Image video hosting by TinyPic
Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic

23 wrzesień 2018

Obrońcy trofeum za burtą, Atletico Blumarina awansuje w pięciu

Największą niespodzianką sobotnich gier o Saturn Fitness Puchar WL Ligi było zwycięstwo Gietewu nad Remo. Do 1/8 finału oprócz czerwono-czarnych awansowało grające w pięciu Atletico Blumarina oraz Pobiedziki i EW.

Grupa E: Pobiedziki z pierwszego

W grupie E nie stawiły się Koleje Wielkopolskie, w związku z czym Pobiedziki i Białe Krwinki zapewniły sobie grę w 1/16 finału. Mecz pomiędzy nimi decydował o tym, która ekipa zajmie pierwsze, a która drugie miejsce. Wygrały Pobiedziki, które pomimo straty bramki na 2:2 w ostatniej minucie podniosły się i kilka sekund przed końcem przechyliły szalę na swoją korzyść. Bramkę na wagę pierwszej lokaty w grupie zdobył Łukasz Kryszak.

Pobiedziki – Białe Krwinki 3:2
 2’ Jakub Drzewiecki, 10’ Maciej Ciszewicz, 12’ Łukasz Kryszak – 7’ 12’ Marcin Pajchrowski
 1-1
 Łukasz Kryszak (Białe Krwinki)

Grupa F: Rywalizacja pięcioosobowych składów

Do ciekawej sytuacji doszło w grupie F. Pojawiły się wszystkie drużyny. Wszystkie też wystawiły pięcioosobowe składy, czyli w każdej brakowało jednego zawodnika do pełnego zestawienia. Pomimo większej ilości miejsca nie padło dużo bramek. Atletico Blumarina wygrał grupę dzięki dwóm wygranym po 1:0. W obu złote bramki dające trzy punkty zdobywał Krzysztof Szenfeld. O drugim miejscu w grupie zadecydowała potyczka Africany z Poznańskimi Orłami. Pomarańczowo-czarni w 3 min wyszli na prowadzenie za sprawą Mateusza Koszyckiego, ale w kolejnych minutach swój kunszt pokazał Kamil Żarnowski. Bramkarz Africany oprócz bardzo dobrej postawy między słupkami, zdobył gola i asystował przy decydującej bramce, którą zdobył Daniel Żarnowski w 11 min. Wygrana 2:1 dała im awans do 1/16 finału.

Africana FC – Atletico Blumarina 0:1
 10’ Krzysztof Szenfeld
 0-0
 Krzysztof Szenfeld (Atletico Blumarina)

Poznańskie Orły – Africana FC 1:2
 3’ Mateusz Koszycki – 7’ Kamil Żarnowski, 11’ Daniel Żarnowski
 0-1
 Kamil Żarnowski (Africana FC)

Atletico Blumarina – Poznańskie Orły 1:0
 9’ Krzysztof Szenfeld
 1-0

Grupa K: EW do 1/8 finału, Remo do 1/16

W związku z brakiem aż dwóch zespołów w grupie L pierwsze miejsce promowało bezpośrednio do 1/8 finału. Rywalizowali o nie pierwszoligowcy, EW i Remo, które pomimo krótkiej przygody beniaminka na WL Lidze mają już ciekawą historię pucharowych potyczek. Dwie poprzednie kończyły się remisami. Tegoroczna rywalizacja zakończyła się zwycięstwem EW. Pasy prowadziły już od 1 min, gdy do siatki trafił Dawid Kaczmarek. Obrońcom trofeum udało się wyrównać dwie minuty później. Bramkę na 1:1 zdobył Michał Golak. Kolejne minuty to dominacja EW i dwa trafienia dla Pasów, które na swoje konto zapisali Sławomir Witczak i Marcin Szulerowicz. Remo udało się jeszcze zdobyć jednego gola Juliusza Izdebskiego, ale zmniejszył on jedynie rozmiary porażki. Do 1/8 awansowało EW, do 1/16 Remo.

EW – Remo 3:2
 1’ Dawid Kaczmarek, 4’ Sławomir Witczak, 5’ Marcin Szulerowicz – 3’ Michał Golak, 8’ Juliusz Izdebski
 Jakub Pawlaczyk (EW), Marcin Dorosz, Szymon Rachuta (obaj Remo)
 2-0
 Dawid Kaczmarek (EW)

Grupa L: Gietewu awansuje bez gry

Gietewu nie musiało wychodzić na boisko i zajęło pierwsze miejsce w grupie L. Na boisko przy ulicy Grunwaldzkiej nie dojechało Spiski Team, a Fresh Cargo nie zebrało wystarczającej liczby zawodników i przed pierwszym meczu musiało rozjechać się domów.

1/16 finału: Gietewu wyrzuca obrońców trofeum

Remo było zdecydowanym faworytem potyczki z Gietewu. Czerwono-czarni na boisku pojawili się z szeroką ławką rezerwowych, a na swój mecz oczekiwali aż 90 minut! Opłaciło się. Po pierwszej połowie wesoło nie było. Remo wygrywało z drugoligowcem 3:1. Po zmianie stron role się odwróciły, a Gietewu powinno rozstrzygnąć losy pojedynku w drugich dwunastu minutach. Dwa gole Rafała Biskowskiego i dwa zmarnowane rzuty karne. Tak przedstawiał się bilans Gietewu. Mecz w regulaminowym czasie zakończył się remisem 3:3, dogrywka nie przyniosła bramek, więc o awansie do 1/8 finału decydowały rzuty karne. W tych najlepiej zaprezentował się grający od początku spotkania z kontuzją Sławomir Starczewski. Bramkarz Gietewu obronił dwa karne i wprowadził swoją drużynę do 1/8 finału! Obrońcy trofeum pożegnali się z rozgrywkami.

W kolejnych dwóch meczach oglądaliśmy dwie pewne wygrane wyżej notowanych zespołów. Obie potyczki zakończyły się identycznym wynikiem – 5:0. Pobiedziki pokonały Africanę, a grające w pięciu Atletico Blumarina, mające przewagę liczebną, Białe Krwinki. Zwycięzcy tych meczów spotkają się między sobą w walce o ćwierćfinał.

Remo – Gietewu 3:3 (3:1, 3:3) karne 0:1
 8’ 10’ Szymon Rachuta, 4’ Mateusz Chmal – 16’ 23’ Rafał Biskowski, 9’ Mateusz Jóźwiak
 Michał Golak (Remo)
 5-5
 Sławomir Starczewski (Gietewu)

Pobiedziki – Africana FC 5:0 (1:0)
 13’ 19’ Jakub Drzewiecki, 14’ 24’ Łukasz Kryszak, 7’ Maciej Ciszewicz
 1-2
 Jakub Drzewiecki (Pobiedziki)

Atletico Blumarina – Białe Krwinki 5:0 (1:0)
 12’ 17’ 21’ Krzysztof Szenfeld, 3’ Jakub Kasprzak, 14’ Patryk Kaczmarek