Image video hosting by TinyPic
Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic

20 wrzesień 2018

LED Lighting Team wygrywa w hicie drugiej ligi

Mecz niepokonanych w drugiej lidze wygrywają Ledy, w trzeciej kończy się remisem. Pierwsze wygrane odnoszą Fajerwerkowo.pl, Pocztowe Krwinki, Africana i WM.

2. WL Liga: Szlagier dla Ledów, Curtis Health Caps w ścisłej czołówce

Boisko przy ulicy Grunwaldzkiej było areną zmagań drugoligowców. Po środowych meczach w grupie A cztery pierwsze drużyny mają identyczną liczbę punktów. Dziewięć oczek zgromadzili Oni, a także Ledy, Zegarki oraz Curtis. Te trzy ostatnie zespoły grały w środę. Beniaminek ograł Gietewu 5:2, od 13 min kontrolując przebieg pojedynku. Po pierwszej części CHC prowadził 2:1, w drugiej odjechał rywalom na odległość trzech goli. Curtis wygrał trzeci mecz, a po pojedynku z Gietewu zajmuje czwarte miejsce. Oczko wyżej jest sklepzzegarkami.pl, a dwa LED Lighting Team. Oba zespoły zagrały mecz między sobą. Wygrały go Ledy 3:1. Do przerwy pomarańczowo-czarni wygrywali 2:0 po golach Damiana Woytyniaka. Zegarki w 28 min zdobyły bramkę wyrównującą, którą na swoje konto zapisał Stanisław Wysocki. Wyrównać się nie udało. W ostatniej minucie wynik spotkania ustalił Karol Wolniewicz.

Pierwsze zwycięstwo w sezonie odniosło Fajerwerkowo.pl. Żółto-czarni pokonali najsłabszy zespół w grupie B 9:4, już po pierwszej odsłonie prowadząc 5:1. Hattrickiem popisał się Damian Tafelski.

Curtis Health Caps – Gietewu 5:2 (2:1)
 36’ 38’ Damian Szade, 13’ Adam Iżykowski, 14’ Mikołaj Cyferkowski, 34’ Michał Szade – 16’ Mariusz Majchrzak, 40’ Damian Grzechowiak
 Piotr Bartoszak (Curtis Health Caps)
 2-3
 Damian Szade (Curtis Health Caps)

Zopan – Fajerwerkowo.pl 4:9 (1:5)
 32’ 34’ Tomasz Jarmużek, 3’ Dawid Glapa, 39’ Dawid Dudek – 20’ 36’ 39’ Damian Tafelski, 30’ 35’ Artur Jaroński, 9’ 16’ Mateusz Szczypiński, 5’ Krzysztof Balcerczyk, 7’ Marcin Pawlak
 3-4
 Damian Tafelski (Fajerwerkowo.pl)

sklepzzegarkami.pl – LED Lighting Team 1:3 (0:2)
 28’ Stanisław Wysocki – 12’ 18’ Damian Woytyniak, 40’ Karol Wolniewicz
 Damian Targowski, Artur Stawski (obaj LED Lighting Team)
 8-7
 Damian Woytyniak (LED Lighting Team)

3. WL Liga: Remis na szczycie

Na Drodze Dębińskiej zostały rozegrane wszystkie pojedynki w trzeciej lidze. Odbyły się cztery spotkania, z których trzy były jednostronne. Najciekawsza była ostatnia potyczka pomiędzy pierwszym FC Makalakos i czwartymi Białymi Krwinkami. Niepokonani po czterdziestu minutach walki pozostali niepokonani. Mecz zakończył się remisem 4:4. Po pierwszej odsłonie lepszy był beniaminek, który prowadził już 2:0, ale na przerwę schodził z jednobramkową przewagą. Makalakos z każdą minutą tracił siły, co zaczęły wykorzystywać Krwinki. W 26 min wyrównał Marcin Łażewski, który powtórzy wyczyn pięć minut później. Chwilę wcześniej po samobójczej bramce ponownie na prowadzenie wyszedł Makalakos. Wynik remisowy nie utrzymał się długo. W 33 min Kacper Kozieł zdobył swoją drugą bramkę w meczu. FCM ponownie miał jedną bramkę przewagi nad Białymi Krwinkami. Przed końcem spotkania, grający bez zmienników Makalakos w wyniku kontuzji stracił jednego ze swoich zawodników i musiał radzić sobie w pięcioosobowym zestawieniu. Postawą fair-play wykazały się Krwinki, które również zdjęły z boiska swojego zawodnika. Opłaciło się. W 39 min Krwiodawcy za sprawą Arkadiusza Najdocha wyrównali stan gry i ustalili wynik spotkania na 4:4.

Wcześniej odbyły się trzy mecze. Pocztowe Krwinki rozgromiły Torpedę Koninko aż 18:2. Królem polowania został Adam Partyka, który pokonał bramkarza SHP ośmiokrotnie. Dla Pocztowych było to pierwsze zwycięstwo na jesień. Sezon od wygranej rozpoczął WM. Żółto-czarni nie mieli problemów z ograniem PSP. Pokonali beniaminka 9:2, a pięć goli zdobył Marcin Rychter. W identycznych rozmiarach swojego rywala pokonała Africana FC. W meczu dwóch zespołów, które szukały zwycięstwa wygrała z Green Speed Express 7:0.

Pocztowe Krwinki – SHP Torpeda Koninko 18:2 (8:0)
 13’ 16’ 17’ 21’ 23’ 27’ 28’ 33’ Adam Partyka, 4’ 6’ 11’ Łukasz Walas, 12’ 24’ 36’ Marcin Moskwa, 19’ 22’ Adam Krzyżański, 25’ 39’ Michał Jeske – 32’ Maciej Jagodziński, 35’ Łukasz Bajerlein
 0-1
 Adam Partyka (Pocztowe Krwinki)

WM – PSP 9:2 (3:0)
 19’ 25’ 28’ 37’ 40’ Marcin Rychter, 12’ 18’ Norbert Kowalski, 29’ 34’ Marcin Gradkiewicz
 0-3
 Marcin Rychter (PSP)

Africana FC – Green Speed Express 7:0 (3:0)
 16’ 22’ 38’ Karol Robak, 9’ 27’ Szymon Wielgosz, 5’ Piotr Strągowski, 35’ Jakub Przewoźny
 Szymon Wielgosz (Africana FC), Kamil Gajewski (Green Speed Express)
 5-3
 Karol Robak (Africana FC)

FC Makalakos – Białe Krwinki 4:4 (2:1)
 4’ 33’ Kacper Kozieł, 9’ Maciej Bzdęga, 28’ Arkadiusz Najdoch (samob.) – 26’ 31’ Marcin Łażewski, 13’ Patryk Paluszkiewicz, 39’ Arkadiusz Najdoch