grających wcześniej w MMP. Na inaugurację zmierzą się z Pocztowymi Krwinkami. 

Wspomniane wcześniej MMP zmieniło nazwę na Winiary FC. Zmienił się też skład. Część zawodników zasiliła Zielone DNA. Oba zespoły trafiły do różnych grup, więc mało prawdopodobne, aby udało się im spotkać w nadchodzącym sezonie. Winiary zagrają w grupie A, a na początek jesieni zmierzą się z Białymi Krwinkami, które w poprzednim sezonie otarły się o drugą ligę. Będzie to dla nich trzecie podejście do awansu. Wiosną w starciu tych drużyn lepsze były Krwinki, które pokonały ówczesne MMP 4:1. 

Kto z kim w 1. kolejce?

Grupa A

22.08, godz. 20:00 – Green Speed Express – FC Makalakos / nie grali
22.08, godz. 20:45 – Białe Krwinki – Winiary FC / poprzednie 3 mecze: 4:1, -, -

Grupa B

21.08, godz. 19:45 – Szturmowcy II – Dentes Stomatologia / nie grali
23.08, godz. 20:30 – Zielone DNA – Pocztowe Krwinki / nie grali

 

Pokaż wiadomości