Image video hosting by TinyPic
Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic
Image video hosting by TinyPic
Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic

Powrót do listy wiadomości

Najnowsze wiadomości

10 wrzesień 2018

Co nas czeka w czwartej kolejce? 

W poniedziałkowy wieczór od meczu Exact-u z Tornadem Ognik rozpocznie się czwarta kolejka jesiennej kampanii. Do gry w drugim półroczu włączą się Pobiedziki, LED Lighting Team i PWW Banda.  Najciekawiej zapowiada się poniedziałkowy pojedynek mistrza ze zdobywcami Pucharu i Superpucharu WL Ligi. 

1. WL Liga: Kolejny rewanż za Superpuchar

Na początek zmagań czwartej kolejki w elicie obejrzymy kolejny rewanż na sierpniowy Superpuchar. Naprzeciw siebie staną Midel i Remo, którzy przed trzema tygodniami zremisowali 2:2. Jeszcze wcześniej, bo na koniec czerwca oba zespoły zagrały w finale Pucharu WL Ligi. Wówczas lepsze o dwa gole było Remo, które obecnie zajmuje pozycje lidera w pierwszej lidze. 

Drugi mecz odbędzie się dzień później. O tej samej godzinie, ale na innym boisku zagrają Pobiedziki i Zmarnowane Talenty. Pomarańczowo-czarni byli jednym z zaskoczeń wiosennego sezonu, który zakończyli tuż za podium, a wcześniej typowani byli jako jeden z kandydatów do spadku. Talenty po udanym starcie w Superpucharze jeszcze nie wygrali w najwyższej klasie rozgrywkowej. Dużą przewagą Zmarnowanych nad Pobiedzikami jest liczba meczów rozegranych przez beniaminka. Dla czerwono-czarnych będzie to już szósty mecz (licząc Superpuchar), dla Pobiedzików dopiero pierwszy! 

Kto z kim w 4. kolejce?

10.09, godz. 21:00 – Midel (3.) – Remo (1.) | nie grali
11.09, godz. 21:00 – Pobiedziki (6.) – Zmarnowane Talenty (4.) | nie grali

2. WL Liga: Pojedynek niepokonanych

Aż sześć spotkań zaserwuje nam grupa A drugiego frontu. Odpoczywać będzie lider, który ma obecnie przewagę trzech punktów nad sklepzzegarkami.pl. Brązowi medaliści poprzedniego sezonu zagrają dopiero w piątek. W poprzednich dwóch spotkaniach Zegarki wygrały dwukrotnie, ale nie potrafiły poradzić sobie w roli faworyta grupowych zmagań w Saturn Fitness Pucharze WL Ligi, z którego odpadli po dwóch meczach. Ich rywalem w piątkowy wieczór będzie Braga, którą w najbliższej kolejce czekają dwa starcia. Wcześniej, bo w środę zmierzą się z rozpoczynającym sezon LED Lighting Team. Będzie to drugi pojedynek obu zespołów. Pierwszy Ledy wygrały 3:2. Pomarańczowo-czarni, podobnie jak Braga, również rozegra dwa spotkania. W piątek zmierzą się z Junikowem, który we wtorek sprawdzi ZMK. 

W innych spotkaniach Exact zmierzy się z Tornadem Ognik i powalczy o pierwszą wygraną nad drużyną z Grunwaldu, z którą poległ w dwóch poprzednich meczach. Ten pojedynek rozpocznie czwartą kolejkę. Trzy dni później dojdzie do starcia beniaminków. W13 zagra z Curtis Health Caps. W poprzednim sezonie, w grupie mistrzowskiej trzeciej ligi, CHC wygrał 4:1 i dzięki temu zwycięstwu zapewnił sobie złote medale. 

Cztery spotkania odbędą się w grupie B. Mający dziewięć punktów na koncie i pierwsze miejsce w tabeli Atletico Blumarina spotka się z Poznańskimi Orłami, które również mogą pochwalić się kompletną zdobyczą, tyle że w dwóch pojedynkach. Mecz niepokonanych będzie zdecydowanie najciekawszym meczem czwartej kolejki w drugiej lidze. Wynik zainteresuje z pewnością Volkswagena-Odlewnia i Fabrykę Burgerów. Oba zespoły są faworytami w swoich pojedynkach. Volkswagen zagra z kolorujeMY, Fabryka Burgerów zmierzy się z ostatnim Zopanem. 

Na zakończenie czwartej serii w grupie B Gold FC spotka się z ICPen-em. Będzie to szczególny mecz dla kapitana tej pierwszej ekipy. Paweł Możdżonek, bo o nim mowa, przygodę z WL Ligą rozpoczynał w barwach ICPen-u, w którym grał przez cztery sezony. W czwartkowy wieczór stanie naprzeciw swojej byłej drużyny po raz drugi. Poprzedni mecz oba zespoły zagrały jeszcze na poziomie trzeciej ligi. Wygrał go ówczesny GFT, który później dwukrotnie zmieniał nazwę. Jedną z bramek zdobył wspomniany wcześniej Możdżonek. Faworytem spotkania jest Gold FC. Złociści w zeszłym tygodniu wygrali po raz pierwszy na jesień i wywalczyli awans do 1/8 finału Saturn Fitness Pucharu WL Ligi. 

Kto z kim w 4. kolejce?

Grupa A

10.09, godz. 19:30 – Exact (10.) – Tornado Ognik (11.) | 6:7, 3:6, -
11.09, godz. 20:20 – KS Junikowo (4.) – ZMK (9.) | 4:6, 4:4, -
12.09, godz. 20:15 – LED Lighting Team (7.) – FSC Braga (8.) | 3:2, -, -
13.09, godz. 21:00 – W13 (3.) – Curtis Health Caps (5.) | 1:4, 5:0, 2:5
14.09, godz. 19:30 – sklepzzegarkami.pl (2.) – FSC Braga (8.) | 6:5, 0:5, -
14.09, godz. 21:00 – LED Lighting Team (7.) – KS Junikowo (4.) | 1:5, 5:6, -

Grupa B

12.09, godz. 19:20 – Volkswagen-Odlewnia (2.) – kolorujeMY (6.) | 6:4, 7:2, 2:3
12.09, godz. 20:00 – Poznańskie Orły (3.) – Atletico Blumarina (1.) | nie grali
12.09, godz. 21:00 – Fabryka Burgerów (4.) – Zopan (11.) | 5:3, 2:1, -
13.09, godz. 20:15 – Gold FC (5.) – ICPen (9.) | 4:2, -, -

3. WL Liga: FC Makalakos i Mechaniczna Pomarańcza gotowe do ucieczki

Trzy drużyny w grupie A mogą pochwalić się kompletem punktów. Trzy wygrane na koncie ma FC Makalakos, który jest faworytem piątkowego meczu z Winiarami FC i stanie przed szansą umocnienia się na pozycji lidera. Za plecami beniaminka jest inny … beniaminek. Mechaniczną Pomarańczę czeka jednak o wiele cięższa przeprawa z mocno podrażnionym PCB. Fioletowi na inaugurację niespodziewanie ulegli Spiski Team. Ich pojedynek z wiceliderem zapowiada się jako najciekawsze wydarzenie trzeciej ligi w obecnym tygodniu. Trzecim i ostatnim zespołem bez straty punktów są Białe Krwinki. Mają jednak rozegrany zaledwie jeden mecz. Drugi zagrają z szukającą punktów Africaną, z którą w niedzielę wygrały Koleje Wielkopolskie. Kolejarze będą chcieli pójść za ciosem i pokonać kolejną przeszkodę, czyli Green Speed Express. Na drugie zwycięstwo chrapkę ma także Wiara, która w czwartek zagra z rozpoczynającym sezon PWW. Wiosną lepszy był ówczesny beniaminek – wygrał 9:3. 

W grupie B trzy najlepsze zespoły po trzech kolejkach odpoczną. Pauzy będą chcieli wykorzystać Archiwum X, Bergerat Monnoyeur i Everybody Winogrady. Któraś z dwóch pierwszych drużyn na pewno straci punktów, gdyż obie zagrają przeciwko sobie. Duże szanse na wskoczenie do czołówki mają Winogradzianie. Połączone siły OPL i PRZ w czwartek zagrają z przedostatnim Fresh Cargo i są zdecydowanym faworytem tego starcia. 

W pozostałych dwóch spotkaniach będzie toczyć się walka o pierwsze wygrane. Pocztowe Krwinki zmierzą się ze Stoczniowcem, PSP z Torpedą Koninko. W tym ostatnim meczu oba zespoły zagrają o historyczne zwycięstwo na WL Lidze. 

Kto z kim w 4. kolejce?

Grupa A

10.09, godz. 20:15 – PCB (10.) – Mechaniczna Pomarańcza (2.) | nie grali
11.09, godz. 19:35 – Białe Krwinki (4.) – Africana FC (11.) | 1:1, -, -
12.09, godz. 21:25 – Koleje Wielkopolskie (6.) – Green Speed Express (12.) | 5:3, 5:6, 16:1
13.09, godz. 21:00 – Wiara (5.) – PWW Banda (9.) | 9:3, -, -
14.09, godz. 20:15 – Winiary FC (8.) – FC Makalakos (1.) | nie grali

Grupa B

12.09, godz. 19:30 – Pocztowe Krwinki (8.) – Stoczniowiec (11.) | 4:4, -, -
12.09, godz. 20:45 – PSP (9.) – SHP Torpeda Koninko (13.) | nie grali
13.09, godz. 19:30 – Archiwum X (4.) – Bergerat Monnoyeur (5.) | nie grali
13.09, godz. 20:15 – Fresh Cargo (12.) – Everybody Winogrady (6.) | nie grali

 

Pokaż wiadomości