Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic

21 wrzesień 2018

Midel lepszy od Poznaniaków

Midel ogrywa Poznaniaków. Oni i Fabryka Burgerów nadal bez straty punktów. Spiski powstrzymuje rozpędzoną Wiarę, Bergerat umacnia się w czołówce.

1. WL Liga: Hit dla Midela

Pierwsza część najciekawszego meczu piątej kolejki nie dostarczyła bramek. Worek rozwiązał się po zmianie stron. Obie drużyny strzeliły łącznie osiem goli, a z boiska jako zwycięzcy schodzili mistrzowie poprzedniego sezonu. W drugiej odsłonie piłka po raz pierwszy trafiła do siatki po strzale samobójczym Szymona Galasińskiego. Midel wygrywał 1:0. Ten sam zawodnik zrehabilitował się cztery minuty później. W 26 min był już remis. Midel w 29 min za sprawą debiutującego na WL Lidze Pawła Bączyka wyszedł ponownie na prowadzenie, które stracił chwilę później po trafieniu Grzegorza Olejniczaka. Jak się później okazało był to ostatni gol Poznaniaków w szlagierze. Kolejne na swoje konto zapisywali obrońcy tytułu. W 31 min pierwszego z trzech goli zdobył Bartosz Szpalik, który zakończył też strzelanie w tym meczu. Bramkę dołożył jeszcze Radosław Lamch i Midel pokonał Poznaniaków różnicą czterech goli – 6:2. Po czwartkowym meczu jest liderem z czterema punktami przewagi.

Poznaniacy – Midel 2:6 (0:0)
 26’ Szymon Galasiński, 30’ Grzegorz Olejniczak – 31’ 38’ 40’ Bartosz Szpalik, 22’ Szymon Galasiński (samob.), 29’ Paweł Bączyk, 36’ Radosław Lamch
 4-3
 Bartosz Szpalik (Midel)

2. WL Liga: Passa Onych i Fabryki Burgerów trwa

Dwa zacięte spotkania odbyły się w drugiej lidze. Na początek w meczu na szczycie Fabryka Burgerów okazała się minimalnie lepsza od Volkswagen-Odlewnia. Złocisto-czarni mecz rozpoczęli w osłabieniu (na boisku było pięciu zawodników). Volkswagen nie wykorzystał przewagi, a po uzupełnieniu składu przez rywali stracił dwa gole w odstępnie minuty. W 18 min bramkarza VW pokonał Daniel Musiałowski, a chwilę później piłkę do siatki skierował Dawid Ruman. W 28 min obie drużyny straciły łącznie czterech zawodników. Burgery grały w osłabieniu dwóch graczy i straciły bramkę. Było to jednak wszystko na co było stać Odlewnię. Fabryka dowiozła jednobramkową przewagę do końca i wygrała czwarty mecz w sezonie, dzięki czemu została wiceliderem tabeli. Volkswagen przegrał drugi mecz i oddalił się od czołówki.

Mający bardzo dobry skład jak na warunki drugoligowe ZMK nie wygrał jeszcze meczu. Po pojedynku z Onymi nic się nie zmieniło. Żółto-czarni po raz kolejny zagrali bardzo dobry mecz i z dwunastoma punktami przewodzą stawce w grupie A. Z ZMK wygrali 3:2. Do przerwy wygrywali 1:0 po bramce Kamila Magdonia. Wyrównał w 26 min Jakub Frankiewicz, ale na tą bramkę Oni odpowiedzieli dwoma trafieniami. Na listę strzelców wpisali się Piotr Jassem i Kacper Wilczak. W 32 min Artur Rybak zdobył bramkę kontaktową, jak się później okazało była ona jedynie zmniejszeniem rozmiarów porażki do minimum. Oni po zwycięstwie umocnili się na pierwszym miejscu.

Volkswagen-Odlewnia – Fabryka Burgerów 1:2 (0:2)
 32’ Michał Juskowiak – 18’ Daniel Musiałowski, 19’ Dawid Ruman
 Kamil Sikorski, Maciej Krzysztof (obaj Fabryka Burgerów)
 Tomasz Filusz (Volkswagen-Odlewnia), Szymon Sobczak (Fabryka Burgerów)
 4-5
 Kamil Sikorski (Fabryka Burgerów)

Oni – ZMK 3:2 (1:0)
 18’ Mateusz Magdoń, 28’ Piotr Jassem, 31’ Kacper Wilczak – 26’ Jakub Frankiewicz, 32’ Artur Rybak
 Tomasz Majer (ZMK)
 3-3
 Bartosz Józkowiak (Oni)

3. WL Liga: Wiara powstrzymana, Bergerat Monnoyeur umacnia się w czołówce

Trzeci mecz z kolejną czołową ekipą rozegrało Spiski. Po porażce z Mechaniczną Pomarańczą przyszło zwycięstwo z PCB, a teraz wygrana nad Wiarą, która do tej pory prezentowała bardzo dobrą formę.  W pierwszej odsłonie Spiski w 12 min wygrywało 2:1, ale na przerwę schodziło z remisem. Po zmianie stron Wiara wyszła na prowadzenie, które udało się im utrzymać przez pięć minut. Spiski wyrównało, a w 37 min po golu Krzysztofa Krzyżaniaka objęło prowadzenie, którego nie oddało do końca spotkania.

Po porażce na inaugurację z Zielonym DNA w ekipie Bergerat Monnoyeur nie ma już śladu. W kolejnych trzech meczach wygrali trzy razy i umocnili się w ścisłej czołówce. W czwartkowy wieczór nie mieli problemów z pokonaniem Stoczniowca. Po pierwszej połowie prowadzili 2:0. Stoczniowiec złapał kontakt, ale spotkał się z odpowiedzią w wysokości czterech trafień. W ostatniej minucie Jakub Prange, strzelając drugiego gola w meczu, zmniejszył rozmiary porażki. Dla Bergerat aż trzech zawodników ustrzeliło dublet. Do siatki trafiali Damian Knapski, Mateusz Murawski i Paweł Dudko.

Stoczniowiec – Bergerat Monnoyeur 2:6 (0:2)
 25’ 40’ Jakub Prange – 2’ 33’ Damian Knapski, 16’ 34’ Mateusz Murawski, 27’ 28’ Paweł Dudko
 1-1
 Mateusz Murawski (Bergerat Monnoyeur)

Wiara – Spiski Team 3:4 (2:2)

10’ Jakub Żelazek, 18’ Rafał Bąk, 25’ Bartosz Chmielewski – 9’ 12’ Krystian Turkiewicz, 30’ Maciej Matouszek, 37’ Krzysztof Krzyżaniak