Image video hosting by TinyPic
Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic

7 wrzesień 2018

FC Makalakos pierwszy w trzeciej lidze

Za nami czwarty dzień rywalizacji w trzeciej kolejce, a przed nami dwa dni przerwy. Wczoraj wieczorem wszystkie pojedynki zostały rozstrzygnięte. Dwie drużyny wygrały kolejne mecze. Mowa o sklepzzegarkami.pl i FC Makalakos.

2. WL Liga: sklepzzegarkami.pl wygrywa drugi jesienny mecz

W meczu dwóch zespołów szukających wygranej zwycięstwo odniósł Gold FC. Złoci nie mieli łatwej przeprawy ze Szturmowcami, choć ostatecznie pokonali rywala trzema bramkami. Gold na prowadzenie wyszedł w trzeciej minucie po bramce Pawła Marko. Ten sam zawodnik tuż przed przerwą ponownie wyprowadził swoją drużynę na jednobramkową przewagę. Była to odpowiedź na wyrównanie Sebastiana Cepińskiego. Po zmianie stron GFC po golu Mateusza Dąbrowskiego wygrywał już 3:1. Szturmowcy podnieśli się, złapali kontakt, a w 29 min zdobyli wyrównującą bramkę autorstwa Piotra Gibasa. Do głosu ponownie doszedł Gold. W 30 min bramkarza Szturmowców pokonał Mikołaj Bernat, jednak pięć minut był ponownie remis, gdy Dawid Nowicki wpakował piłkę do siatki. Ostatnie słowo należało do złotych. Łącznie były trzy. Minutę przed końcem Radosław Janasek trafił na 5:4, a wynik spotkania ustalili w ostatnich sekundach Bernat i ponownie Jansasek. Obaj, wspólnie z Marko, ustrzelili po dublecie.

Odmienieni Ślusarze ruszyli po awans do elity. Nastąpiła zmiana nazwy (od tego sezonu zagrają jako ZMK), wzmocnienie składu, ale na inaugurację nie udało się wygrać. Lepszy okazał się sklepzzegarkami.pl, który zdobył jedną bramkę więcej i po raz drugi dopisał sobie komplet punktów. Mecz lepiej rozpoczął ZMK, ale na przerwę schodził z dwubramkową stratą, którą do końca meczu udało się jedynie zniwelować do jednego gola. W drugiej części lepszy był ZMK, który złapał kontakt z Zegarkami dopiero w 38 min. Na wyrównanie zabrakło czasu. Sklepzzegarkami.pl po dwóch bramkach Stanisława Wysockiego i jednym Mateusz Bartkowiaka oraz Filipa Burchardta wygrał 4:3.

Gold FC – Szturmowcy 7:4 (2:1)
 3’ 19’ Paweł Marko, 30’ 40’ Mikołaj Bernat, 39’ 40’ Radosław Janasek, 23’ Mateusz Dąbrowski – 15’ Sebastian Cepiński, 27’ Wiktor Studziński, 29’ Piotr Gibas, 35’ Dawid Nowicki
 6-6
 Paweł Marko (Gold FC)

ZMK – sklepzzegarkami.pl 3:4 (1:3)
 3’ Artur Rybak, 23’ Marcin Posłuszny, 38’ Przemysław Korzeń – 8’ 32’ Stanisław Wysocki, 11’ Mateusz Bartkowiak, 20’ Filip Burchardt
 7-6
 Stanisław Wysocki (sklepzzegarkami.pl)

3. WL Liga: FC Makalakos liderem grupy A

Po czwartkowych grach nowym liderem został FC Makalakos, który trzecią serię zakończy na pewno na pierwszym miejscu. Beniaminek po emocjonującym pojedynku pokonał Wiarę 5:4 decydującą bramkę zdobywając w 37 min. Wcześniej oglądaliśmy wymianę ciosów, gola za gola. Zakończył ją Maciej Bzdęga, który trzy minuty przed końcem trafił po raz drugi w tym spotkaniu. Makalakos prowadzi w tabeli z przewagą trzech punktów nad Mechaniczną Pomarańczą.

Pierwsze wygrane w sezonie odnieśli Bergerat Monnoyeur i Everybody Winogrady. Ci pierwsi nie mieli problemów z pokonaniem Pocztowych Krwinek. Wygrali 7:2 udanie rehabilitując się za przegraną w pierwszym spotkaniu z Zielonym DNA. Trzy punkty na inaugurację dopisały Winogrady, czyli połączone siły OPL i PRZ. Na początek ograli 2:0 rezerwy Szturmowców, ale bramkę, która dała komfortową przewagę zdobyli dopiero w 37 min.

Bergerat Monnoyeur – Pocztowe Krwinki 7:2 (3:1)
 21’ 33’ Marcin Maciejewski, 22’ 35’ Mateusz Murawski, 7’ Łukasz Sokołowski, 12’ Marcin Muszyński, 25’ Damian Knapski – 6’ Marcin Matysiak, 31’ Adam Krzyżański
 Nikodem Jasina (Bergerat Monnoyeur)
 7-2
 Marcin Maciejewski (Bergerat Monnoyeur)

FC Makalakos – Wiara 5:4  (2:2)
 27’ 29’ Jędrzej Strzódka, 3’ 37’ Maciej Bzdęga, 7’ Kacper Kozieł – 6’ 9’ Piotr Baliga, 29’ Jakub Żelazek, 32’ Bartosz Chmielewski
 3-3
 Maciej Bzdęga (FC Makalakos)

Everybody Winogrady – Szturmowcy II 2:0 (1:0)
 16’ Marcin Kordus, 37’ Michał Wyrwa