Image video hosting by TinyPic
Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic

Powrót do listy wiadomości

Najnowsze wiadomości

28 sierpień 2018

Co nas czeka w drugiej kolejce?

Wyjątkowo we wtorek, a nie w poniedziałek pojawiła się zapowiedź drugiej serii. Trzy mecze już za nami, a szesnaście przed. Najważniejszym wydarzeniem będzie start pierwszej ligi. Na inaugurację Midel zmierzy się ze Zmarnowanymi Talentami. 

Od drugiej kolejki wracamy na boisko MDK. Przy okazji informujemy, że budynek z szatniami, z uwagi na remonty pomieszczeń biurowych MDK i rewitalizacji terenu, tej jesieni nie będzie dostępny!!!

1. WL Liga: Rewanż za Superpuchar

W czwartkowy wieczór Midel i Zmarnowane Talenty zainaugurują nowy sezon w elicie. Oba zespoły w poprzedniej kampanii wygrały swoje rozgrywki. Midel okazał się najlepszy wśród najlepszych, Zmarnowane zwyciężyły w drugoligowych rozgrywkach. Będzie to drugi ligowy bój pomiędzy obiema drużynami, a trzeci w ogóle, licząc Superpuchar. W drugiej lidze mecz zakończył się remisem 3:3, a przed tygodniem w walce o pierwsze jesienne trofeum lepsze były Zmarnowane wygrywając 4:3. 

Kto z kim w 2. kolejce?

30.08, godz. 21:15 - Midel - Zmarnowane Talenty | 3:3

2. WL Liga: Grają o drugie wygrane

Ustępujący w tabeli po poniedziałkowych meczach liderującemu W13 Oni rozegrają drugie jesienne spotkanie. Ich rywalem będzie Gietewu, które w zeszłym sezonie urwało punkty żółto-czarnym remisując 3:3. Trzeci już mecz zagra Exact. Granatowi początku sezonu nie mogą uznać za udany. W pierwszych dwóch spotkaniach ulegli Onym i wracającemu do drugiej ligi po dłuższej przerwie W13. W środę Exact zmierzy się z drugim beniaminkiem, który przyzwoicie pokazał się w Superpucharze. Curtis Health Caps na wiosnę okazał się najlepszą ekipą wśród trzecioligowców i podobnie jak W13 chciałby pójść za ciosem i zanotować dobry start. 

W trzecim meczu grupy A, który odbędzie się na zakończenie drugiej serii Tornado Ognik zmierzy się ze sklepzzegarkami.pl, który po serii wycofań z pierwszej ligi był bliski gry w elicie. Ostatecznie okazało się, ze Zegarki będą musiały powalczyć o awans na boisku. Z Tornadem mieli już do czynienia. Wiosną wygrali 5:2, ale przed rokiem pojedynek obu zespołów zakończył się remisem 4:4. 

W grupie B zostaną rozegrane cztery mecze, w których obejrzymy trzy drużyny mające trzy punkty na koncie. Pierwsi okazję do wyprzedzenia Volkswagen-Odlewni będą mieli zawodnicy kolorujeMY. Ich rywalem będzie jeden z faworytów do awansu – Fabryka Burgerów. Łatwiejsze zadanie czeka Atletico Blumarina, której rywalem w drugim jesiennym meczu będzie Zopan. 

Liderujący po pierwszej serii Volkswagen-Odlewnia zmierzy się w czwartek z Gold FC. Niebiesko-biali są zdecydowanym faworytem starcia ze złotymi. Wiosną wygrali z GFC 7:2 zatrzymując wówczas jedno z zaskoczeń sezonu. 

O pierwsze punkty zagrają Szturmowcy, którzy na inaugurację wysoko ulegli Atletico. Ich przeciwnikiem będą Poznańskie Orły. W jedynym do tej pory rozegranym meczu pomiędzy obiema ekipami padła zaledwie jedna bramka. Zdobyły ją Orły. 

Kto z kim w 2. kolejce?

Grupa A

29.08, godz. 19:30 - Oni – Gietewu | 3:3, 4:0, 8:2
29.08, godz. 21:15 - Curtis Health Caps – Exact | 2:6, 8:2, -
31.08, godz. 19:45 - Tornado Ognik - sklepzzegarkami.pl | 2:5, 4:4, -

Grupa B

28.08, godz. 19:45 - Poznańskie Orły – Szturmowcy | 1:0, -, -
29.08, godz. 19:45 - Fabryka Burgerów – kolorujeMY | 4:4, -, -
29.08, godz. 21:00 - Atletico Blumarina – Zopan | 9:0, 5:3, -
30.08, godz. 19:45 - Volkswagen-Odlewnia - Gold FC | 7:2, -, -

3. WL Liga: Podwójny debiut PSP

W grupie A odbędą się trzy mecze, z których najciekawiej zapowiada się pojedynek FC Makalakos z Kolejami Wielkopolskimi. Beniaminek efektownie pokazał się na inaugurację, a we wtorek będzie musiał pokazać, że nie był to przypadek. Makalakos zagra z Kolejami, które od kilku sezonów pokazują się jako solidny trzecioligowiec. Chrapkę na drugą wygraną mają Avengersi. W poniedziałek ograli Green Speed Express, a w piątek zmierzą się z Winiarami, które w pierwszym meczu uległy Białym Krwinkom. Wiosną lepsi byli Avengers. 

Obok Avengersów i Exact dwa mecze rozegra także beniaminek PSP, który we wtorkowy wieczór zadebiutuje na WL Lidze. Poprzednie sezony nowy trzecioligowiec spędził na drugim poziomie rozgrywkowym w Lidze Wielkopolskiej. W pierwszym historycznym spotkaniu PSP zmierzy się z Lechitą.net, dzień później stanie do rywalizacji z Pocztowymi Krwinkami. 

Ciekawie zapowiada się bój Zielonego DNA z Bergerat Monnoyeur. Beniaminek pokazał siłę wygrywając aż 9:0 z Pocztowymi Krwinkami. Bergerat to zespół, który do końca walczył o grupę mistrzowską. Na jesień ich celem jest awans. W taki sposób sezon chce zakończyć Dentes Stomatologia, który w drugim meczu czeka bój z Torpedą Koninko. Żółto-niebiescy nie powinni mieć problemu z wygraną. 

Trzeci sezon Fresh Cargo i rezerw Szturmowców da trzeci pojedynek pomiędzy obiema ekipami. Ubiegłorocznej jesieni padł remis 2:2, pół roku później lepsze było Fresh Cargo wygrywając 6:4. 

Kto z kim w 2. kolejce?

Grupa A

28.08, godz. 20:00 - Spiski Team - Mechaniczna Pomarańcza | nie grali
28.08, godz. 20:30 - Koleje Wielkopolskie - FC Makalakos | nie grali
31.08, godz. 20:30 - Avengers - Winiary FC | 7:2, -, -

Grupa B

28.08, godz. 20:45 - Lechita.net - PSP | nie grali
28.08, godz. 21:15 - Dentes Stomatologia - SHP Torpeda Koninko | nie grali
29.08, godz. 20:15 - Fresh Cargo - Szturmowcy II | 6:4, 2:2, -
29.08, godz. 20:30 - PSP - Pocztowe Krwinki | nie grali
30.08, godz. 20:30 - Zielone DNA - Bergerat Monnoyeur | nie grali

 

Pokaż wiadomości