Image video hosting by TinyPic
Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic

19 wrzesień 2018

Zwycięstwa faworytów

Atletico Blumarina i Dentes Stomatologia nie zatrzymują się. Oba zespoły mają na koncie same wygrane i pewnie prowadzą w tabelach swoich grup, odpowiednio drugiej i trzeciej ligi. Za porażkę z Atletico zrehabilitowały się Poznańskie Orły, które awansowały na pozycję wicelidera.

2. WL Liga: Trudna przeprawa lidera

Oba drugoligowe starcia miały żelaznych faworytów. W pierwszym meczu planowe punkty miało zdobyć Atletico Blumarina, a w drugim Poznańskie Orły. Niespodzianek nie było i obie ekipy dopisały do dorobku po trzy oczka, dzięki którym zajmują pierwsze dwa miejsca w tabeli. Atletico odniosło piąte zwycięstwo. Łatwo nie było, choć pierwsza część gry zapowiadała łatwe i wysokie zwycięstwo. Byli pierwszoligowcy wygrywali z ICPen-em 3:0, a dwie bramki zdobyli tuż przed przerwą. Po zmianie stron w przeciągu kilkudziesięciu sekund Piotr Marek dwukrotnie pokonał bramkarza Blumariny. Jedna bramka różnicy podziałała mobilizująco na ICPen, który do końca spotkania walczył o cenny punkt. Zawodnicy beniaminka zostawili na boisku dużo zdrowia. W ostatniej minucie wynik meczu ustalił Marcin Surowiec, który do bramki i asysty z pierwszej części dołożył drugie trafienie uspokajające poczynania Atletico.

Łatwiejszą przeprawę niż Blumarina miały Poznańskie Orły, które wygrały trzeci jesienny mecz. Już w pierwszej połowie pomarańczowo-czarni wypracowali sobie przewagę, dzięki której mogli spokojnie przebrnąć przez drugie dwadzieścia minut. Przed zmianą stron po dwa trafienia na swoje konto zapisali bracia Koszyccy – Mateusz i Michał. Poznańskie Orły wygrywały różnicą trzech goli – 4:1. Po wznowieniu gry przewaga została utrzymana. Dwa gole dorzucił również Kamil Kapałczyński, a mecz zakończył się wynikiem 6:3.

ICPen - Atletico Blumarina 2:4 (0:3)
 24' 25' Piotr Marek - 11' 40' Marcin Surowiec, 19' Patryk Kaczmarek, 20' Wojciech Markowski
 Mateusz Raszyński (ICPen), Krzysztof Szenfeld (Atletico Blumarina)
 6-5
 Marcin Surowiec (Atletico Blumarina)

Gold FC - Poznańskie Orły 3:6 (1:4)
 15' 24' Mateusz Dąbrowski, 30' Paweł Korus - 4' 17' Mateusz Koszycki, 11' 13' Michał Koszycki, 25' 33' Kamil Kapałczyński
 2-1
 Mateusz Koszycki (Poznańskie Orły)

3. WL Liga: Planowa wygrana Dentesu

Dentes, który jeszcze niedawno z powodzeniem występował w elicie planowo zmierza w tym samym kierunku. W czwartym jesiennym pojedynku nie miał problemów z osłabionym Lechitą. Rywalom żółto-niebiescy zaaplikowali siedem bramek. Lechitowców stać było na jedno honorowe trafienie, które padło przy stanie 0:6. Dwóch zawodników Dentesu mecz zakończyło z hattrickami. Po trzy gole zdobyli Oskar Woźniak i Piotr Ciesielski

Lechita.net - Dentes Stomatologia 1:7 (0:3)
 32' Piotr Wiśniewski - 6' 20' 31' Oskar Woźniak, 16' 28' 38' Piotr Ciesielski, 30' Jan Tomkowiak