Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic
Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic

27 wrzesień 2018

Curtis Health Caps i Poznańskie Orły gonią liderów

Curtis Health Capsi i Poznańskie Orły zmniejszyły dystans dzielący ich do liderów drugiej ligi. KolorujeMY wygrywa ważny mecz z Fajerwerkowem.pl. Makalakos wraca na pierwsze miejsce na trzecim froncie.

2. WL Liga: Curtis Health Caps i Poznańskie Orły wiceliderami

Na pozycję wicelidera przynajmniej na 24 godziny wskoczyły Poznańskie Orły, które okazały się minimalnie lepsze od Volkswagena-Odlewnia. O zwycięstwie pomarańczowo-czarnych zadecydowało ostatnie pięć minut spotkania. Volkswagen prowadził 2:1, ale nie zdołał powstrzymać Orłów. W 35 min wyrównał Dawid Gralak, a w ostatniej minucie swojego drugiego gola w meczu zdobył Mateusz Koszycki. Poznańskie Orły wygrały 3:2 i wyprzedziły lepszą różnicą bramek Fabrykę Burgerów, która w czwartkowy wieczór zagra z Gold FC.

Do czołówki coraz bliżej ma kolorujeMY, które dzięki kapitalnej grze między 31, a 34 min pokonało Fajerwerkowo.pl. Pirotechnicy prowadzili do przerwy 2:1. Korzystny wynik dla żółto-czarnych utrzymał się do wspomnianej 31 min. Przez cztery minuty kolorujeMY zdobyło trzy gole i nie dość, że odwróciło wynik to osiągnęło dwubramkową przewagę. Wyrównanie i prowadzenie dał Robert Nadratowski, a rywala dobił Paweł Pogorzały. Fajerwerkowo.pl miało jeszcze nadzieje na korzystny po golu w 39 min Damiana Tafelskiego, ale ostatecznie musiało uznać wyższość rywala.

Tempa nie zwalnia Curtis Health Caps, który odrobił trzy punkty straty do prowadzących w tabeli Onych. Beniaminek pokonał Bragę 5:2, a zwycięstwo zapewnił sobie w ostatnich siedmiu minutach pojedynku. Do tego czasu był remis 2:2. Prowadzenie Curtisowi w 33 min dał Piotr Bartoszak, a chwilę później podwyższył je Adam Iżykowski. Te dwa gole były kluczowe. Curtis na dobre włączył się w grę o grupę mistrzowską. Braga musi się skupić na innych celach.

Poznańskie Orły – Volkswagen-Odlewnia 3:2 (1:1)
 15’ 40’ Mateusz Koszycki, 35’ Dawid Gralak – 19’ Bartosz Król, 28’ Nikolaj Kopovski
 4-3
 Mateusz Koszycki (Poznańskie Orły)

Fajerwerkowo.pl – kolorujeMY 3:4 (2:1)
 12’ 39’ Damian Tafelski, 8’ Mateusz Szczypiński – 31’ 32’ Robert Nadratowski, 15’ Marcin Tomaszewski, 34’ Paweł Pogorzały
 3-3
 Robert Nadratowski (kolorujeMY)

Curtis Health Caps – FSC Braga 5:2 (1:1)
 12’ 26’ Michał Brylewski, 33’ Piotr Bartoszak, 34’ Adam Iżykowski, 40’ Michał Szade – 18’ Mateusz Gajewski, 21’ Rafał Robakowski
 6-4
 Michał Brylewski (Curtis Health Caps)

3. WL Liga: Makalakos gra fair i wygrywa

Problemy kadrowe dopadły Africanę, która na boisku przy Drodze Dębińskiej pojawiła się pięcioosobowym zestawieniu. FC Makalakos zachował się fair-play i wyrównał składy. Nie zmieniło to obrazu gry. Beniaminek był stroną dominującą i pewnie pokonał osłabionego rywala 6:2 dzięki czemu powrócił na pierwsze miejsce w tabeli. FCM ma dwa punkty przewagi nad Mechaniczną Pomarańczą, ale też dwa mecze więcej rozegrane.

Africana FC – FC Makalakos 2:6 (0:2)
 22’ Karol Robak, 24’ Kamil Żarnowski – 16’ 33’ Maciej Bzdęga, 23’ 36’ Kacper Kozieł, 7’ Tomasz Szarzyński, 35’ Jędrzej Strzódka