Image video hosting by TinyPic
Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic

13 wrzesień 2018

Zwycięskie passy Atletico Blumariny i Fabryki Burgerów podtrzymane

Atletico Blumarina wygrywa w meczu kolejki z Poznańskimi Orłami. Kolejne trzy punkty lądują na koncie Fabryki Burgerów. PSP wygrywa po raz pierwszy w historii na WL Lidze.

2. WL Liga: Atletico Blumarina i Fabryka Burgerów na zwycięskiej ścieżce

Dwie drużyny podtrzymały swoje zwycięskie passy, dwie musiały przełknąć gorzką pigułkę pierwszej jesiennej przegranej. Na pierwszy plan środowych pojedynków zdecydowanie wysuwał się mecz pomiędzy Atletico Blumarina i Poznańskimi Orłami. Oba zespoły przez spotkaniem miały na swoim koncie komplet punktów. Początek potyczki pokazał, że będą to dobre zawody. W 2 min Atletico na prowadzenie wyprowadził Krzysztof Szenfeld, ale chwilę później był już remis za sprawą bramki Mateusza Koszyckiego. Blumarina jeszcze przed przerwą po trafieniach Mateusza Walczyka i Patryka Kaczmarka powiększyła przewagę do dwóch goli, której nie straciła do gwizdka oznajamiającego przerwę. Chwilę po przerwie nadzieje na korzystny wynik dla Poznańskich Orłów dał Kamil Kapałczyński. Pomarańczowo-czarni złapali kontakt, ale w dalszej części pojedynku nie potrafili pokonać Adama Górskiego. Atletico w ostatnich dziesięciu minutach bramkami Szenfeld i Walczyka przypieczętowało czwartą jesienną wygraną. Blumarina wygrała 5:2 i umocniła się na pierwszym miejscu. Tuż za nią ulokowała się Fabryka Burgerów, która w starciu z Zopanem wróciła z dalekiej podróży. Do przerwy lepsi byli zawodnicy grający w błękitnych trykotach. Zopan prowadził po golach Piotra Grzelińskiego i Dawida Glapy 3:1. Po przerwie strzelały tylko Burgery. W 32 min kontaktową bramkę zdobył Marcin Kwaśniewski, a chwilę później wyrównał Dawid Winiarski. Zwycięskiego gola dla Fabryki zdobył Dawid Ruma, który w 39 min zapewnił swojej drużynie trzecią wygraną w sezonie.

Oprócz Poznańskich Orłów pierwszą przegraną poniósł także Volkswagen-Odlewnia, który przekonał się na własnej skórze, że zespół kolorujeMY to jedna z najbardziej nieobliczalnych drużyn WL Ligi. W pierwszej części biało-czarni zdobyli trzy gole, nie tracąc ani jednego. Wszystkie były efektowne i w pełni wykorzystali brak nominalnego bramkarza Volkswagena zdobywając trzy bramki z dystansu. Strzelanie rozpoczął Adam Lesiecki … golkiper kolorujeMY, który zdobył gola wykopem z własnego pola karnego. Kolejne bramki były efektem otwartej gry Odlewni. Po zmianie stron biało-czarni podwyższyli prowadzenie i na zakończenie meczu pozwolili na honorowe trafienie Volkswagena. Mecz zakończył się wynikiem 6:1.

Udanie na jesień wystartował LED Lighting Team, który w letniej przerwie wzmocnił się skład. Pomarańczowo-czarni wygrali z Bragą 6:3. Wszystkie trzy gole dla FSC zdobył Mateusz Gajewski, który dwoił i troił. Na sześć minut przed końcem Braga traciła do Ledów zaledwie jednego gola. Wtedy na listę strzelców wpisał się Adam Jurgowiak, a następnie Krzysztof Filas, który drugi raz skierował piłkę do siatki. Strzelanie w tym spotkaniu zakończył Gajewski i Jakub Rutkowski.

Volkswagen-Odlewnia – kolorujeMY 1:6 (0:3)
 37’ Tomasz Filusz – 11’ 13’ Wojciech Majak, 32’ 35’ Robert Nadratowski, 7’ Adam Lesiecki, 28’ Adrian Adamczyk
 1-1
 Adam Lesiecki (kolorujeMY)

Poznańskie Orły – Atletico Blumarina 2:5 (1:3)
 3’ Mateusz Koszycki, 21’ Kamil Kapałczyński – 2’ 40’ Krzysztof Szenfeld, 13’ 31’ Mateusz Walczyk, 8’ Patryk Kaczmarek
 Dawid Gralak (Poznańskie Orły)
 4-5
 Mateusz Walczyk (Atletico Blumarina)

LED Lighting Team – FSC Braga 6:3 (3:2)
 15’ 36’ Krzysztof Filas, 6’ Andrzej Krawczuk, 16’ Paweł Wawrzyniak, 34’ Adam Jurgowiak, 40’ Jakub Rutkowski – 13’ 19’ 39’ Mateusz Gajewski
 Damian Targowski (LED Lighting Team), Mateusz Gajewski (FSC Braga)
 5-3
 Paweł Wawrzyniak (LED Lighting Team)

Fabryka Burgerów – Zopan 4:3 (1:3)
 14’ Filip Zieliński, 32’ Marcin Kwaśniewski, 33’ Dawid Winiarski, 39’ Dawid Ruman – 10’ 17’ Piotr Grzeliński, 15’ Dawid Glapa
 Dawid Dudek (Zopan)
 1-4
 Dawid Ruman (Fabryka Burgerów)

3. WL Liga: Historyczna wygrana PSP

Pierwsze zwycięstwa w sezonie zapisali na swoje konto PSP i Stoczniowiec. Beniaminek nie miał problemów z pokonaniem Torpedy Koninko. Pierwsi gola zdobyli zawodnicy SHP, ale w kolejnych minutach dominowało PSP, które wygrało 13:1. Było to ich pierwsze zwycięstwo w historii na WL Lidze. Trzy punkty dopisał sobie także Stoczniowiec. Zawodnicy grając w niebieskich trykotach okazali się minimalnie lepsi od Pocztowych Krwinek. Trzy punkty Stoczniowcowi zapewnił strzelec dwóch bramek, Jakub Prange.

Po raz drugi na jesień komplet punktów wywalczyły Koleje Wielkopolskie. Kolejarze prowadzili od 7 min do końca spotkania, ale nie potrafili odjechać rywalom na bezpieczną odległość. Dopiero bramka Leszka Białego w 39 min rozwiała wszelkie wątpliwości. Koleje wygrały z Green Speed Express 4:2 i awansowały w tabeli na czwarte miejsce.

Pocztowe Krwinki – Stoczniowiec 1:2 (0:0)
 32’ Adam Partyka – 26’ 31’ Jakub Prange
 Mikołaj Błaszak (Pocztowe Krwinki)
 5-3
 Jakub Prange (Stoczniowiec)

PSP – SHP Torpeda Koninko 13:1 (3:1)
 7’ 10’ 26’ 30’ Maksymilian Wojewoda, 13’ 28’ 30’ 32’ Adam Halicki, 37’ 40’ Marcin Wojciechowski, 22’ Marek Czyżewski, 33’ Szymon Nowicki, 40’ Marcel Roskau – 6’ Maciej Jagodziński
 2-2
 Maksymilian Wojewoda (PSP)

Koleje Wielkopolskie – Green Speed Express 4:2 (1:0)
 7’ 29’ Arkadiusz Garcon, 37’ 39’ Leszek Biały – 33’ Kamil Gajewski, 38’ Radosław Kowalski
 Arkadiusz Garcon (Koleje Wielkopolskie), Kamil Gajewski (Green Speed Express)