Image video hosting by TinyPic
Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic

24 wrzesień 2018

Deszczowa kolejka

Typowo jesienna aura towarzyszyła zawodnikom, którzy w niedzielę przybyli na boisko przy ulicy Grunwaldzkiej rozegrać ostatnie mecze piątej kolejki. Odbyło się pięć z sześciu zaplanowanych pojedynków.

2. WL Liga: Bez gry w drugiej lidze

Nie odbył się pierwszy niedzielny mecz, który został zaplanowany na start zmagań. Darmowe trzy punkty za walkowera otrzymali Szturmowcy, dla których były to pierwsze dopisane oczka. Na boisku nie zjawił się Volkswagen-Odlewnia, wcześniej powiadamiając o swojej nieobecności.

Szturmowcy – Volkswagen-Odlewnia 5:0 (walkower)

3. WL Liga: Trzy zespoły nadal bez przegranej

Nie zagrał pierwszy zespół, ale drugi już tak. Rezerwy Szturmowców zmierzyły się z Archiwum X, które przyjechało na Grunwaldzką rozegrać dwa spotkania. W pierwszym, jak i w drugim przeciwko Zielonemu DNA, było bliskie wygranych. Łącznie zdobyli jednak zaledwie dwa punkty. Mecz ze Szturmowcami II zakończył się wynikiem 2:2. Archiwum dwukrotnie obejmowało prowadzenie i dwukrotnie je traciło. Najpierw w ostatniej minucie pierwszej części, a następnie w ostatniej minucie spotkania. Punkt Szturmowcom uratował Mateusz Piechocki, który w obu przypadkach wpisał się na listę strzelców. W pojedynku z Zielonym DNA Archiwum X wygrywało do przerwy 3:2. Po przerwie oba zespoły kontynuowały wymianę ciosów. Wyrównało DNA, a następnie ponownie musiało gonić rywala. Ostatecznie po bramce Tomasza Pawlaka w 31 min zieloni uratowali jeden punkt. Mecz zakończył się remisem 5:5.

Trzy punkty do swojego dorobku dopisały Białe Krwinki, Winiary FC i Avengers. Cała trójka pewnie pokonała swoich rywali. Krwinki wygrały z Kolejami Wielkopolskimi 7:2 i wskoczyły na pozycję wicelidera. Na jesień, w lidze, Krwiodawcy nie zaznali jeszcze goryczy porażki. Pierwszą wygraną w sezonie odniosły Winiary FC, które ograły Africanę FC 3:1. Kluczowe były bramki Adama Hoedke dające po 11 min prowadzenie 2:0. Podobnie jak Białe Krwinki, bez przegranej pozostają Avengers. W meczu, który kończył piątą serię wysoko pokonali PWW Bandę 9:3. Hattrickiem popisał się Maciej Niedziałkowski.

Archiwum X – Szturmowcy II 2:2 (1:1)
 6’ Maciej Galin, 31’ Mikołaj Wrombel – 20’ 40’ Mateusz Piechocki
 0-0
 Mateusz Piechocki (Szturmowcy II)

Białe Krwinki – Koleje Wielkopolskie 7:2 (3:1)
 6’ 8’ Marcin Mieszczyński, 18’ 35’ Marcin Pajchrowski, 25’ 30’ Stanisław Najdul, 26’ Arkadiusz Najdoch – 16’ 34’ Piotr Mikołajczak
 3-1
 Marcin Mieszczyński (Białe Krwinki)

Archiwum X – Zielone DNA 5:5 (3:2)
 2’ 18’ 30’ Bartosz Palicki, 16’ Krzysztof Wower, 26’ Maciej Galin – 4’ 28’ Damian Orzechowski, 10’ Mateusz Kupś, 25’ Waldemar Wiórek, 31’ Tomasz Pawlak
 3-7
 Bartosz Palicki (Archiwum X)

Africana FC – Winiary FC 1:3 (1:2)
 18’ Dawid Mikołajczak – 7’ 11’ Adam Hoedke, 34’ Maciej Niezborała
 Mikołaj Morawski (Africana FC)
 2-2
 Adam Hoedke (Winiary FC)

PWW Banda – Avengers 3:9 (1:4)
 16’ Sylwester Biniasz, 30’ Mikołaj Różański, 38’ Łukasz Konieczny – 13’ 18’ 22’ Maciej Niedziałkowski, 8’ 36’ Damian Jaśkowiak, 15’ Adam Adamiak, 21’ Piotr Szczęśniak, 25’ Tomasz Sołkiewicz, 26’ Michał Tomaszewski