Image video hosting by TinyPic
Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic

14 wrzesień 2018

ICPen pokazał charakter

ICPen zdobywa pierwszy punkt. Curtis Health Caps wygrywa w meczu beniaminków. Wysokie zwycięstwa Bergerat Monnoyeur, Everybody Winogrady i Wiary.

2. WL Liga: Pierwszy punkt ICPenu w drugiej lidze

Gdy w 37 min Mikołaj Bernat dał dwubramkowe prowadzenie Gold FC było niemal pewne, że złociści wywalczą trzy punkty. ICPen pokazał charakter i zdołał doprowadzić do wyrównania. Miał też czas na wygranie spotkania. W końcówce meczu więcej sytuacji stworzył Gold FC, który ostatecznie zaprzepaścił okazję do wygrania drugiego jesiennego pojedynku. ICPen zdobył pierwszy historyczny punkt na drugim froncie. Wróćmy jeszcze do przebiegu spotkania. Do przerwy wygrywał beniaminek, który dzięki bramce Łukasza Witkowskiego w 13 min objął prowadzenie 2:1. W drugiej części, w 26 min, Gold FC dzięki dwóm bramkom Radosława Janaska odwrócił wynik. ICPen nie dał za wygraną i w 31 min po drugim trafieniu Piotra Marka wyrównał stan gry. Następnie przyszły dwie minuty, który miały wstrząsnąć czerwono-białymi. Nie wstrząsnęły. W 38 min Marek ustalił wynik spotkania strzałem głową.

Pojedynek beniaminków był doskonałą okazją do rewanżu dla W13 za wiosenną porażkę z Curtisem, która pozbawiła ich szans na wygranie trzeciej ligi. Wówczas Wilczak okazał się słabszy o trzy gole. Kilka miesięcy scenariusz, na ich nieszczęście, powtórzył się. Curtis dał sobie wbić gola dopiero w momencie, gdy prowadził 3:0. Ostatecznie zielono-czarni utrzymali przewagę osiągniętą w 25 min i wygrali 5:2 odnosząc tym samym drugie zwycięstwo w sezonie.

Gold FC – ICPen 5:5 (1:2)
 22’ 26’ 36’ Radosław Janasek, 9’ 37’ Mikołaj Bernat – 5’ 31’ 38’ Piotr Marek, 13’ Łukasz Witkowski, 37’ Bartłomiej Ginter
 5-5
 Piotr Marek (ICPen)

Curtis Health Caps – W13 5:2 (2:0)
 2’ 25’ Karol Iżykowski, 20’ Mikołaj Cyferkowski, 34’ Krzysztof Kowalski, 36’ Piotr Bartoszak – 27’ Cezary Lachowicz, 35’ Wojciech Jarosz
 3-1
 Karol Iżykowski (Curtis Health Caps)

3. WL Liga: Wysokie zwycięstwa

Trzy wysokie wygrane oglądaliśmy w czwartkowy wieczór w trzecioligowych pojedynkach. Pierwsze połowy nie zapowiadały jednak pogromów. Na początek Bergerat Monnoyeur rywalizował z Archiwum X i od gwizdka rozpoczynającego pojedynek musiał radzić sobie w pięcioosobowym zestawieniu. Nie miało to jednak dużego wpływu na ich poczynania boiskowe. Bergerat mimo przewagi rywala grał lepiej i stwarzał więcej sytuacji. Jedną wykorzystał Nikodem Jasina, który w 7 min dał prowadzenie. Monnoyeur jeszcze przed przerwą uzupełnił skład, ale nie zdołał zwiększyć przewagi. To nadrobili w drugiej połowie, którą zakończyli wynikiem 5:0.

O pięć bramek lepsi od przeciwnika byli także Everybody Winogrady. Do przerwy musieli uznać wyższość Fresh Cargo, który tą część gry wygrał 3:2. Po zmianie stron na kolejne gole trzeba było czekać do 32 min. Wówczas Michał Wyrwa skompletował hattricka, a swojej drużynie dał wyrównanie. Kolejne gole padały jak z rogu obfitości. Everybody Winogrady aż pięciokrotnie kierowało piłkę do siatki ostatecznie wygrywając 8:3.

Najlepszy rezultatem może pochwalić się Wiara, która w meczu z PWW Bandą debiutowała w nowych koszulkach. Przyniosły szczęście. Wiara  pokonała PWW 9:1, a królem polowania został Bartosz Chmielewski, który pięć razy wpisał się na listę strzelców.

Bergerat Monnoyeur – Archiwum X 5:0 (1:0)
 7’ 40’ Nikodem Jasina, 22’ Artur Czapczyk, 30’ Michał Eliks, 36’ Mateusz Murawski
 3-1
 Paweł Dudko (Bergerat Monnoyeur)

Fresh Cargo – Everybody Winogrady 3:8 (3:2)
 9’ 11’ Robert Wawrzonkowski, 1’ Sebastian Linke – 7’ 20’ 32’ 34’ 36’ Michał Wyrwa, 33’ 40’ Adrian Adamczak, 37’ Krzysztof Piechowiak
 3-9
 Michał Wyrwa (Everybody Winogrady)

Wiara – PWW Banda 9:1 (3:1)
 18’ 19’ 27’ 38’ 39’ Bartosz Chmielewski, 21’ 24’ 36’ Marek Poradzewski, 15’ Szymon Czarnota – 20’ Dastin Wyrwał