Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic
Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic

12 wrzesień 2018

Białe Krwinki odrabiają część strat do liderów

Dwa wtorkowe mecze zakończyły się podziałami punktów. Pobiedziki zremisowały ze Zmarnowanymi Talentami, Junikowo z ZMK. Ważne zwycięstwo odnoszą Białe Krwinki.

1. WL Liga: Pobiedziki zaczynają od podziału punktów

Do gry w elicie włączyły się Pobiedziki. Czwarty zespół poprzedniego sezonu zaczął od remisu, a jego najlepszy strzelec pokazał, że na jesień jest równie mocny jak na wiosnę. Maciej Ciszewicz, król strzelców 1. WL Ligi poprzedniej kampanii, zdobył aż pięć bramek – wszystkie dla swojej drużyny, ale nie zapewnił jej wygranej. Po przeciwnej stronie był Adrian Niemczyk, który trzykrotnie pokonał bramkarza Pobiedzików. Do przerwy był remis 3:3. Po zmianie stron Niemczyk dał prowadzenie Talentom, ale Ciszewicz odpowiedział na to trafienie dwiema bramkami. Ostatnie słowo należało do Roberta Pawlaka, który w 39 min wyrównał stan gry i ustalił wynik spotkania na 5:5.

Pobiedziki – Zmarnowane Talenty 5:5 (3:3)
 4’ 6’ 11’ 32’ 34’ Maciej Ciszewicz – 8’ 20’ 28’ Adrian Niemczyk, 9’ Jędrzej Owsianny, 39’ Robert Pawlak
 Tomasz Olejniczak (Pobiedziki)
 4-4
 Maciej Ciszewicz (Pobiedziki)

2. WL Liga: ZMK ratuje remis

Junikowianie prowadzili z ZMK już 2:0. W 3 min prowadzenie dał Patryk Olaszczyk, a po zmianie stron w 24 min Jan Borowiak podwyższył je do dwóch bramek. Korzystnego rezultatu nie udało się utrzymać. ZMK walczył do końca i wywalczył remis. W 28 min gola kontaktowego zdobył Jakub Frankiewicz, a punkt dał Artur Rybak, który sześć minut przed końcem zakończył strzelanie w tym spotkaniu.

KS Junikowo – ZMK 2:2 (1:0)
 3’ Patryk Olaszczyk, 24’ Jan Borowiak - 28’ Jakub Frankiewicz, 34’ Artur Rybak
 Jakub Pawlak (KS Junikowo), Jakub Frankiewicz (ZMK)
 2-6
 Artur Rybak (ZMK)

3. WL Liga: Drugie zwycięstwo Białych Krwinek

Prowadzącym beniaminkom kroku chcą dotrzymać Białe Krwinki, które po wtorkowym pojedynku odrobiły trzy punkty straty do Mechanicznej Pomarańczy i FC Makalakos. W pierwszej połowie oglądaliśmy dwa gole, po jednym z każdej ze stron. Pierwszy dla Krwinek trafił Marcin Łażewski, wyrównał Jakub Przewoźny. Druga połowa, do 35 min, należała do Białych. Drugi raz na listę strzelców wpisał się Łażewski, a swoje trafienia dołożyli Jakub Sabo i Marcin Pajchrowski. Prowadzenie 4:1 uśpiło Krwinki. Wykorzystała to Africana, której udało się zmniejszyć straty do jednego gola. Cztery minuty przed końcowym gwizdkiem bramkę zdobył Mateusz Chojecki, a w ostatniej Bartłomiej Śron. Białe Krwinki wygrały 4:3 i po dwóch rozegranych meczach zajmują trzecie miejsce.

Białe Krwinki – Africana FC 4:3 (1:1)
 10’ 33’ Marcin Łażewski, 27’ Jakub Sabo, 35’ Marcin Pajchrowski – 17’ Jakub Przewoźny, 36’ Mateusz Chojecki, 40’ Bartłomiej Śron