Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic
Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic

5 wrzesień 2018

Udany start Junikowa

KS Junikowo rozpoczyna jesień od wygranej. Gietewu rehabilituje się za porażkę z Onymi. Lechita.net wygrywa drugie spotkanie i awansuje na pozycję wicelidera.

2. WL Liga: Dwa razy po 4:3

Po upływie sześciu minut w pierwszym wtorkowym meczu Gietewu wygrywało z Bragą już 3:0! Dwa razy bramkarza FSC pokonał Mariusz Majchrzak, raz na listę strzelców wpisał się Przemysław Latosi. Braga nie dała za wygraną i trzy minuty później zmniejszyła stratę do jednego gola. Do siatki trafili Bartosz Cieślak i Mateusz Gajewski. W drugich dziesięciu minutach pierwszej odsłony nie padła ani jedna bramka. Gietewu prowadziło 3:2. Po zmianie stron w 23 min wynik podwyższył Damian Sulmiński, który jak się później okazało dał wygraną czerwono-czarnym. Braga w 33 min za sprawą Filipa Dolskiego zdobyła trzeciego gola, ale nie do końcowego gwizdka nie zdołała wywalczyć remisu.

Braga sezon zaczęła od porażki 3:4, Junikowo od zwycięstwa 4:3. Rywalem zielonych był Curtis Health Caps, który na początek drugoligowej przygody ograł Exact. Z Junikowem już się nie udało. Przed przerwą oglądaliśmy wymianę ciosów. Pierwszy do siatki dla KSJ trafił Karol Kolczyński, następnie Jan Borowiak. Między tymi bramkami strzelał Adam Iżykowski, który minutę przed końcem pierwszej połowy wyrównał stan gry. W 22 min Junikowo po raz trzeci wyszło na prowadzenie, którego nie oddało do końca spotkania. Na 3:2 strzelił Kolczyński, a w 36 min zwycięstwo praktycznie przypieczętował Jan Borowiak. Beniaminka stać było jeszcze na gola w ostatniej minucie, który zakończył ten pojedynek.

FSC Braga – Gietewu 3:4 (2:3)
 8’ Bartosz Cieślak, 9’ Mateusz Gajewski, 33’ Filip Dolski – 4’ 6’ Mariusz Majchrzak, 3’ Przemysław Latosi, 23’ Damian Sulmiński
 2-3
 Mariusz Majchrzak (Gietewu)

KS Junikowo – Curtis Health Caps 4:3 (2:2)
 12’ 22’ Karol Kolczyński, 18’ 36’ Jan Borowiak – 16’ 19’ Adam Iżykowski, 40’ Marcin Filipiak
 3-5
 Karol Kolczyński (KS  Junikowo)

3. WL Liga: Lechita.net z drugą wygraną

Drugą jesienną wygraną odniósł Lechita.net, który ograł Fresh Cargo 5:1. Zwycięstwo nie było zagrożone nawet przez chwię. Lechitowcy po golach Macieja Rawskiego i Łukasza Przybyły w 10 min wygrywali 2:0. Fresh Cargo zdołał złapać kontakt, ale na przerwę schodził z dwubramkową stratą. Po zmianie stron wynik spotkania ustalił Karol Sadłowski, który mecz zakończył z dubletem. Lechita wygrał 5:1 i awansował na drugie miejsce w tabeli.

Lechita.net – Fresh Cargo 5:1 (3:1)
 27’ 37’ Karol Sadłowski, 7’ Maciej Rawski, 9’ Łukasz Przybyła, 16’ Mateusz Mucha – 12’ Mateusz Opuchowicz
 Mateusz Mucha (Lechita.net), Wojciech Romel, Tomasz Szczerbiak (obaj Fresh Cargo)